Србија повторно во поход кон соседите

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
11.495
Поени од реакции
7.788
Oti imam cuvstvo deka na siptаrite i na sama pomisla na srbi im se polnat gakjite. Kako nokjna mora im se, kriptonit. I po 10 veka da najdis siptаr i da mu spomnis srbin ke se ispotresi, traumi ke ima, ke se razbudva na sred nokj i tivko ke placi treperejki od strav.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.224
Поени од реакции
3.372
Треба да се помогнат малубројните народи, во случајот Црногорците, можеби покасно им текна да се кренат против србизмот, на пример албанците никогаш не прекинаа во нивната борба, дури и за времето на семоќниот Тито, но ете сега се охрабрија црногорците да се осамостојат. Читам во хрватски форум, тие без двоумење ги подржуваат црногорците, се надевам и македонците ќе се освестат еден ден, да не им се деси и на нив Вранишковски по втор пат.

Ако сакате да знаете кој стои на чело на СПЦ за Црна гора погледнете го оваа видео, гледајте што правел овој човек од 1990 навака, еден ѓавол во свештенска униформа. (ги има исчистено црногорците од свештенските редови, има работено против црногорците, се дружел со Аркан, Караџиќ, потикнувал геноцид)

Страшнооо еј, страшно

 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
2.715
Поени од реакции
2.341
Треба да се помогнат малубројните народи, во случајот Црногорците, можеби покасно им текна да се кренат против србизмот, на пример албанците никогаш не прекинаа во нивната борба, дури и за времето на семоќниот Тито, но ете сега се охрабрија црногорците да се осамостојат. Читам во хрватски форум, тие без двоумење ги подржуваат црногорците, се надевам и македонците ќе се освестат еден ден, да не им се деси и на нив Вранишковски по втор пат.

Ако сакате да знаете кој стои на чело на СПЦ за Црна гора погледнете го оваа видео, гледајте што правел овој човек од 1990 навака, еден ѓавол во свештенска униформа. (ги има исчистено црногорците од свештенските редови, има работено против црногорците, се дружел со Аркан, Караџиќ, потикнувал геноцид)

Страшнооо еј, страшно

Slusaj dardo, eve iskreno da ti kazam mene ic ne me boli kur za srbite, od sekogas sum protiv srbomanskata linija vo nekogasna Makedonija, taka da ti kazam nemam nekoj custva za niv, ama ti/vie da glumite deka ste za nekoja pravda e epten mizerno. Da vie bevte za nekoja pravda nemase so po 3 race da glasate za prespanskiot dogovor I brisenje na makedoncite, taka da ne mi glumi pomos za malite narodi, demek nie bevme golemi pa koj gi ebe, neka se sotrat.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.539
Поени од реакции
3.612
Најди 2 црногорци што ќе ти кажат ние не сме срби па јави се.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
984
Поени од реакции
461
Темава е одлична.
Се што поставувачот напишал се позиции и ставови на САД ЕУ и НАТО.Палмер американскиот амбсадор во Белград јасно кажа дека како законот во Црна Гора има многу такви слични закони во ЕУ,па дека Додик е главна закана во Босна и дека Србија мора да ппркеине со праксата на лобирање за Космет.
Се се тоа позиции на нашите најголеми пријатели и нашите најголеми стремежи и би се осмелил да кажам љубови.На сите наши партии од прва до последна ,барем за тоа имаат консензус.Позицииве на Западот во однос на нашиов регион а со тоа и во однос на Македоија се одамна познати и се токму такви како што ги напишал уводничаров
Е сега каква е оваа шизофрена состојба на овдешниве членови на форумов кој здушно го подржуваат патот кон НАТО и ЕУ а ваму ги напаѓаат позициите на уводничаров на темава?
Таква расипаност е својствена само кај луѓе на кој материјалниот свет им е врховен патоказ.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
2.723
Поени од реакции
3.298
Треба да се помогнат малубројните народи, во случајот Црногорците, можеби покасно им текна да се кренат против србизмот, на пример албанците никогаш не прекинаа во нивната борба, дури и за времето на семоќниот Тито, но ете сега се охрабрија црногорците да се осамостојат. Читам во хрватски форум, тие без двоумење ги подржуваат црногорците, се надевам и македонците ќе се освестат еден ден, да не им се деси и на нив Вранишковски по втор пат.

Ако сакате да знаете кој стои на чело на СПЦ за Црна гора погледнете го оваа видео, гледајте што правел овој човек од 1990 навака, еден ѓавол во свештенска униформа. (ги има исчистено црногорците од свештенските редови, има работено против црногорците, се дружел со Аркан, Караџиќ, потикнувал геноцид)

Страшнооо еј, страшноНема потреба од понатамошни коментари...
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.003
Поени од реакции
40.400
Темава е одлична.
Се што поставувачот напишал се позиции и ставови на САД ЕУ и НАТО.Палмер американскиот амбсадор во Белград јасно кажа дека како законот во Црна Гора има многу такви слични закони во ЕУ,па дека Додик е главна закана во Босна и дека Србија мора да ппркеине со праксата на лобирање за Космет.
Се се тоа позиции на нашите најголеми пријатели и нашите најголеми стремежи и би се осмелил да кажам љубови.На сите наши партии од прва до последна ,барем за тоа имаат консензус.Позицииве на Западот во однос на нашиов регион а со тоа и во однос на Македоија се одамна познати и се токму такви како што ги напишал уводничаров
Е сега каква е оваа шизофрена состојба на овдешниве членови на форумов кој здушно го подржуваат патот кон НАТО и ЕУ а ваму ги напаѓаат позициите на уводничаров на темава?
Таква расипаност е својствена само кај луѓе на кој материјалниот свет им е врховен патоказ.
Kaко може некој да не го подржува уводниот пост, а да е за НАТО?
Си ги измешал и ти Чедо, одсабајле, лончињата.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.003
Поени од реакции
40.400
Поголема опасност за Македонците, во изминативе дваесет години, од Албанците, едноставно нема. Тоа на сите им е јасно, дури и на македонските политичари, кои се дел од проблемов и за ситен дневнополитичи интерес го жртвуваат својот народ, дозволувајќи двојни аршини во владеењето на правото.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.035
Поени од реакции
5.840
Поголема опасност за Македонците, во изминативе дваесет години, од Албанците, едноставно нема. Тоа на сите им е јасно, дури и на македонските политичари, кои се дел од проблемов и за ситен дневнополитичи интерес го жртвуваат својот народ, дозволувајќи двојни аршини во владеењето на правото.
Северномакедонците се најголема опасност за Македонците
 
Член од
25 март 2012
Мислења
6.181
Поени од реакции
2.405
Поголема опасност за Македонците, во изминативе дваесет години, од Албанците, едноставно нема. Тоа на сите им е јасно, дури и на македонските политичари, кои се дел од проблемов и за ситен дневнополитичи интерес го жртвуваат својот народ, дозволувајќи двојни аршини во владеењето на правото.
Пред тие 20 - тина години не требаше народот да се храни со пропаганди на типот албанците се дојденци проклети кои дошле да ни ја земат државата.
Затоа денеска еднакви права за сите, за вас значи дискриминација, албанец да раководи со една општина, се рачуна како изгубена општина.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.224
Поени од реакции
3.372
Или не разбирате што е темата или така ви чини.

Србија има испратено еден поглавар во Црна Гора (подржувач и потикнувач на геноцид, негатор на црногорството) :Црна Гора сака да стави крај на ова, меѓутоа веројатно тајните служби на Србија и Русија создаваат немири. Според мене ненормално е државата да се вика Црна Гора, мнозинството православци да се црногорци, а црквата биде управувано 100% од србите СПЦ. На пример во Цетиње 90% се изјаснуваат за црногорци, а црквата да е српска.

Исто така во БиХ, бошњаците и хрватите сакаат земјата да ја зачленат во Нато и ЕУ, меѓутоа србите се закануваат дека ќе се отцепат.

Од Косово сакаат да им се даде парче земја.

Ако толку сакате да ја пикнете и Македонија во темата, тоа правете го во однос Србија : Македонија.
Шешељ велеше дека македонците имаат слаба национална свест, а српска идеја на големо проширена е дека македонците се измислена нација.
Дали Србија и СПЦ се откажаа од создавање нивна црква во Македонија или само привремено, откако првин ќе извршат културна асимилација.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.003
Поени од реакции
40.400
Пред тие 20 - тина години не требаше народот да се храни со пропаганди на типот албанците се дојденци проклети кои дошле да ни ја земат државата.
Затоа денеска еднакви права за сите, за вас значи дискриминација, албанец да раководи со една општина, се рачуна како изгубена општина.
Во демократскиот свет кон кој се преправате дека сте ориентирани, да не одговараш за злосторства од религиска побуда, не е нешто на кое имаш право. Не е дел од корпусот човекови права.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.615
Поени од реакции
1.406
Oti imam cuvstvo deka na siptаrite i na sama pomisla na srbi im se polnat gakjite. Kako nokjna mora im se, kriptonit. I po 10 veka da najdis siptаr i da mu spomnis srbin ke se ispotresi, traumi ke ima, ke se razbudva na sred nokj i tivko ke placi treperejki od strav.

Затоа дека имаат трауми и потреси од србите, денеска тие имаат 2 и пол држави, а ние пола држава.
 
На врв Bottom