Сте направиле ли некогаш нешто за да разделите пар?

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Јас лично не, но мене ме разделиле. Дали некогаш сте сакале да видите некого раздвоен од својот парнер, поради некаква причина. Која причина? Како сте го направиле? Дали вас ви имаат направено такво нешто?
 
L

.Lost Angel.

Гостин
мене ми имаат направено но успеа али сепак не жалам бидејќи не сум со истата личност имав девојка со која само еднаш се имав мувано ме сакаше ај така да го наречам тоа после некое време си фатив девојка и правела со нејзе муабет вајда на мсн се имале пишувано милион работи кажала во мое име со што ми направи караница после некоја недела раскинавме бидејќи немала доверба во мене и тн. а целата работа која ја направила таа што не скара т.е не раздвои беше поради тоа што не сакал да имам друга некоја ама не ни сакала да биде со мене т.е себично девојче.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
650
Ух, кај налетав на овој топик, треба да се исповедам. Ок, имаше еден батка што секогаш кога ќе застанев со некоја девојка одма идеше за да растури, или после тоа ќе и се пушташе и тој. Ми растури врска, не кизнај што, 2 недели излегував со неа, али пак беше крајно нечовечки. После некое време, тој и се пушташе на една моја другарка, и јас си реков, еве сега шанса за вратка, фрлив некој лош збор за него за да не се фатат и на крај другарката ми се налути мене. Ептен мизерно се почуствував, и реков повеќе никогаш нема да се спуштам на толку ниско ниво.

It's Karma, what goes around comes around!
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Ух, кај налетав на овој топик, треба да се исповедам. Ок, имаше еден батка што секогаш кога ќе застанев со некоја девојка одма идеше за да растури, или после тоа ќе и се пушташе и тој. Ми растури врска, не кизнај што, 2 недели излегував со неа, али пак беше крајно нечовечки. После некое време, тој и се пушташе на една моја другарка, и јас си реков, еве сега шанса за вратка, фрлив некој лош збор за него за да не се фатат и на крај другарката ми се налути мене. Ептен мизерно се почуствував, и реков повеќе никогаш нема да се спуштам на толку ниско ниво.

It's Karma, what goes around comes around!
Барем си научил. :D
 
A

AnFem

Гостин
Два пати. Само не ми беше целта да ги разделам, него во двата случаева, девојката го изневеруваше дечкото, а јас не можев да гледам како ги прават будали и да им набиваат рогови.

И кога ќе размислам подобро, стварно не знам што ми требаше да се мешам.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525
Не сум таков тип да растурам врски дали љубовни или другарски сеедно.Мене се обидоа да ми растурат-им успеа ама не се помачија да уништат се,затоа си ја вратив врската сега сум среќна и задоволна и тепам ако се обиде некој нештооо:P:D
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Imam razdeleno eden par.. ama toa ne mi beshe namera ;) ali taka izpadna.. sho da i pram ko me provocirashe tipkata bre.. neznaev deka toj ne i kazal deka sme odele.. :)) ta mi vikashe deka ke sonuvam za nego deka nema nikogash da go imam.. i ko i rekov deka vekje sum go imala.. kavga stana megu niv :))) muhahah! Sho mie gajle.. ne vredi da se lazi..
 
V

Vollstandig

Гостин
Imam razdeleno eden par.. ama toa ne mi beshe namera ;) ali taka izpadna.. sho da i pram ko me provocirashe tipkata bre.. neznaev deka toj ne i kazal deka sme odele.. :)) ta mi vikashe deka ke sonuvam za nego deka nema nikogash da go imam.. i ko i rekov deka vekje sum go imala.. kavga stana megu niv :))) muhahah! Sho mie gajle.. ne vredi da se lazi..
Види ја ти сандра опасна:))
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имам имам бившата моја, поминаа 4 години али уште и го "берам" и со кој ја видам одма направам нешто и утре гледам ја самичка. :pos: А како сум го направил тоа: па кога ја видам со него дека е пишам и една порака ќе те чекам во .... :love: највеќе успева таа финта:pos:
А мене па многу пробале да ме разделат ама не и е успеало. :D
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Имаше ваква тема. Инаку,

Да, повеќе пати. Што направив? Ја убедував девојката дека дечкото е добар за неа. Чудесно е како жените реагираат одбивно на све што ќе им кажеш. Недела после тоа, редовно ќе се јави да ми каже, пробав, ама испадна сељак. Од тогаш решив, нека кршат глава кои и да се, шо и да се... ќе ти ебем, ја ќе носам одговорност, нека си ебат мајката...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Сум имал прилики да сјебам работа... ама тргнувајќи од она „не прајго на друг то шо нејќиш да ти го прат“ се останало на некоја луда и нереализирана замисла во глата...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom