Стари слики и разгледници од Македонија

samunoske

unidentified specie
Член од
21 април 2007
Мислења
242
Поени од реакции
18
Кочанска раја од 1936 :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
Мостови на Вардар - Скопје

 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.205
Поени од реакции
1.277
А што е тоа во учебниците да стават вакви работи.. Јас незнам кој ни ја гуши историјата и зошто толку овој народ почнува да пропаѓа.. За кого гинеле овие македонци цц
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.421
Каде поточно се наоѓало последново мовче?

Ептен сликовито, претпоставувам дека било уништено за време на војните.
 

spas72

Oficial
Член од
13 мај 2008
Мислења
271
Поени од реакции
39


Деца, потомци на бежанци от Егеjска Македониja, Свети Врач, около 1942 г.
Топлите извори вo Свети Врач (Сандански), 1917 г.
Македонски албанци, жители на Охрид, 1913 г.
Посештение на манастира “Свети Наум”,Взрастни жени и деца од Велес, 50-те години на ХХ век
Сватба во село Ковачевица,-Неврокопско, 30-те години на ХХ векЧленовете и настоиjтелството на читалиште “Светлина” во село Ковачевица, 1914 г.


Жителки на село Галичник, облечени во типични за селото носии, началото на ХХ век
Членове на Блгарско туристическо дружество “Пирин”, - Разлог, 1925 г.


Сабор на “Дебарската колониjа” (преселници од град Дебар) - Софија, Кнjaжево 1909г.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 606
На врв Bottom