Средба со бившите

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Pred se, zavisi kako zavrsila vrskata : )) Mislam dali sme raskinale so karanje ili onaka prijatelski. Poso obicno kaj mene bilo ova vtorovo, ako se sretneme na ulica posle - se pozdravuvame najnormalno. Ali moram da dodadam deka epten mi e merak na dushata koga ke se sluci da se sretneme, a jas sum doterana tip top : ))) Go gledash kako mu setaat ocinjata i si vikas "E ova nikogash nema pak da go imas" :))) muahah :D:D
Не вели 2 пати ... некогаш и ти ке бидеш на таа позиција па да видиш :) али веруј дека некогаш може пак да те има : )
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Не вели 2 пати ... некогаш и ти ке бидеш на таа позиција па да видиш :) али веруј дека некогаш може пак да те има : )
Sum bila, zatoa znam kako e :D A za vtorovo garantiram so 100% tocnost zatoa shto mi se ima sluceno decko shto mnogu go sakav (a raskinavme neli) posle nekoi 6-7 meseci da saka da se smirime, ali ne prifativ. Toa shto e vo minatoto ima pricina zosho e tamu : ))
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Еднаш ми се деси да се сретнам со една бивша што многу ја сакав и со која идев долго време. Нозете ми се пресекоа. Бев ќутук пијан и коа си пијан не мислиш како што треба, односно мислиш ама не се воздржуваш многу од реакции од кои после може да се каеш. И она си беше со некој нов тип, ропак невиден, мрсен, гнасен, баш со каков никогаш не би ја замислил, и ја ја видов и почнав да викам по неа по име као да застане... и коа застана.. се поздрави и .. не можев ни збор да кажам.... Некои викаат кога не можеш да збориш се чуствуваш како да имаш кнедла во устата, јас имав камен во бубрег, ама моментално во грло.... толку заебано... јбг...

Болни се сите средби со бившите, затоа секогаш ги избегнувам додека не ги преболам целосно. ;)
 

Suvopi4est

The One & Only
Член од
4 февруари 2011
Мислења
148
Поени од реакции
18
Sum bila, zatoa znam kako e :D A za vtorovo garantiram so 100% tocnost zatoa shto mi se ima sluceno decko shto mnogu go sakav (a raskinavme neli) posle nekoi 6-7 meseci da saka da se smirime, ali ne prifativ. Toa shto e vo minatoto ima pricina zosho e tamu : ))
да ама има некој им се здосадува па од минато пак го праат сегашност и се зависи за што си се скарала :)
 

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Na povtorna sredba sekogas se pozdravuvam, no samo edno zdravo.
nikogas ne gi ozboruvam bivsite, posle raskinuvanje za da ja zaboravam pobrzo naogam lesen sex :vozbud:
teskoto e prvite dva-tri dena a posle poleka pocnuvas da se naviknuvas, ne vleguvam vo drugi vrski dodeka ne sum ja zaboravil bizsata i dodeka ne sum siguren....moze da pomine i nekoj mesec
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Прв случај:Само здраво.Втор случај:Здраво,кафе-мафе и потсеќања на заедничко минато :sekss:.Трет случај:без муабет и избегнување.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Ако лошо сеќавање имам од него,ме повредил јако не ни сакам да помислам што можам да му направам кога ќе го видам.А ако сме раскинале поради некој банални причини после некое време ако се сретнеме би го поздравила.
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Нашето заврши на трагичен начин..мн се повредивме меѓусебно..ама завршивме со разговор кој го означи крајот на нашата врска.Кога денес го сретнам..не застанувам..но ке го погледнам и ке ми се врати филмот..и ке заклучам по кизнај кој пат дека е готово меѓу нас.Ќе чекам од него нешто доколку се случи , затоа што и после сите глупости..мене не ми е сеисто за него ..
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Кога сум во ситуација кога нема каде се поздравувам со здраво, а инаку да го видам и да одам да го поздрав нема шанси. Тоа е тоа, било што било и нема потреба за навраќање, едно здраво и ништо повеќе.
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
зависи од врската каква била најмногу...
еве со едниот дечко што идев 2 ипол години не дај боже да се видиме, очи ќе си икопаме...
а со другиот што и не теравме така долго, се глеам од причина што јасно беше дека освен чуства дека ми е драг и мил немаше ништо друго, а ние подлегнавме на симпатиите кој не траеа така долго. Ме гледал како другар, така го гледав и јас (добро мали сме биле, па освен бакнежи и немало нешто повеќе) немам причина зашто да го избегнувам, чат- пат си пиеме кафе... Поминати се многу години, станат си е човек веќе, он со својот живот, јас со мојот, не гледам зашто не би одвоила пола саат за кафе???
П.С. Да не се рабереме погрешно, човек за кој си имал длабоки чувства не може да ти биде после тоа пријател...
 

Џ.

Ќутам на различни теми!
Член од
14 јули 2007
Мислења
868
Поени од реакции
183
Чуството при секоја средба со бившиот ми е слично на она чуство кога несакајќи си го удирам малото прсте на ногата во вратата, или како кога ќе налетам на некој предмет во темна просторија.
Сеуште неможам да се одлучам дали е тоа добро или лошо чуство.
Но без разлика дали е сам или не секогаш добива едно "здраво" затоа што го заслужил.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Со претпоследниот бивши да би застанала и застанав пред некој ден се поздравивме муабет дури може и кафе да пијам супер дечко е фин, културен и се најнај, ама со последниот бивши не би застанала и да ми рече здраво не би отпоздравила, зашто е ѓубре невидено.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Ако лошо сеќавање имам од него,ме повредил јако не ни сакам да помислам што можам да му направам кога ќе го видам.А ако сме раскинале поради некој банални причини после некое време ако се сретнеме би го поздравила.
За банални причини е најглупо да раскинеш!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172

Kajgana Shop

На врв Bottom