Сте направиле ли некогаш нешто за да разделите пар?

АНЕЛИЈА

Конзулат за Добрина
Член од
26 јуни 2013
Мислења
9
Поени од реакции
9
Не сум. Но ми имаат расипано. И тоа моја втора братучетка. И такво нешто би сторила само ако навистина сум сигурна дека ќе победам јас.
 

Huzzy Gurl

Animal Lover
Член од
14 септември 2008
Мислења
307
Поени од реакции
128
Не сум пробала да разделувам ниту пак сум имала потреба од такво нешто но заради тоа мене пробаа да ме разделат од дечко ми ама не им успеа! :свиркам:
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
И кажа сега нешто што не знаевме? :) :)

Чисто од афект, во моментот на фраерот може ќе му кажам дека го мразам, што секако не е вистината, веројатно го сакам и сум многу повредена.
Но ако ја согледаш суштината на проблемот, ќе сфатиш дека не било до Трпана комшиката, туку до мене и до него.
А тебе дали ти чини или не моето размислување и моето гледање на мојот живот, ич не е мој проблем.
Да речеме, ти можеш да го обвинуваш сељакот што ти ја легнал девојката цел живот, тоа не значи дека тој ќе стане крив. И понатаму ти и таа ќе си бидете криви.
Никаде не кажав дека сељакот е крив. Тој има избор или да ќари нешто, или да му дојде некој напад на морал па да одбие да се смува со некој шо е врзан, и да избегне непотребни компликации за себе и за други. Ретки се оние шо на мачката шо си го крева опашот нема да и нарипаат. Каков и да е нивниот карактер, интелигенција или животен принцип.
Ама во врската не може двајцата да бидете криви. Крив се знае кој е? На себичното, бесчувствително, хедонистичко ѓубре шо му текнало да бара нешто повеќе од она што го има, без да расчисти со партнерот, да си го чува како емотивен или материјален акумулатор, a во меѓувреме да копа други бунари.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Никаде не кажав дека сељакот е крив. Тој има избор или да ќари нешто, или да му дојде некој напад на морал па да одбие да се смува со некој шо е врзан, и да избегне непотребни компликации за себе и за други. Ретки се оние шо на мачката шо си го крева опашот нема да и нарипаат. Каков и да е нивниот карактер, интелигенција или животен принцип.
Ама во врската не може двајцата да бидете криви. Крив се знае кој е? На себичното, бесчувствително, хедонистичко ѓубре шо му текнало да бара нешто повеќе од она што го има, без да расчисти со партнерот, да си го чува како емотивен или материјален акумулатор, a во меѓувреме да копа други бунари.

Не би рекла дека секогаш се двајцата криви, но најчесто се. Исто се согласувам дека некогаш е само едниот крив.
Но во суштина, не би се осмелила да донесам конечен заклучок.

Вината или невиноста во овој случај ја гледаме низ очилата на моралот. Што се разликува од една до друга личност и не е баш некоја точна мерна единица.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
Не, никогаш не сум го направила тоа ни ќе го направам. Не се гради среќа на туѓа несреќа.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Не, али бев близу до тоа, и без намера. Имам обичај по интернет, рандом да убацувам саркастични <3. Така еден ден, откако колешката ми одговори на Facebook кога е испитот, јас и вратив <3, по што дечко и, „случајно“ видел со кого пишувала и настанало фрка меѓу нив, кој сум јас и слично. Среќа некако објаснила таа...Уствари можеби и не баш среќа, коа абдалот немал доверба и чепкал кај што не треба...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
:confession bear: - Пробав пред нешто помалце од година да му саботирам врска на мој другар, оти ептен се врза и почна ретко не' дружи. До ден денес тој е уште со девојчето (претпоставувам дека е среќен), а таа што требаше да ја замати кашата е на ''преголем глас'' за тој да и' поверува, ако некој ден проба да ме искаже кај него дека преку неа одеше мисијата, а јас бев делегатот.

:icon_mrgr:
 

AntiSpamMaster

Supreme Сasual Dating - Authentic Damsels
Член од
18 август 2011
Мислења
112
Поени од реакции
83
Сум пробал но безуспешно...
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
Па девојката се жали како дечкои не и посветувал внимание,како бил љубоморен и слични бла бла ствари што нејкам да ги слушам а сум приморан затоа што иам некој аспирации кон нејзе,ама се исплати да ги слушам сите тие глупости зашто во тој момент ја користам приликата да ги изнесам сите аргументи како он не ја заслужува како девојче како нејзе може да најде сто пати поасален,како дечкото е кретен,а ја паметниот дури го наогам коренот во неговите комплекси,па уште продлабочувам у психички дијагнози(дечкото има психички проблеми страшна параноја затоа што незнае како да задржи девојка како тебе се осека недоволно вреден,а чим незнае да те задржи и да се однесува како што треба со тебе не те ни заслужува) и слични теории што врска немаат со реалноста, ама се добри да и го билдаат егото и да и ја зголемуваат важноста,а воедно и да ми ја зголемуваат важноста на мене затоа што јас успевам да ги приметам сите тие нејзини квалитети,па уште и внимание понашање према нејзе како да е принцеза од некој филм на дизни и со малце срека и шарм дечкото е веке минато, не секогаш ама оваа стратегија успева во едно 90 посто од слчаите, само мора да слушаш досадни маубети и тоа пажливо, и да најдеш нешто од маубетот, некоја нејзина слаба точка како несигурност во себе,комплекс на нижа вредност комплекс на виша вредност,например ако девојката се потценува ти ке ја издигнуваш нејзината вредност извесно време ама на крај ке најдеш да спомнеш, како ти сесвига некоја девојка која поседува некој квалитет што оваа истава го нема,и би и завидувала, и ке го искористиш за да и го ојачаш комплексот на нижа вредност ,т.е. на потценување а нема да и оставиш можност да ти се налути за тоа затоа што претходно ке потенцираш како ти се свигаат некој нејзини слаби страни кој ке и ги преставиш како силни,например ако глеаш дека претерано внимава на косата или на облеката или на било што слично тогаш ке сватиш и дека е не сигурна во однос на тоа, и ти потенцирај и го тоа како колку прекрасно изгледа или слично и со тоа нема да и оставиш можност да ти се налути затоа што и задаваш ниски удари на нејзината самодоверба и ке мисли дека сето тоа го правиш несвесно,например ке ја пофалиш другаркаи пошто знаеш дека женските си љубоморат едни на други ама не признаваат и слични мал милион финти што ке придонесат самодовербата уште толку да и е разнишана,а бидејки ти поради тоа што знаеш добро да ја посоветуваш, во нејзе ги гледаш тие убави работи што она кај себе ги смета за лоши,и го фалиш интелектот,и ја зголемуваш важноста бидејки нејзината важност зависи на мислењето на другите а притоа ке и зададеш и по некој низок удар навидум несвесно сето тоа ке резултира таа сосема да заборави за дечкото што ти се жалела од него и целото внимание ке и биде насочено да ја освои твојата благонаклонетост,затоа што е убедена дека ти сево ова го мислиш стварно а не свака дека ти ја дриблаш цело време .За најдобри резултати жртвата нетреба да биде препаметна,не треба во нејзе да барате нешто за на долги патеки,пожелно е да биде некоја природно глупа со што е можно повеке комплекси и изместени граници на себевреднување при што може лесно да маневрирате па дури и да направите некоја ситна грешка лесно да ја исправите и на крај да ја постигнете својата цел односно да ја расипете нејзината врска со некој ропак што не би бил способен да игра на волку прлјав начин да ја искористите за тоа што ви е потребно и откако ке ја откачите ке свати дека бољи и било со истиот тој ропак,со тоа му праите услуга на ропакот затоа што одкако едно два три пати некој ке го искористи својот шарм за прлјави цели и ке и ја разниша нејзината самодоверба , она ке сака да си остане со некој таков ропак.За етичките вредности во ваквите методи не вреди да се расправа затоа што правило на природата е дека дури има овци полно право е на овчарот да ги стриже...
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Па девојката се жали како дечкои не и посветувал внимание,како бил љубоморен и слични бла бла ствари што нејкам да ги слушам а сум приморан затоа што иам некој аспирации кон нејзе,ама се исплати да ги слушам сите тие глупости зашто во тој момент ја користам приликата да ги изнесам сите аргументи како он не ја заслужува како девојче како нејзе може да најде сто пати поасален,како дечкото е кретен,а ја паметниот дури го наогам коренот во неговите комплекси,па уште продлабочувам у психички дијагнози(дечкото има психички проблеми страшна параноја затоа што незнае како да задржи девојка како тебе се осека недоволно вреден,а чим незнае да те задржи и да се однесува како што треба со тебе не те ни заслужува) и слични теории што врска немаат со реалноста, ама се добри да и го билдаат егото и да и ја зголемуваат важноста,а воедно и да ми ја зголемуваат важноста на мене затоа што јас успевам да ги приметам сите тие нејзини квалитети,па уште и внимание понашање према нејзе како да е принцеза од некој филм на дизни и со малце срека и шарм дечкото е веке минато, не секогаш ама оваа стратегија успева во едно 90 посто од слчаите, само мора да слушаш досадни маубети и тоа пажливо, и да најдеш нешто од маубетот, некоја нејзина слаба точка како несигурност во себе,комплекс на нижа вредност комплекс на виша вредност,например ако девојката се потценува ти ке ја издигнуваш нејзината вредност извесно време ама на крај ке најдеш да спомнеш, како ти сесвига некоја девојка која поседува некој квалитет што оваа истава го нема,и би и завидувала, и ке го искористиш за да и го ојачаш комплексот на нижа вредност ,т.е. на потценување а нема да и оставиш можност да ти се налути за тоа затоа што претходно ке потенцираш како ти се свигаат некој нејзини слаби страни кој ке и ги преставиш како силни,например ако глеаш дека претерано внимава на косата или на облеката или на било што слично тогаш ке сватиш и дека е не сигурна во однос на тоа, и ти потенцирај и го тоа како колку прекрасно изгледа или слично и со тоа нема да и оставиш можност да ти се налути затоа што и задаваш ниски удари на нејзината самодоверба и ке мисли дека сето тоа го правиш несвесно,например ке ја пофалиш другаркаи пошто знаеш дека женските си љубоморат едни на други ама не признаваат и слични мал милион финти што ке придонесат самодовербата уште толку да и е разнишана,а бидејки ти поради тоа што знаеш добро да ја посоветуваш, во нејзе ги гледаш тие убави работи што она кај себе ги смета за лоши,и го фалиш интелектот,и ја зголемуваш важноста бидејки нејзината важност зависи на мислењето на другите а притоа ке и зададеш и по некој низок удар навидум несвесно сето тоа ке резултира таа сосема да заборави за дечкото што ти се жалела од него и целото внимание ке и биде насочено да ја освои твојата благонаклонетост,затоа што е убедена дека ти сево ова го мислиш стварно а не свака дека ти ја дриблаш цело време .За најдобри резултати жртвата нетреба да биде препаметна,не треба во нејзе да барате нешто за на долги патеки,пожелно е да биде некоја природно глупа со што е можно повеке комплекси и изместени граници на себевреднување при што може лесно да маневрирате па дури и да направите некоја ситна грешка лесно да ја исправите и на крај да ја постигнете својата цел односно да ја расипете нејзината врска со некој ропак што не би бил способен да игра на волку прлјав начин да ја искористите за тоа што ви е потребно и откако ке ја откачите ке свати дека бољи и било со истиот тој ропак,со тоа му праите услуга на ропакот затоа што одкако едно два три пати некој ке го искористи својот шарм за прлјави цели и ке и ја разниша нејзината самодоверба , она ке сака да си остане со некој таков ропак.За етичките вредности во ваквите методи не вреди да се расправа затоа што правило на природата е дека дури има овци полно право е на овчарот да ги стриже...
A true playa
И тоа „етичен“ (y)
 
Член од
25 август 2010
Мислења
179
Поени од реакции
23
A true playa
И тоа „етичен“ (y)
хаха знаеш дека стварно убава идеа ми даде со ова тру плеја баш она од хау ај мет јор мадер, плејбук, ако си глеал треба да отвориме една тема така може да се посоветуваме таму за вакви фори а ги има стварно мал милион брат плус кај девојки од 17-20 год вакви филмови палат многу лесно мада и на постари годините се ипак само број, е сеа ако има иронија у твојот коментар незнам што да ти кажам брате,или ја ебеш или ти ја ебат, трето ти да им ги ебеш и тоа не само девојката и мало маме мало черке што би рекол балашевич а се у животот е поврзано со егото вакви психолошки ниски удари се диркетни удари на егото,кога егото ке биде разнишано девојката ке направи се да ја поврати неговата мок макар и тоа да значи дека ке треба да ти го испуши у веце.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
Нити сум направил нешто такво, нити се обидел мене некој да ми направи.

Тоа е работа која што се прави во 6то одделение кога Марија не му кажала на Петар дека била во продавница, а другарките на Марија го набуцкале Петар дека Марија го изневерува со братучед му и дека не иде во продавница.
Па така Петар бесен ја оставил Марија.... :D

Ако двајца си веруваат меѓусебно и исрено се сакаат, никој не може да ги раздели. Во ова цврсто верувам и засекогаш ќе остане така.
Ако еден од 2цата што се во врска го прекине односот за глупост која ја дознал од страна, тоа значи дека едвај чекал да се случи ситница за да ја прекине врската.
Не верувам дека некој од страна може да ти расипе врска. Тоа е невозможно.
МОжат само тие 2ца што се во врска да си го расипат односот...
Барање и посочување кривци од страна се лаги со опашки ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom