Средно училиште за пилоти?

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Здраво,
Дали може една две информации за средно школо во македонија за авијација?
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Мислам дека таква не постои. (Во Македонија) Не ме фаќај за збор затоа што и јас самиот не сум многу информиран околу ова ама сепак сакав да ти одговорам затоа што кога јас сакав да станувам воен пилот (во раните детски години - иако мислам дека таа желба сеуште тлее во мене) еден човек ми кажа дека ако сакаш да станеш пилот, најблиското школо е во Мостар (БиХ).
 
М

Мартин`

Гостин
Мислам дека таква не постои. (Во Македонија) Не ме фаќај за збор затоа што и јас самиот не сум многу информиран околу ова ама сепак сакав да ти одговорам затоа што кога јас сакав да станувам воен пилот (во раните детски години - иако мислам дека таа желба сеуште тлее во мене) еден човек ми кажа дека ако сакаш да станеш пилот, најблиското школо е во Мостар (БиХ).
Мислам дека и во Бугарија има не сум 100% сигурен.
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Мене ми кажаа дека има во битола ама незнам многу инфо за тоа?
 
С

сашенко

Гостин
Мислам дека нема.Мојта генерација едно дете се сеќавам отиде во хрватска да учи..Хрватска или Словенија не сум сигурен....ама во една од нив сигурно...иначе нема тука во македонија мислам.

пс.Мислам дека имаше курс по летање на едномоторни авиончиња (лименкки) ако не се лажам 1000 евра беше со 30 часови во училна и многу повеќе во авион...ама ова е за аматери тебе веројатно ти е за да се школуваш...
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Прилично сигурен сум дека има во Битола но сепак распрашај се...
 
С

Спенсер

Гостин
Пилоткса академија во Вршац,во Србија е тоа...

Кај нас нема мислам...

а за средно... е тоа незнам...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
како бе средно за авијација што ви е на вас !!!

или е факултет или пилотска академија
а такво во македонија тешко
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
Епа подетални информации за тоа во битола без реазлика дали се АвиоМеханичари или Пилоти мене ме интересира дали има нешто воопшто даква.
 

--ТИГАР--

Фино :)
Член од
3 октомври 2009
Мислења
175
Поени од реакции
3
некој други информации да не занаете за тоа школото во битола???
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
и со тоа ќе знаеш да возиш авион ?
:O
Нема да знаеш..а и не е логично да знаеш кога уште не знаеш основни елемнти и како работе тоа чудо...логично е пррво средното да го поминеш па после ке учеш да леташ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom