Срцето или разумот?

Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
smizlicka напиша:
LISTEN TO YOUR HEART!!!:music3: :music3: :music3:


WHEN IS CALLING FOR YOU ; )

DEFINITIVNO SRCETO .. A RAZUMOT ZA DRUGO GO CHUVAM ;)

[Едитирано од FortunE: Те молам потруди се две мислења во едно да ги пишуваш, да не морам да ти спојувам јас постојано. Фала!]
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Toreador напиша:
Умот. Јеби га, ладнокрвен сум :D
Zasto lazes. Ne te znam kako takov. Sekogas go slusas srceto i ne se praj!!! Se zezam.:cuc:

Ako ovie dve raboti ne se usoglaseni togas nema nikakva ljubov. Vo ljubovta ima razbiranje. Razbiranjeto doagja od umot a ljubovta od srceto.Taka da ako gi nema ovie dve vo zaednica....nema nisto!
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Srceto ili razumot

FortunE напиша:
Кога го слушаш срцето и од тоа се разочараш барем еднаш, потоа си малку попретпазлив и се трудиш да те води разумот. Но, разумот е тој кој ти вели: "Внимавај пак да не згрешиш, внимавај повторно да не бидеш повреден".
Но, што ако еден ден разумот е тој кој ќе му каже на срцето: "Можеш да се отвориш, безопасно е, можеш да сакаш", срцето не одговори толку брзо на тоа бидејќи си навикналo да не го слушаш?
Подобро да го слушам срцето и да бидам повредена од тоа, отколку да не "одговорам" во вистински момент. Вистинскиот момент ќе си дојде кога-тогаш:icon_roll
a pa .. ako mi objasnis kako da gji spojuvam ;) ee .. gleash si mi se nashla pri raka ;) fala ;))
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Јас не можам да ти кажам како да ги спојуваш, како да искомбинираш разум и срце. Тоа сама треба да го знаеш ти:wink:
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Ke gi spois na toj nacin sto ke razmilsuvas za posledicite od odlukite na tvoeto srce.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
epa koskic neli bese....
listen to your heart a?
epa ajde slusaj go, da vidime do kaj kje stignes
znaci sepak treba i razum a?:)
kiss
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Тешко дека разумот ќе проработи кога ќе ти заигра срцето, кога ќе почувствуваш дека некој посебен го предизвикал тоа треперење. Но, можеби кај некои се појавува таа преграда за претпазливост, па не можеш така да му се препуштиш на убавото чувство кое го дава срцето.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
znaci togas nema "spojka" megu razumot i srceto. koga taa pregrada ke se trgne...nekako...ke ima nekoja harmonija vo ljubovta i nema da zazalis za odlukite na srceto
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Мене ме интересира како проработува разумот во моментот кога ќе почувствуваш дека сакаш да им се предадеш на чувствата? Зошто да не уживаш во убавото, туку свесно си тргаш од себе пријатни моменти?
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Nemozeme da gi spoime razumot i srceto zosto odeskogas covekot pagal na iskusenijata sto mu gi pruza zivotot. ali ako se obideme ke bide super...mislam?!
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
слобода или смрт
Срце или разум
и двете:pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
FortunE напиша:
Мене ме интересира како проработува разумот во моментот кога ќе почувствуваш дека сакаш да им се предадеш на чувствата? Зошто да не уживаш во убавото, туку свесно си тргаш од себе пријатни моменти?
Затоа што можеби не сакаш после некое време да си речеш сам себеси: Нели ти реков.
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
2
Prvo srceto, pa umot, pa srceto... Nekoi raboti ne odat edna bez druga oti lesno se zaglavuva. No biten moment e prvo srceto, oti ke setate sami kako jas vo momentov:):):)
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
ThA-BiTcH напиша:
epa koskic neli bese....
listen to your heart a?
epa ajde slusaj go, da vidime do kaj kje stignes
znaci sepak treba i razum a?:)
kiss

Pa go slusham be mace ... mene mi e pobitno toa kako kje odlucham so srceto a ne so razumot .. znaesh razumot mi e za drugi stfari ;)

StormAngel напиша:
коскич, не би било и големите букви за друго да ги чуваш.
Сигурно си приметила дека сите пишуваат со мали букви.


pA taka mi e po milo da pisuvam
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Razumot treba da me vodi ama jebi ga srceto me kontrolira sega za sega.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom