"Спонзоруша"

Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
наградно прашање за 3 милиони :
Дали би биле со спонзоруша девојка???
а. да b. не
c. можеби d.никогаш

мој конечен одговор под D
точен одговор
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Еве една мисла од мојот омилен блогер ви би би
Пак можи да мрчи муда дека неинвентивни новинари го постираат ама ме боли џони бравар сум
1. Спонзорушите,материјалистките (шема):

Овој феномен во никој случај не го оправдувам. Но, ако ништо друго, овие курви бар имаат КОНЦЕПТ ВО ЖИВОТОТ. Знаат што сакаат, а тоа е секако комфорниот живот и работат на случајот тоа да го постигнат.

Единствено е лицемерно што нивното ПРОСТИТУИРАЊЕ е перфидно, барем да беше јавно, во јавни куќи, па секој смртник кој се нашол при кеш (му дал дедо му џепарац за матура и сл.) да може да си оди и да си ја ебе.(а не да глумат „високо општество”, што не се. Најчесто се од дното на општеството од зачмаени патријахални средини, черупале живина до вчера, копале компири и сл.)

Можете да ги најдете во шематските кругови во ГТЦ, потоа турбо-фолк круговите во којекакви приградски кафани „Ханибал”,„Резиденс” и сл.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе убаво да залажеш Спонзоруша за една ножи после да ја баталиш ама не иде тоа така лесно, префригани се они си го знаат бизнисот одма ќе ти измислат нешто, со други зборови попокварена варијанта од жени, зачинета со премногу лицемерност.
 
С

Сатори

Гостин
Bacillus gagous напиша:
Абе убаво да залажеш Спонзоруша за една ножи после да ја баталиш ама не иде тоа така лесно, префригани се они си го знаат бизнисот одма ќе ти измислат нешто, со други зборови попокварена варијанта од жени, зачинета со премногу лицемерност.
Не постои нешто што се вика Спонзоруша за една ноќ , освен ако не и дадеш дијаманти и чек на 1оооооо денари , а да бидеме искрени подобро е да бидеш со неа една година во кревет од колку една вечер за тие пари :star:
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Додека има овци ќе има и вуна. :bip:

Или со други зборови, додека има (глупи) мажи спремни да даваат накит, коли, облеки, патувања, тинтири минтири... на убави жени само за да ги е*бат ќе постои и категоријата спонзоруши. Коа ќе им дојде памет на мажите и ќе секне изворот на приходи, таквите девојки ќе мораат да се преориентираат или во проституција или во некој морален бизнис (ако имаат интелектуален капацитет за преквалификација).
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.418
MarthaGraham напиша:
Додека има овци ќе има и вуна. :bip:

Или со други зборови, додека има (глупи) мажи спремни да даваат накит, коли, облеки, патувања, тинтири минтири... на убави жени само за да ги е*бат ќе постои и категоријата спонзоруши. Коа ќе им дојде памет на мажите и ќе секне изворот на приходи, таквите девојки ќе мораат да се преориентираат или во проституција или во некој морален бизнис (ако имаат интелектуален капацитет за преквалификација).
Не би рекол... Незнам зошто ги испушти и глупите жени од реченицава.

Значи има повеќе варијанти:
- Глупи мажи кои имаат убавина и способност да ќарат девојка, но сепак „спонзорираат“ девојки.
- Паметни мажи кои не не се способни да најдат девојка, но се доволно богати да си купат „девојка.

Значи, има и глупави и паметни мажи кои ја играат оваа игра на „спонзорство“. А и во двата случаи, девојките се глупи што се продаваат за пари.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
А што е пак битно од каде доаѓале???? Битно си ги наплаќаат услугите со повисока „цена„. Се снаоѓаат како знаат, знаат која им е целта и како најлесно да дојдат до неа. Угоден живот, лесна заработувачка, конто на банка и многу други задоволства кои ги прават „среќни„....а замислете само за маааалку труд...:icon_lol:
Еееејјјјј па не е тоа толку лесно бе. Што се мора да пренесат на грб ( упс...грбот и не страда толку многу :pos: ).Алал да им е!!! Се додека има кој да ги спозорира...удрете девојки:bip:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Se druzam so koj sakam , ako sakam da e zgoden po mlad po vatren , mozi i da se desi da go povozam vo mojot nov Audi dzip , da go izvam kaj sto nema pristap toj . Da go oblecam tesko , posto ne mu sum majka ama pak da mu otvoram vrata na moj krug na luge kaj sto toj bi nemal nikogas pristap , sve za samo moe zadovolstvo :P. I toj sreken i jas zadovolna :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Патетични се и едните и другите.
Тие што плаќаат се тешки будали очигледно, па немаат друг начин да си придобијат некое парче што им се свиѓа до нив ...
А па тие што се со било кој за пари, уште поголеми будали ... да им е за еден грам потежок мозокот ќе работаат било што друго што нема да ги прави помали од лајно.
И двете страни во таков случај се бедни ... незнам дали се за жалење или смеење ...
Сепак нивно си е ... ако тоа ги задоволува тешко нив, ама па нека им е.:nesvest:
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Материјалистичка курва :star:
Имало некоја во тетовска околина шо се давала за едно макијато
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ни сам снежана ни пепељуга ни принц ми трба само тражим новог спонзора!:pos::pos:
Тие над мене веќе ги дефинираа,ја само ќе кажам за греота се!
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
29
Поени од реакции
0
sponzorusa e neli poznata pojava uste od damnesni vreminja.
tragedijata e sto vo nasive uslovi na siromastija se poveke devojki se priklucuvaat na taa grupa. trendot ima nagorna linija sto e zastrasuvacki zsto se potesko e da se najde pristojna devojka koja ne spaga vo ovaa grupa. jas licno smetam deka najlos tip na sponzorusi se onie koi ne go priznavaat svojot status na sponsorusa, svesni za osudata od krugot koj gi opkruzuva tie diskretno se vodat po kodot na sponsorusi. zeni so da prajs (so izvinuvanje na site fini devojcinja sto ke go procitaat ovoj komentar)
KOMENTAR MOLAM
 

Kajgana Shop

На врв Bottom