Србија и Косово ќе разменат територии ?

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.192
Поени од реакции
41.004
Паааааа,реалноста се создава денес ,и таа не е зададена,но тоа се други теми.Важно е дека процесот на Западот не оди по планот и далеку е потпишувањето на меѓудржавен договор на Србија и Космет.После тоа ќе следи демонтажа на Македонија.
Затоа е многу важно Србија да не се предаде да ги изджи сите присоци кои ќе следат а гледам од српските и црногорските планини се слуша ехото на Косово.
Све тоа зависи, помеѓу другото, од ориентираноста на српската власт. Не сум сигурен за Вучиќ. Он дава секакви изјави.

За демонтажата на Македонија, тоа со Миленко и Јанко, плус Ефтов. Тие муабети више 30 години ги слушаме. Да, знам, ќе речете - ама this time is for real. Слободно, цело време истиот предкооперациски муабет.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
992
Поени од реакции
471
Све тоа зависи, помеѓу другото, од ориентираноста на српската власт. Не сум сигурен за Вучиќ. Он дава секакви изјави.

За демонтажата на Македонија, тоа со Миленко и Јанко, плус Ефтов. Тие муабети више 30 години ги слушаме. Да, знам, ќе речете - ама this time is for real. Слободно, цело време истиот предкооперациски муабет.
Секако дека зависи од српската власт па за Србија се работи.Но зависи и од светската геопллитичка констелација во однос на Србија.
А за демонтажа на Македонија како држава на македонскиот народ тоа е сторено не мора да пишуваат ни Миленко ни Јанко ни Станко.Ако тоа не е очевидно тогаш.......Дека не постои веќе Македонија идентитетски туку некоја држава Северна Македонија тоа е очивидно толку да само слеп не би видел.Дека е демонтирана одвнатре целата за тоа не треба да си многу паметен да видиш.Единствено што остана е нејзината територијална целовитост која остана да се демонтира.А ти ме потсетуваш на оние СДСМ-овци кои нели велеа дека не постои преспански бугарски тирански ...... и дека постоел само во главите на Јанко Станко и Миленко..ама тие од пред кооперација изгледа знаеле многу повеќе.Морам да признаам дека изгледа просто неверојатно по се што ни се случи да напише некој вакво нешто.
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.192
Поени од реакции
41.004
Секако дека зависи од српската власт па за Србија се работи.Но зависи и од светската геопллитичка констелација во однос на Србија.
И? До кај е работата?
Се исплати ли седење на две столчиња?
Дали е изводливо?
Сега, за сега, личи изводливо од позиција на Србија, ама тоа само затоа што условите во Европа, моментално се такви. ЕУ е слаба и помалку разединета, САД релативно незаинтересирана, а косовските политичари како мали деца.


А за демонтажа на Македонија како држава на македонскиот народ тоа е сторено не мора да пишуваат ни Миленко ни Јанко ни Станко.Ако тоа не е очевидно тогаш.......Дека не постои веќе Македонија идентитетски туку некоја држава Северна Македонија тоа е очивидно толку да само слеп не би видел.Дека е демонтирана одвнатре целата за тоа не треба да си многу паметен да видиш.Единствено што остана е нејзината територијална целовитост која остана да се демонтира.А ти ме потсетуваш на оние СДСМ-овци кои нели велеа дека не постои преспански бугарски тирански ...... и дека постоел само во главите на Јанко Станко и Миленко..ама тие од пред кооперација изгледа знаеле многу повеќе.Морам да признаам дека изгледа просто неверојатно по се што ни се случи да напише некој вакво нешто.
Искрено, никад не ме интересирале српските видувања за иднината на Македонија па не ни сега.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
11.534
Поени од реакции
7.847
Секако дека зависи од српската власт па за Србија се работи.Но зависи и од светската геопллитичка констелација во однос на Србија.
А за демонтажа на Македонија како држава на македонскиот народ тоа е сторено не мора да пишуваат ни Миленко ни Јанко ни Станко.Ако тоа не е очевидно тогаш.......Дека не постои веќе Македонија идентитетски туку некоја држава Северна Македонија тоа е очивидно толку да само слеп не би видел.Дека е демонтирана одвнатре целата за тоа не треба да си многу паметен да видиш.Единствено што остана е нејзината територијална целовитост која остана да се демонтира.А ти ме потсетуваш на оние СДСМ-овци кои нели велеа дека не постои преспански бугарски тирански ...... и дека постоел само во главите на Јанко Станко и Миленко..ама тие од пред кооперација изгледа знаеле многу повеќе.Морам да признаам дека изгледа просто неверојатно по се што ни се случи да напише некој вакво нешто.
Vojvodata gi zastapuva probugarskite gledista na rabotite pa zatoa ti deluva kako izguben germanec vo stavovite.
P. S ete be vojvodo, ne go spomna erdo pa da bidi triger za nesto tuku deka e ona drugoto.
Автоматски споено мислење:

Искрено, никад не ме интересирале српските видувања за иднината на Македонија па не ни сега.
Znaeme, znaeme, ne se penjavi za djabe.
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.192
Поени од реакции
41.004

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.192
Поени од реакции
41.004


да даде Господ преостанативе засекогаш таму да се останати
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.192
Поени од реакции
41.004
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.563
Поени од реакции
6.698
Сега признати се од Јамајка или не се признати :)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.563
Поени од реакции
6.698
:D ах бе очајни стануваат.

 
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.552
Поени од реакции
9.376
:D ах бе очајни стануваат.

Кој тоа? Србите или Косоварите? :sneaky:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
6.185
Поени од реакции
2.410
Со србите само со НАТО треба да се договара.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
7.563
Поени од реакции
6.698
Со србите само со НАТО треба да се договара.
Кога ова во 1999?
Помина тоа време сега треба косоварите да излезат од пубертет и да си ги превземат обврските. Како што гледаме Србија губи само пари од забранава на увоз, ама Косово многу повеќе.
 

Стев

Word Bearer of the New World Chaos
Член од
19 декември 2019
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.836
Со србија со нато , со косово и албанија со русија...
 
На врв Bottom