Србија и Косово ќе разменат територии ?

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959
Член од
15 јануари 2008
Мислења
3.087
Поени од реакции
4.401
Може човекот осип добивал кога поминувал покрај манастирот... Тоа е, зарем некој може да очекува да почитува објект па макар и како историска знаменитост.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959
На Рама не му одговара саботирањето на глупиот мал шенген, од страна на Косово.

Во тој контекст, IMO, oва не е ненамерно:

 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.061
Поени од реакции
4.256

:pos::pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
5.932
Поени од реакции
9.613
Да да се бројат и месеците кога западна Македонија ќе се соедини со Албанија,Македонија ќе го врати Солун,Грците ќе го преимнуваат Стамбол во Констатинопол,Турците ќе го обноват Осмалиското царство...

Ту би континед...
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959


a толку многу сакаа да најдат масовна гробница
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959
Постојат две теми на кои ЕУ се фокусира најмногу кога станува збор за Западен Балкан, а ниту една не е визната либерализација за косовските граѓани.

Првиот е обид за постигнување компромис за почнување на пристапните преговори со Скопје и со Тирана, а вториот е очекуваното продолжување на дијалогот меѓу Косово и Србија, објави Коха Диторе.

Тие теми се преокупација на Брисел, додека визниот проблем за Косово речиси исчезна, се наведува во текстот.

Пред самитот во Загреб, постигнат е притисок да се постигне компромис за Северна Македонија и Албанија, или барем за Северна Македонија, но визната либерализација за Косово не е на агендата, велат дипломатски извори во ЕУ.

Повремено, тоа прашање се споменува во пониските работни групи, со тоа што некои земји-членки, особено Франција и Холандија, исто така испраќаат пораки до државите да не се откажуваат од визното откажување за косовските граѓани, но за да се стави како точка на дневен ред „не е вистинското време“, наведува Коха
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959


држава мај ес
тоа е дупка на криминалот и исламизмот
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.065
Поени од реакции
568

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
31.435
Поени од реакции
44.959
што је баби мило, то јој се снило

празно лаење, без потпора во реалноста
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.065
Поени од реакции
568
што је баби мило, то јој се снило

празно лаење, без потпора во реалноста
Паааааа,реалноста се создава денес ,и таа не е зададена,но тоа се други теми.Важно е дека процесот на Западот не оди по планот и далеку е потпишувањето на меѓудржавен договор на Србија и Космет.После тоа ќе следи демонтажа на Македонија.
Затоа е многу важно Србија да не се предаде да ги изджи сите присоци кои ќе следат а гледам од српските и црногорските планини се слуша ехото на Косово.
 
На врв Bottom