Ч Е Н Т О
Поени од реакции
1.612

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Пријателе.
  Зошто секој обид тука за позитивно размислување и зближување на двата народа, Бугарски и Македонски, трпи крах и е прецртан.
  Обиколил сум половина свет и можам да те уверам дека секој обид за поделба завршува лошо.
  Вистината е дека ние треба да се зближувааме за да живееме подобро, а тоа сакаме сите нели?.
  • Ми се допаѓа
  Reactions: kamik
  J
  jino
  Тоа се глупави луѓе) .И јас искрено се прашувам зошто им обрнувајте внимание.
  Јас пак ќе ти кажам историјата е курва.
  За тоа дали критична маса од Бугарите не ви признаваат за Македонци можам да те уверам дека критичната маса од Бугарите воопшто не се заинтересирани дали сте или не сте Македонци.))))))
  J
  jino
  Јас имам потекло како од Македонија така и од наj бугарскиот град Карлово, каде меѓу другото бил учител и Крсте Мисирков).
  Искрена се надевам да дојде ден во кој ние и вие да се чувстуваме вистински браќа.
  J
  jino
  Зошто сме живееле илјадници години заедно а и ќе живееме уште многу напред.
  Само да те поздравам, и да продолжиш да им ебеш мајката на бугарите и бугарофилите!
  S
  me interesira dali si potomok na cento ?
  ili taka si go zemal nikot
  Ч Е Н Т О
  Ч Е Н Т О
  Не сум. Зошто ти е тоа важно?
  S
  Shellshock nam67
  ne samo prasav posto gi znam potomcite negovite vnuci zatoa
  Ч Е Н Т О
  Ч Е Н Т О
  А ти значи ли тебе нешто Ченто и неговото дело за Македонија, или и него ќе го вметнеш во дневно-политичка расправија, како што се обидуваш мене да ми залепиш етикете на темана?
  Кај си бе ретард? Шо прајме сега ќе го мениме името или не? Милојко заговара дека ќе те викаме лањар! А ти сам ќе си се викал ... као сакаш.
  Ч Е Н Т О
  Ч Е Н Т О
  Хахаха, се вратил прдежот да ми посмрди троа под прозор, ко малоумен абдал... за греота.
  Името јас не го менувам бе смрдеш, ти си тој што се изнареди со имиња овде последниве година две, арно ама смрдеата те издава секој пат, така да џабе везеш гоблени...
  Ајт сиктер сега, смисли пак некое поинвентивно троа да е, и џанам опни едно кило ливанто на себе да не те препознаеме од прва по смрдеата. ;)
  Хахаха, за греота.
  Во врска со тоа што го пиша што шират овие дека се поврзани со Александар, верувај кога бев во Америка сите што им кажав од кај сум, Македонија, одма ми рекоа Александар Македонски, така да ако ја излажале празноглавава, не мора да значи дека и тие на северот се глупи :) Позз
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Ч Е Н Т О
  Ч Е Н Т О
  Ч Е Н Т О
  Не е проблем тоа, дури е и нормално Александар да се поврзува само со Македонија и со нас Македонците секаде пос ветов.
  Друг ми е муабетот, се убија од тврдење дека се некакви потомци на Илирите и сега наеднаш и на Александар да ти биле?!? Изгледа треба да почнам да редам битки и војни што ги воделе и Филип и Александар со Илирите...
  Позз
  I
  Ilumious
  Абе јасно ми е, мада не знам како може такви физиономии на телото да имаат потекло од Александар... :S :D
  Како прво, зошто јас не можам да коментирам на твојот профил?
  Второ (и поважно), епа ај земи постирај и слични грчки, српски и албански гадотии тука.
  Земи по секоја од темите, наместо за темата ти постирај си нивна најдолна и малоумна пропаганда и песничиња, тоа ли ти е целта..?
  Ај малку размисли што праиш, може..?
  Зашто бе, слободен форум е ова, не е нешто забегано или не реално. Прикажувам територијални претензии кон нас, ништо друго.
  Таму ако пишам ке одиме off topic.Вака е по лично.Еве признавам дека историјата ми е по слаба тема,ама не можеш да ме убедиш дека Александар Македонски бил "добродеец".Пишав погоре уште пред да ме цитираш што сакам да кажам,ама ај нема веза еве и овде.Поентата ми е дека не бил толку ангел според мене.
  Крвници-Абдалчиња како мене?Абе другар не се филмај многу.Јас не те навредив тоа е мое мислење,Ако имаш друго да кажеш,пиши нормално,не се прај паметен.
  Во врска со ова: (ти текнува нели?????) Најдов некој англиски извори за книга издадена од некој Русин по име M. Dournovo некаде кон крајот на XIX век, што се вика (барем на англиски) вака:

  "Have the Bulgarians historical rights in Macedonia, Thrace and old Servia?"

  е па , со мало задоцнување од неколку месеци - хахахах- НАЈДОВ
  http://iremamari.livejournal.com/6852.html.

  поздрав
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom