Србија и Косово ќе разменат територии ?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Što se zamarate so Albancite, so Kosovo i sl. temi. Albancite se on/off populacija. Od politička korektnost nema da upotrebuvam naziv Š.....i iako samite Albanci na svojot jazik si se narekuvaat taka no vo red. Ako nivnite gazdi (USA) kliknat na kopčeto (on) togaš će bide će go pukam će go koljim će go besim će go paljim Skopje i sl. a otkako ke se klikne kopčeto (off) e togaš povtorno mir i vrakanje nazad vo pešterata t.e. podrumot. Toa se tolku providni raboti, veke bezbroj pati povtoreni politiki poslednive nekolku decenii što duri i na vrapčinjata im e se jasno i nema što da se diskutira poveke.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Ич к.. не ме боли ниту за Албанците ниту за Србите. Косово не е македонска територија па не гледам причина да Македонците заземаат нечија страна. Но сепак мило ми е што Србите го загубија и Косово и Монтенегро и дај боже уште да изгубат. Македончето слабо памти но Грците ги окупираа нашите села и градови во Егејска Македонија делимично поради тоа што Србите застанаа рамо до рамо со Грците во балканските војни. Самите Срби имаат направено далеку поголеми злосторства врз Македонецот отколку Албанците и тоа во периодот помеѓу двете светски војни. Најдобро нешто ќе биде Србите и Косоварите да се испотепаат меѓу себе.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Добар план.. И топли браќа со бугариштата да станеме...
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Ич к.. не ме боли ниту за Албанците ниту за Србите. Косово не е македонска територија па не гледам причина да Македонците заземаат нечија страна. Но сепак мило ми е што Србите го загубија и Косово и Монтенегро и дај боже уште да изгубат. Македончето слабо памти но Грците ги окупираа нашите села и градови во Егејска Македонија делимично поради тоа што Србите застанаа рамо до рамо со Грците во балканските војни. Самите Срби имаат направено далеку поголеми злосторства врз Македонецот отколку Албанците и тоа во периодот помеѓу двете светски војни. Најдобро нешто ќе биде Србите и Косоварите да се испотепаат меѓу себе.
Бугар магла од темава. Глеј си своите источни афери и магла од западен балкан. Слушам на Захариева, Каракачанов и Борисов им се спремал затвор, сега кога паднаа.
Егејска Македонија не ја бладај - ние македонците ја изгубивме заради вас бугарите и вашето константно мешање во нашите македонски афери. Ќе ве стигни некоја клетва.

И да не го заборавам најважното, Јудо тргни го Гоце Делчев од аватар, и мрш во Вулгарија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.222
Поени од реакции
78.794
Егејска Македонија не ја бладај - ние македонците ја изгубивме заради вас бугарите и вашето константно мешање во нашите македонски афери.
Елаборирај лебати, да се посмееме отсабајле.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Љупчо магла. Поголема шега од вас како турско-татарски-вулгарен народ во Европа нема и нема ни да има.
Се смееме еве цела недела на тоа како завршува политичката кариера на Каракачанов, Борисов и Захариева.
Поќе шега од тоа амин.
Нека побрзаат да се спакуваат за кај Грујо во другата Турција (Унгарија), оти затвор не им бега. А не рушење на македонски и еврејски споменици од втора светска.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Бугар магла од темава. Глеј си своите источни афери и магла од западен балкан. Слушам на Захариева, Каракачанов и Борисов им се спремал затвор, сега кога паднаа.
Егејска Македонија не ја бладај - ние македонците ја изгубивме заради вас бугарите и вашето константно мешање во нашите македонски афери. Ќе ве стигни некоја клетва.

И да не го заборавам најважното, Јудо тргни го Гоце Делчев од аватар, и мрш во Вулгарија.
Абе чокалијо, каде имам се изјаснето на форумов дека сум Бугарин?
Те заболе за браќата?
Ако ако нека боли, а ќе ве боли уште.
Бидејќи скоро целото потекло ми е од тој етнографски дел кој гравитира околу Солун, убаво знам кои беа сојузници на Грците и соучесници во нивните злосторства. Кој знае од која дупка си, сигурно немаш никаква врска со Егејско.
Грците имаат жив закопано вујко на мојот дедо а србски џандари имаат кукавички од зад грб убиено друг член на моето потесно семејство. Немам љубов кон вас србчињата, дај боже да се да губите.
Автоматски споено мислење:

А мрш на мајка ти ќе и викаш. Чокалии како моронов немаат никаква врска со Гоце Делчев.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Бугар магла од Македонија - Македонија е светост за твоите татарски Аспарух гени. Никаква точка немате вие со Македонија. Ниту со Европа.
Ајде магла кај Крум, Кан или како и да ги викате вашите лидери, од 10 врсти на кур правени.

Тој уште ќе ја бладал Македонија, алооо Јудо заврши тоа. Ние Македонците се разбудивме убаво во Југославија, сега јасно ни е кој е наш најголем непријател. Кој дел од заврши не го разбираш? Треба да ти спелувам? З А В Р Ш И.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Чокалијо нешто нервозен си? Ви заврши времето на вас Србите во Македонија, сега друга песна ќе се пее. Магла од Македонија :LOL: :LOL:
Ќе дојдеш ли да ме избркаш?
Ајде ела. Ако сакаш ќе ти оставам и контакт детали.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
За куров ми си, со вас татарите не сакам ни воздухот во иста соба да го делам.
Ќе ве стигнат клетвите на семејството од Корчагин, рано ви е.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Бугар магла од Македонија - Македонија е светост за твоите татарски Аспарух гени. Никаква точка немате вие со Македонија. Ниту со Европа.
Ајде магла кај Крум, Кан или како и да ги викате вашите лидери, од 10 врсти на кур правени.

Тој уште ќе ја бладал Македонија, алооо Јудо заврши тоа. Ние Македонците се разбудивме убаво во Југославија, сега јасно ни е кој е наш најголем непријател. Кој дел од заврши не го разбираш? Треба да ти спелувам? З А В Р Ш И.
Се разбудивте кур мој, позаспани телиља нема на свет, најголемиот непријател на Македонците е во влада, нема поголем непријател од хунтата северџаска, Бугарите во ситуацијава се ослободители што даваат државјанства да може да се спаси народ од фекалијава северноалбанска.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
:place::place::place:
Абе и мене ми се повраќа од чокалии ама таа е.
Туку, ќе дојде ли сеа?
Да спремам ли куферите?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Да спремам ли куферите?
Што побрзо. Да не згрми пак онаа до скопската тврдина па да завршите на Голи Оток или некоја слична алтернатива како некогаш. Племе грозно напикливо азиско.
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
515
Поени од реакции
568
Што побрзо. Да не згрми пак онаа до скопската тврдина па да завршите на Голи Оток или некоја слична алтернатива како некогаш. Племе грозно напикливо азиско.
Абе шо убаво си се издаваш каква удбашка фаца си. Сигурно си од некоја удбашка фамилија со педигре која има предадено знајни и незнајни јунаци како Ченто, глумецот Шишков и мн. други.
Туку остај сеа кога ќе дојдеме на власт, па голи оток па тинтири минтири.
Штом не можеш да го делиш воздухот со мене дојди ајде.
Биди маж, избркај ме...
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.019
Оваа слика никогаш нема да избледни од колективниот Македонски ум.
Ние Македонците, ја научивме улогата на бугарите во нашата историја на суров начин. Никогаш нема да ја заборавиме.
И уште еднаш, Јудо тргни го Гоце Делчев од сликата. Ќе те стигни клетва.
Стави си аватар од аспарух, крум или кан. Така ќе те личи.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom