Стан или куќа?

Статус
Затворена за нови мислења.

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
sum ziveel u stan i u kuca. Kuca e poubavo. Povece mesto, praes sto sakas, nema sosedi itn
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
ziveam vo kuka i ne bi ja menuvala za nisto:)mislam deka onie sto ziveat vo kuka imaat pogolema prednost od onie vo stan.vo stanot e potesno se se slusa sosedi....a vo kuka e sosema razli4no(no zavisi neli?):salut:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
201
Поени од реакции
0
Живев во куќа...и сеа во стан....дефинитивно во куќа е поубо
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Живеам у Куќа и сакам така да останеto e to
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
абе поубо е во куќа ама стан е поубо за одржување, сепак огромна куќа на 2-3 спрата не е лесно секој 2 ден да ја чистиш. Иначе јас живеам во стан и најубо ми е :baeh:
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Живеев до скоро во куќа сега сум во стан и има огроомна разлика.
:zver:КУЌА ДЕФИНИТИВНО!!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Живеам во куќа сеа за сеа...али за понатаму би размислувала да живеам во стан онака малечко средено како кутиче! останав без борови кога бев во станот на баручетми..прекрасно....три соби прекрасно опремени-голема тераса во убвав дел од градот...мх мх мх...
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Живаеам у куќа,ама сакам да живеам у стан да видам како е
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
па живеев во стан , а одкога се мажев живеам во куќа.
Што знам нема барем за мене некоја голема разлика
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Во стан полесен е за одржавање, а и цел живот у куќа сум здосадено ми е! Интересно уреден, светол со огромни прозорци, зелени ѕидови, негде на врвот на стокатница, со голем балкон со цвеќенца.... се занесов! :pos:
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Сум живеел во куќа,сеа живеам во стан.
Куќа е поубаво дефинитивно.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
ziveam vo stan a kade sakam da ziveam neznam... ponekogas sakam vo kuka ama nekoja ubava so golema terasa, so golem ureden dvor, so bazen se uredeno ubavo luksuzno :) a i bi sakala luksuzen stan zasto da ne :)
sepak poveke bi sakala vo stan zasto vo kuka koga ke sum sama doma ke mi bide strav :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
ziveam vo kuca, prilicno golema i mnogu si ja sakam, sto znaci preferiram da ziveam vo kuca :)
sum nemala prilika da ziveam mnogu dolgo vo stan no sepak sum sedela podolgo vreme na primer pola leten raspust vo ohrid i interesno e i vo stan da se zivee, no kuca si e kuca, komocija, povece prostor, privatnost.... :)

P.S. uste edna pozitvna strana- posto mnogu skali niz kuca imam drzam liniija :pos:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
иако живеам во кука и тоа со 11 соби и знам дека е ептен тешко за одржување сепак појке би сакал да живеам во кука и тоа со што е можен поголем број на соби. пример од тие 11 соби 2 се лично мои каде ретко кој влага и затоа е ептен нечисто пошто дури и мајка ми не влага за да исчисти али таму си имам потполна приватност што сакам си праам. Имам компјутер, телефон, 2 работни маси итн...
додека татко ми има 4 соби и секоја му е за посебна работа, една му е како канцеларија др... бла..бла..бла... нема да ве интересира.
Значи дефинитивно сум за кука макар и да е некоја стара пред распаѓање бољи куќа највеке поради просторот а и исто така една од поголемите причини утре ако ти текне можеш да си продолжиш некоја соба плус нагоре или нанапред.
Е сеа имам пријатели што живеат во станови и велат поефтино е да си купиш 2стана еден до друг и ке ти бидат поголеми од куката одколку некоја кука... али знаете дека се си има предности ако живееш во стан утре ден може да ти дојде мрднат комшија и да си имаш проблеми да ти праи дупки по зидот или таванот... знам пуно пријатели што имаат проблеми со таванот од Вецето оти комшијата над нив имал проблеми со чешмата... хаххаа....
е сеа друг проблем решение за 21век е зграда оти на 150метри квадратно во 3на кука можат да живеат просечно 2 семејства по 6 луѓе максимум. а во зграда од 150 метри квадратни со 12 спрата и по 3 стана на спрат у просек може да живеат до 180 луѓе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom