Српски/хрватски рап

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
НАЈДОБРИ СРПСКИ РАПЕРИ CYA И MARCELLO
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
CYA ne snima uste od 2002 a DeFacto bea najpopularni bidejki pozadi niv stoese "city" produkcijata, inaku imaat nekolku legendarni pesni.

Marchello treba da go izdade albumot "Trekja strana medalje" sega vo dekemvri 2008 a imam preslusano nekolku pesmi od olbumot i textovite se preedobri. Znaci definitivno najdobar liricar sekoja pesna ima svoja poenta iako albumot ne e bas rap znaci ima sekakvi zanrovi vo nego.

Wikler Sky spored mene eden od najdobri muzicari vo cela Srbija i posiroko. Mislam deckoto e genie ima mnogu koma pesmicki, samo minatat godina izdade 4 albumi i toa sekoj od razlicen zanr na muzika!!! " Ortaci neznaju" mu e bas onaka chil-out album lesen za slusanje.

Beogradski Sindikat nema 20 clena tuku 10 clena ali uste eden album i ke si odat od scenata. Shkabo kako raper mi se najvece dopadja od ovaa grupa ima dobri pesmi vo albumot "Remek Delo" onaka bas hard-core rap.

VIP konecno treba da izdade svoj nov album posle legendarniot "Ekipa Stigla" od 2002 i Demian (raper so najgolema tehnika vo Srbija) treba da go izdade mixtape-ot "Grad ispod pobednika".(ocekuvam dobri pesni tuka)

Inaku Grupna Terapija zapocnaa da pravat muzika so kvalitetna produkcija i mi se cini najkomercijalen rap vo Srbija koj slobodno moze da odi po disokteki i sl. "U ime igre" albumot na Lud (rap producent vo Srbija) e dosta lesen za slusanje no na momenti i monoton.

"Muzika Iz Podruma" na Struka spored mene e eden od pokvalitetnite albumi koi se izlezeni vo posledenite 2-3 godini vo Srbija.

Elitni odredi zapocnaa da furaat mnogu mek stil uste malku ke osnovaat nov stil gay-gap :D

Ete toa e moe misljenje me interesira i vaseto dali se slozuvate ili ne :smir::smir::smir:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Marchelo rulez!!!!!

CYA ne snima uste od 2002 a DeFacto bea najpopularni bidejki pozadi niv stoese "city" produkcijata, inaku imaat nekolku legendarni pesni.

Marchello treba da go izdade albumot "Trekja strana medalje" sega vo dekemvri 2008 a imam preslusano nekolku pesmi od olbumot i textovite se preedobri. Znaci definitivno najdobar liricar sekoja pesna ima svoja poenta iako albumot ne e bas rap znaci ima sekakvi zanrovi vo nego.

Wikler Sky spored mene eden od najdobri muzicari vo cela Srbija i posiroko. Mislam deckoto e genie ima mnogu koma pesmicki, samo minatat godina izdade 4 albumi i toa sekoj od razlicen zanr na muzika!!! " Ortaci neznaju" mu e bas onaka chil-out album lesen za slusanje.

Beogradski Sindikat nema 20 clena tuku 10 clena ali uste eden album i ke si odat od scenata. Shkabo kako raper mi se najvece dopadja od ovaa grupa ima dobri pesmi vo albumot "Remek Delo" onaka bas hard-core rap.

VIP konecno treba da izdade svoj nov album posle legendarniot "Ekipa Stigla" od 2002 i Demian (raper so najgolema tehnika vo Srbija) treba da go izdade mixtape-ot "Grad ispod pobednika".(ocekuvam dobri pesni tuka)

Inaku Grupna Terapija zapocnaa da pravat muzika so kvalitetna produkcija i mi se cini najkomercijalen rap vo Srbija koj slobodno moze da odi po disokteki i sl. "U ime igre" albumot na Lud (rap producent vo Srbija) e dosta lesen za slusanje no na momenti i monoton.

"Muzika Iz Podruma" na Struka spored mene e eden od pokvalitetnite albumi koi se izlezeni vo posledenite 2-3 godini vo Srbija.

Elitni odredi zapocnaa da furaat mnogu mek stil uste malku ke osnovaat nov stil gay-gap :D

Ete toa e moe misljenje me interesira i vaseto dali se slozuvate ili ne :smir::smir::smir:
Wikluh* :)

Inace deckoto e nadprirodno talentiran i nenormalno kreativen.
Moze u sekoj moment da ti lupne ubav freestyle, moze u sekoj moment da ti iskomponira neso, nenormalno e muzicki obrazovan,sekoja cest.
Jes da mrzam rap,ama na Wikluh i Marchelo raka im davam <3
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Све што е напишано е на место :helou: Само да се надоврзам малце...

Марчело не е од оние артисти кои издаваат албум секоја година туку човекот предано работи на материјалот 2,3 години и сака секој дел од него да биде совршенство и тоа многу го поштуем...Најдобар лиричар не само во Србија , мислам на целиот Балкан дека му нема рамен....

Виклер Скај имаше закажано да работи во Америка и тоа беше една од причините за распаѓањето на Бед Копи ама не знам што напраи со тоа...Соработуваше со Ана Станиќ на која и напраи супер албум а за својот Ортаци не знају доби признание од публиката како најпродаван албум ...

Ја би ги додал моите омилени Прти Бее Гее кои по смртта на Мос-кри сепак опстоија и направија одличен албум...Другите двајца членови Микри Маус и Еуфрат тотално го надополнија незаменливиот МЦ ...Тачно у преподне се вика албумот ,кој сака нека го симне пошо има добро да се насмее впрочем како и на секоја песна од Прти...Они се за мене број 1, пошо според мене не мора да има лиризам , социјални бунтови и осуди или пак љубовни теми ...Ја преферирам заебанција,интересни текстови од секојдневието ...:smir:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Od "zaebanti" sekako celiot bivs Bad Copy i Pretty BG kako i Seven i Bvana iako ima i drugi raperi so vakvi tekstovi (Marcello, Edo Maajka ...)

Inaku Marcello albuot trebase da go izdade uste vo april no opravdano e odlozen za dekemvri. Deckoto studira, kolumnist e vo "Politika" i avtor na nekolku knigi. Plus toa sekoja negova pesna treba tri pati poveke vreme da se obraboti od "obicna" rap pesna. Samiot text e umetnost i faktot deka vo noviot album samo edna pesna e so semplovi a site drugi se so avtorska muzika, jasno e sto sakam da kazam.
:smir::smir::smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Bad Copy се хит... според мене
Connect и
уште една група... не ми текнуваа сегаа...
не се лоши.. :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Marchelo, посебно Jedan & Pozoriste. Овие се ептен топ песни.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Излезе новиот албум на МАРЧЕЛО го преслушав многу јаки песни има уште помалку е рап а повеќе алтернатива. Обавезно треба да се преслуша :smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Излезе новиот албум на МАРЧЕЛО го преслушав многу јаки песни има уште помалку е рап а повеќе алтернатива. Обавезно треба да се преслуша :smir:

Ај прати ми линк за симнување на ПП или на профил пошо не можев да го најдам...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.772
Не е цел албум јас имам 3 песни само,знам дека само тоа е пуштено...ако иcкочил цел,дај цел Сисајга :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Пуштен е цел го имам со се бонус траки се на се 28 песни ама неумам да ги поставам :kesa:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.772
добро бе ајде пробај најди го линкот од каде го симна...
ако не можеш ја ќе ти кажам како да го поставиш уживај си...битно дур не го земеме цел не мрдаш нигде :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom