Сте направиле ли некогаш нешто за да разделите пар?

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Да имам разделено, зошто другарка ми беше вљубена во типот. Не се каам искрено, до ден денес другарка ми и типот се среќен пар :) И да, тој знае за мојата не-баш-фер игра, ама од денешен аспект - уво не го боли :)
Не прави му на друг она што тебе не сакаш да ти го направат.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не прави му на друг она што тебе не сакаш да ти го направат.
Ако некој успее да застане меѓу мене и партнерот, значи дека и нашата врска не била толку стабилна.
Не може трет да ми биде крив. Само јас и партнерот, со оглед дека сме возрасни единки, и фала богу, способни да расудуваме правилно од неправилно.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Ако некој успее да застане меѓу мене и партнерот, значи дека и нашата врска не била толку стабилна.
Не може трет да ми биде крив. Само јас и партнерот, со оглед дека сме возрасни единки, и фала богу, способни да расудуваме правилно од неправилно.
А ти како возрасна единка зошто си се испонашала да не кажам детски и си разделила пар и тоа знајки дека другарка ти е вљубена во типот, или си го сторила тоа од злоба или љубомора.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
можеби сум , ама не ми била то целта во никој случај
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А ти како возрасна единка зошто си се испонашала да не кажам детски и си разделила пар и тоа знајки дека другарка ти е вљубена во типот, или си го сторила тоа од злоба или љубомора.
Тогаш бев далеку од возрасна единка, стануваше збор за детски глупости, а тоа што другарка ми и дотичниот пораснаа заедно и сеуште се заедно, ми е доволен доказ дека не сум била толку лоша :)
 
M

MIL

Гостин
do sea nemam napraveno nisto takvo ni pak bi napravil nekogas zatoa sto znam kako e da ti napravat i kolku celoto toa me bolelo ... Dushmanista crknete !
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.040
Поени од реакции
950
najdobratadrugarka namojata devojka ne razdeli,zaradi toa sto beseljubomorna,neznamzosto, bitno uspea.

a glupavata i poveruvaitaka ne mi e zal zasto ako me sakase nemaseda gi slusasite.pozzz
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Мене ФБ ми има расипано врска. :/
А мене замисли Кајгана :cenzura:
Со мене беше во прилично сериозна врска од скоро 2 години а со еден кајганџија во виртуелна. Овој загорен ја лајкнал, ја цимнал на чат тука и оваа си се промовирала во сингл кога дознала дека e некаков „материјал“. Си се договориле да се најдат и тоа во друг град, позади мој грб. Одкај мене, па на работа и на рандевуто. Среќа шо имам другари и таму па дознав. Ми негираше и лажеше дека не е ништо, само френшип од интернет. Смирен бев, ама сумњав. Пробив профил и имаше шо да видам. Вебкам колгрл-рашири нозе и чекај да се фати. Сајбер порн. Дури и деца сакала да и прави. :facepalm:
Неможев да верувам!!!Правењето деца и се останато, беше наша приказна. Овој не знаеше за мене, ама дозна, му кажав дека е во триаголник. И...? Му беше гајле. Она друг гоблен му везела. Овој загорен, а оваа ситно-материјална селска дроља. Ја отерав у пм бесен. Ние као раскин, она глуми тешко и било, јас уште растревожен. И, што се случува?
После 10 дена загорениот доаѓа од сранство, напален од жешкиот сајбер секс а оваа го носи дома и става рилејшнsheep статус!!! Како да не било ништо. Ете ја сега јаде букаке од него. Се во рок од 2 недели. Љубов на прва тастатура а се виделе само еднаш. Феномен.
Уште барам квалитетно навредлив епитет за неа. Дајте предлози па нека си види тука!
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Уште барам квалитетно навредлив епитет за неа. Дајте предлози па нека си види тука!

Сељакоебачица, леснодупче, не ми текнува др.

Инаку мене 2 пати ми се има случено.
Одев со еден дечко, и нон стоп се гледавме излегувавме заедно и ја со мојте другарки и тој со неговите. 10тина души се на се. И оваа најдобра другарка шо ми беше тогаш, со сите можни негови другари имаше појдено, во тоа време и двајцата ставија протези и одеа заедно на заболекар, и после дознав дека таа му се нудела, абе сакаш мастиче, таков некој стип на пуштање, имаше и друго шо ми кажуваа ама не памтам, и на крајот ја издупил во некој стан за нова година ама, видел нозете дека и се криви и ја баталил. И оваа депресивна,а ја веќе знаев дека била со него, ама се праев на будала, и иди еден ден кај мене на врата, и ми вика... абе знајш ја бев со него. И ја и викам знам, после неколку саати се праев дека се е ок, и кога дојде вечерта да ме викни за надвор, да одиме со тоа истото машко, и ја лупнав вратата в лице. И уште го имам тоа зеленото сукниче шо го носела ко ја дупел. Можда ќе и го вратам ама ќе и изнапишам курва со маркер.
И да, до ден денеска на сите му кажувам дека има нозе ко крем бананче.

Друго, после кога се скаравме со ова горе наведенава, станав блиска со едно девојче шо многу ја мразеше оваа погоре, крем бананицава, и се беше ок се дури не дојде време да се фатам со овај сегашниов дечко. Ми вели абе голем е, ќе те заебава, можда и беше криво шо само еднаш се ишемил со неа..или нз, и на крај излегуваме заедно и поминуваат машки пред нас,и оваа лелеле гледај каков газ има, види види, убав ти е овај, а ја дента се фатив со дечково и го држам за рака оваа ми јади гомна за некои небитни пред мене.
И појдов и вратив лаковите шо и беа кај мене, и тогаш она мене ми ја тресна вратата. И јади лања дека најдобрата другарка ја оставила за дечко, не ми е криво, и онака беше глупа, и праеше се шо ќе посакав, кој к.
( и фала богу уште сум со истиот дечко, и мислам правилен избор направив шо ја баталив)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.720
До сега сум немал обид да разделам пар ама на времето кога не бев свесен за важноста на не мешањето во туѓ живот учествував во обид да споиме двајца кои моментално се во брак :D. Но тоа беше прва и последна грешка на мешање во туѓ љубовен живот без разлика на намерата, каква и да е намерата вмешувањето (освен ако не е побарано како услуга) не е и не смее никогаш да биде оправдано...
 
M

Muranyi

Гостин
Бев кај Сељман од Пагаруша,со намера да разделам еден пар и конечно да ја фатам девојкана од соседноно село и да ја земам за жена.Многу е убава,а и добро се снаоѓала во кујна,па посакав да биде со мене,а не со тој ашљакон да се шетаат каде ќе стигнат.
Сељман е фин човек,народен,ме пречека со сите адети,ме послужија со кафе и две коцки шеќер дур чекав кај него во чекална.Знаете,тој е многу познат по своите маѓии и секогаш има гужва кај него,едноставно луѓето си имаат мака,а тој им помага.
За него дознаф на телевизија,бидејќи е толку добар го имаше на телевизија и тамо кажуваше како се разбира во маѓии,како брка џинои и слични демонски творенија.
Завршија сите пред мене,влегов во едно собиче во кое беше запурно,бидејчи беше среде лето и едвај се гледаше бидејчи ролетните беа спуштени.Сељман знаеше како се викам и ми рече да седнам на стариот кауч.Седнав ја на каучот,а тој ми кажа дека ја знае мојата мака,ми рече од а до ш све за девојката која е,од која фамилија потекнува и еден куп пофални зборои за нејзините кулинарски способности.Потоа рече дека девојкана,не по своја волја е со некој од моето село,во врска се но не постоело љубов меѓу нив,бидејќи и било напраена магија за да се заљуби во него.Рече дека таа маѓија е многу јака,и дека познавал само двајца во цела Македонија што можат таква маѓија да начинат,а била многу тешка за разбивање бидејќи маѓијата била црна и напраена со крв од гавран,а нивната крв била много јака.
Ми побара слика и маица,не помлад од 18 години кога бев а маицата беше штиркана и испеглана без рабои.Ми даде едно шише со вода,некоја специјална за да се разбиела маѓијата и ми кажа да пијам секое сабајле по едно чашиче,на празен стомак и немочан.Потоа во рака ми тутна едно крпче завиткано и рече никако да не го одвиткувам,бидејчи се ќе пропадне во вода и ништо од разбивањето на црната маѓија.Ми рече тоа крпче,да го закопам на некои гробишта,уште додека сонцето не изгреало.Така и сторив,го закопав наредниот ден на селскине гробишта.Право да ви кажам,никогаш појќе нема да одам на гробишта пред да изгрее сонцето.
Наредните денови пиев од водата секое утро.Минуваше ден за ден,мина недела,мина месец но ништо не се смени.Кога изгубив надеш,веќе поминаа два месеци и јас се откажав од намерата и бев многу тажен.Кога,како гром од ведро небо вчера ме погоди најновата вест,која кружеше со брзина на светлината низ селото-комшијана кој беше со мојана љубена,го удрило кола и починал на лице место.Утре ден е погребот,секако на селските гробишта.
Не знам како да се чувствувам,дали да се радувам од една страна,бидејќи конечно имам шанса да ми се исполни животната желба,но од друга страна по малце како да сум депресивен за човекот,не беше толку лоша душа.
Било како било,планирам да поминат 40 дена од закопот и да и пуштам муабетче на девојката.До тогаш,нема смисла да се обидувам,сепак имам малку совест на душа и не сакам да ги тресам коските на комшијата.
 
Член од
23 јуни 2013
Мислења
132
Поени од реакции
244
Ако некој успее да застане меѓу мене и партнерот, значи дека и нашата врска не била толку стабилна.
Не може трет да ми биде крив. Само јас и партнерот, со оглед дека сме возрасни единки, и фала богу, способни да расудуваме правилно од неправилно.


Многу добар теоретичар си но, ако ти се случи нешто слично, брзо ќе почнеш да паѓаш во демагогии. Чисто од афект. Сите ги имаме. Ќе имаи викање и мавање со чинии и триста работи. Убеден сум.
Сум приметил дека тука на форумот има еден куп такви мудреци шо се добри на збор, промовираат ганди-техники за решавање конфликти, вадат бисери од психолошки и филозофски мисли, самокритични се итн. Не верувам дека сите се без реално животно искуство во вакви или на друг начин комплицирани ситуации, ама мислам дека добар дел од нив немаат скоро никакво искуство од тие за кои тролаат. Се делат совети како најдобро да решиш проблем или да се однесуваш во дадена ситуација, бесплатни психолошки совети и сл, а еден од нив го нема искусено тоа. Се е тоа благородно и во ред. На тастатура сите се моќни во расудувањето. Има време и да анализираш и да напишеш што се бара од тебе, па дури и да се претставиш како некој елокветно-интелигентен лик со point of view. Ама напишаните 12 000+ постови на некој форум, не кажува ни 2% од твојот личен карактер, колку си искрен, или пак како би изреагирал во даден момент. Во реалноста нема емотикони туку емоции.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Да расипам врска или да се умешам на било каков начин и да им правам проблеми - Нема шанси!
Едноставно, не ме привлекува туѓото. Би ме јадела совест.

Знам како е да имаш врска и да има некој од страна што сака да ја растури.
Но, фала Богу...до сега тие такви провокации сме ги надминувале без проблеми. Благодарение на довербата.

Но, на пример...некоја му се пушта на дечкото што е во врска. Се упикува цело време и оп еве го типот паѓа во искушение и ја изневерува девојката. Тука не е крива таа што се упикувала...туку овој што толку му тежи умот. Тогаш не е крив оној третиот кој си ја пробува среќата, туку овој кој паднал на провокацијата.
Не може девојката да му ја расипе врската ако тој не попуштил.
За овие ваквите ситуации многу се нервирам. Плачат девојки, рикаат...Леле, оваа ми ја уништи врската, коза, курва, глупача и се по ред! - Не душо, не ти ја уништила таа врската...туку толку била цврста врската и љубовта.

Но, има различни ситуации и различни начини како да се уништи некоја врска....ако сакаш да расипеш, има милион начини.
Недај Боже да наумиш.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
А мене замисли Кајгана :cenzura:
Со мене беше во прилично сериозна врска од скоро 2 години а со еден кајганџија во виртуелна. Овој загорен ја лајкнал, ја цимнал на чат тука и оваа си се промовирала во сингл кога дознала дека e некаков „материјал“. Си се договориле да се најдат и тоа во друг град, позади мој грб. Одкај мене, па на работа и на рандевуто. Среќа шо имам другари и таму па дознав. Ми негираше и лажеше дека не е ништо, само френшип од интернет. Смирен бев, ама сумњав. Пробив профил и имаше шо да видам. Вебкам колгрл-рашири нозе и чекај да се фати. Сајбер порн. Дури и деца сакала да и прави. :facepalm:
Неможев да верувам!!!Правењето деца и се останато, беше наша приказна. Овој не знаеше за мене, ама дозна, му кажав дека е во триаголник. И...? Му беше гајле. Она друг гоблен му везела. Овој загорен, а оваа ситно-материјална селска дроља. Ја отерав у пм бесен. Ние као раскин, она глуми тешко и било, јас уште растревожен. И, што се случува?
После 10 дена загорениот доаѓа од сранство, напален од жешкиот сајбер секс а оваа го носи дома и става рилејшнsheep статус!!! Како да не било ништо. Ете ја сега јаде букаке од него. Се во рок од 2 недели. Љубов на прва тастатура а се виделе само еднаш. Феномен.
Уште барам квалитетно навредлив епитет за неа. Дајте предлози па нека си види тука!
Курождер.

Криво ми е многу иако појма немам кој си.

Мене ми расипа едно кафанско пеачко копиле.Кога искачав со неа сите се вртеа да ја видат.Бев у Грција со неа србите збеснуваа,знаеше и тоа како да се дотера и да изгледа секси.Потајно во мене цело време се сомневав во тоа залижано копиле.И замислете и го испрал паметот до тој степен што ме прелажа дека ќе идела на викенд со другарка,ама таман на враќање накај Скопје ја видоа другари у нејзината кола,Синан возел а она со нозете на шал табла си ја ладела тоа дундата курвосана.Тоа копиле цело време и зборел невистини за мене,ама со оглед на нејзиното право лице што го дознав одпосле,очигледно и таа пишано и е да биде кафанска курветина.

Кога виде што направила,највероватно тоа бил некој занес за Синан и се појака и ме бараше.Ама јас не сум Исус и да простувам такви работи,особено кога мои другари ја видоа со него.

Последното нешто што и го пишав по смс беше-Гони се у пизду матер,маме ти ибам оросписко...

Сега ја нема нигде,не сум ја видел дооолго време,ваљда вљубени си седат кај него а овој тихо тихо на увце и ја пее Сунце Љубави од Џеј.

Ова ми беше за памет,секогаш се летав по такви девојки што само визуелно изгледаат убаво,а внатре се пуни со ланја во врат.Кутри во душата...

Јбг неможе секој да го достигне врвот во животот и да пее по селски друмови за здужван бакшиш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Многу добар теоретичар си но, ако ти се случи нешто слично, брзо ќе почнеш да паѓаш во демагогии. Чисто од афект. Сите ги имаме. Ќе имаи викање и мавање со чинии и триста работи. Убеден сум.
Сум приметил дека тука на форумот има еден куп такви мудреци шо се добри на збор, промовираат ганди-техники за решавање конфликти, вадат бисери од психолошки и филозофски мисли, самокритични се итн. Не верувам дека сите се без реално животно искуство во вакви или на друг начин комплицирани ситуации, ама мислам дека добар дел од нив немаат скоро никакво искуство од тие за кои тролаат. Се делат совети како најдобро да решиш проблем или да се однесуваш во дадена ситуација, бесплатни психолошки совети и сл, а еден од нив го нема искусено тоа. Се е тоа благородно и во ред. На тастатура сите се моќни во расудувањето. Има време и да анализираш и да напишеш што се бара од тебе, па дури и да се претставиш како некој елокветно-интелигентен лик со point of view. Ама напишаните 12 000+ постови на некој форум, не кажува ни 2% од твојот личен карактер, колку си искрен, или пак како би изреагирал во даден момент. Во реалноста нема емотикони туку емоции.

И кажа сега нешто што не знаевме? :) :)

Чисто од афект, во моментот на фраерот може ќе му кажам дека го мразам, што секако не е вистината, веројатно го сакам и сум многу повредена.
Но ако ја согледаш суштината на проблемот, ќе сфатиш дека не било до Трпана комшиката, туку до мене и до него.
А тебе дали ти чини или не моето размислување и моето гледање на мојот живот, ич не е мој проблем.
Да речеме, ти можеш да го обвинуваш сељакот што ти ја легнал девојката цел живот, тоа не значи дека тој ќе стане крив. И понатаму ти и таа ќе си бидете криви.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom