Срцето или разумот?

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
нормално дека доминираат чуствата од срцето но сепак треба и малку разум во љубовта а не да ти лета паметот па после да се прашуваш еј зашто вака зашто онака
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Мислам, премислувам и пак мислам. Ме води разумот. Срцето е кршлива категорија, тоа е кај мене добро заштитено. Не значи дека не знам да сакам, ама секогаш се обидувам да ги поставам работите во реални рамки.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ne znam veke dali da mu veruvam na srceto. Na nekolku pati me razocara toa sto srceto ne go poslusa razumot. I togas ete belja. Nervozi, razocaruvanja i dr.
Jasno e deka treba da se sinhroniziraat srceto i razumot, no neka mi kaze nekoj dali vljuben covek ja ima taa sinhronizacija. Po mene ja NEMA.
Prvo nastapuva srceto a potoa razumot, no vo poveketo slucai veke e kasno. Sekoj neka si presudi sto ke poslusa vo daden moment. Vo toa e umetnosta na sakanjeto. Ubavina i bolka.
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
овие се две работи помеѓу кои неможам да изберам зашо и двете се мн важни :) но сепак срцето е она што предизвикува љубов така да може има некоја блага предност, неможеш да речеш ај оваа ќе ја сакам (ако го слушаш разумот)...:toe:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.848
Поени од реакции
23.552
Разумот. Зошто? Прашајте го Сергеј Есенин на пример.
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ako ima razum nema ljubov ima proracun zatoa poslusajte si go srceto sekogas pa makar izginale
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moment malku...mislam deka imame problem.Srceto sekogas e na prvo mesto.Mislam deka razumot treba da se zanemari,iako toa e rizik...no hej...celiot zivot e rizik...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
MaksimilijanIII se soglasuem.. No risk no fun..! Srceto definitivno! Kaj sto raboti razumot ne raboti srceto.. Nema ljubov..
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Vecerva sum pak malku zbunet. Pak mi se mesa srceto so razumot. Se nadevam deka ke go poslusam razumot. Ke vidime, ke prespijam vecerva - utre ke vi kazam na sto sum.:vozbud:
 

Tanurovski

How you doin'
Член од
21 јуни 2007
Мислења
56
Поени од реакции
4
Што ве или што би требало да ве води во љубовта ... срцето или разумот?:raz: Мислам дека се разбираме што ми е прашањето, да не општам нашироко:) :wink:
Ни срцето премногу, ни разумот премногу... Барам нешто измеѓу. Мислам дека така е најдобро.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
i ednoto i drugoto mozat da te povredat...... srceto se slusa da, ama toa nikogas ne misli na posledici ova ona sekogas "leta" demek ljubov ljubov i samo ljubov......a kade e tuka razumot da razmisli dali nesto sto pravime e pravilno ili ne?! RAZUMOT!
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Што ве или што би требало да ве води во љубовта ... срцето или разумот?:raz: Мислам дека се разбираме што ми е прашањето, да не општам нашироко:) :wink:
И двете. Со срцето одам напред со разумот назад. Но сепак срцето честопати победува.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
154
Поени од реакции
1
Срцето, дефинитивно.Колку и да сакаме да сме паметни,сепак СРЦЕТО победува.Според мене.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Ne sum za toa da pobeduva srceto, no site sme svedoci tokmu na sprotivnoto. Eve sega toa me pobedi. Vo momentot go slusam srceto i mnogu sum radosen i vozbuden.
P.S. Taa licnost sto treba da znae - ZNAE. :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom