"Спонзоруша"

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
schtranga напиша:
Sponzorushi - devojki koi gi naplakaat svoite uslugi ... Kakvo e vasheto mislenje za ovoj tip na devojki?? Mashki dali bi bile so edna takva devojka ?
Pa sigurno deka maskite bi bile (mislam ne bas site) samo za da si izvadat merakot! A vakvite devojki potocno Kurvi neka odat neka se ubijat poarno..najnogu im se isplaka c c c grozna rabota!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Тоа е фактот,луѓето се алчни за пари така да си вика што ќе се замарам со некој голтар кога можам да се замарам со некој со паричка,ем ќе ме плаќа ем ќе ме е*е е сеа не бил убав али златото е побитно или не?!
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
preku k*r mi e od takvi devojki!
mislam deka vo 80% od zenskiot rod spie nekoja pomala ili pogolema "sponzorusa" da ne se lazeme!
 
Член од
11 јули 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
Sponzorushi se devojki koishto nemaat moral i po sekoja cena bi idele so nekoj chika ili tipac puni kesh a toa e tragichno.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Sponzorushi se devojki koishto nemaat moral i po sekoja cena bi idele so nekoj chika ili tipac puni kesh a toa e tragichno.
верувај не по секоја цена,таквите спонзоруши не идат по секоја цена со некој чика си имаат они цена
класика,ку*вички.......трагично не трагично тоа ти е се повеќе и повеќе ги има:tapp:
А за тоа дали би бил ја со некоја таква е нееееее :nenene: :nenene: :nenene: не давам некоја да ме молзе,може само јас неа да ја молзам ако сака онака ради разонода без никаква надохнада :vozbud: :vozbud:
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Дефинитивно со "спонзоруша" не би бил во никој случај,она не ме сака мене ги сака моите пари а тоа мене ми нема никаква логика.Секој би сакал да има некоја која што би му пружила вистиснка љубов и би го засакала таков каков што е и би била покрај него и во моментите кога му е најтешко во животот,а тоа од спонзоруша тешко да го добиеш.А за тоа дали ги оправдувам? Одговорот е едно големо НЕ!
 
D

drle

Гостин
Спонзоруша ти е девојка која освен убавиот изглед нема ништо друго да понуди. Па сега и тие сакат да се замешат во толпата со тоа што можат да го понудат.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Sponzorushi - devojki koi gi naplakaat svoite uslugi ... Kakvo e vasheto mislenje za ovoj tip na devojki?? Mashki dali bi bile so edna takva devojka ?
Не не не....курви се овие. Спонзоруши се оние шо плакаат со секс за нешо шо сакаат да го добијат.......
Едит....мислам
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Не не не....курви се овие. Спонзоруши се оние шо плакаат со секс за нешо шо сакаат да го добијат.......
Едит....мислам
Tokmu toa mislev da go kazam... A gi ima mnogu... Kaj mene vo gimnazija imase 3 ama bas sponzorusi so tapija...
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Нека ги има повеќе. Уште боље, се филтрираат така девојките на кои што вреди да им пружиш внимание и љубов.

Што се однесува до мене ич не ме тангира порастот на спонзоруши.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Нека ги има повеќе. Уште боље, се филтрираат така девојките на кои што вреди да им пружиш внимание и љубов.

Што се однесува до мене ич не ме тангира порастот на спонзоруши.
Не те тангира пошто немаш што да им понудиш затоа што си синдикалска класа. :pos:

Што е до мене, исто нека се множат... Повеќе слободни момци со просечно длабок џеб кои не ретко вредат многу повеќе од дечките со мерцедеси и вили на Водно. :icon_lol:

Ако веќе некогаш решам да станам спонзоруша, ќе бидам барем квалитетна спонзоруша. Нема да се е*ам со 50 годишни мажени директори од кои ми се крева желудник од самата помисла да бидам со нив, туку ќе си најдам некој ем по мој вкус, ем пун ко брод. :pos: Или не ни постојат такви?:( Како и да е, ќе мора да е барем глупав, иначе ќе сфати брзо дека го молзам, пред да успеам да го оженам за мене и да му ги лапнам сите пари. :pos: Па шо, ем лепотанче (нема да ми се повраќа од помислата да спијам со него), ем парајлија.

Не ми се верува дека за момент почнав да размислувам како спонзоруша. :pos: Може имам потенцијали. koktel:

Него... Како тоа никогаш, ама баш НИКОГАШ, (барем на филмовиве) не се случува некоја девојка да си најде дечко со кој ќе оди поради парите, ама покрај тоа ќе биде и заљубена во него? Или еве „обратно“, нека биде со него зошто го сака, а парите би и биле само пропратен плус. :) Ама тогаш па не би била спонзоруша, а... :)
 

k3x

I Laugh In The Face Of Danger
Член од
11 јуни 2007
Мислења
180
Поени од реакции
1
Abe deneska 99.8% od zenskite se sponzorushi . Pola od zenskite od moj klas si baraat dechkovci so koli . Koj ima kola od tipot na Fiat Punto pa nagore (se misli na poskapi modeli) neka mi prati PP kje sredime za zenska . Samo neka ne ochekuva nesho naj naj deka najdobrite vishe si imaat fateno tipci so koli :)
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
preku k*r mi e od takvi devojki!
mislam deka vo 80% od zenskiot rod spie nekoja pomala ili pogolema "sponzorusa" da ne se lazeme!​
Abe deneska 99.8% od zenskite se sponzorushi . Pola od zenskite od moj klas si baraat dechkovci so koli . Koj ima kola od tipot na Fiat Punto pa nagore (se misli na poskapi modeli) neka mi prati PP kje sredime za zenska . Samo neka ne ochekuva nesho naj naj deka najdobrite vishe si imaat fateno tipci so koli :)

мхм мхм..мој тип на генерализирање:tv:​


Да кажам јас што мислам за таквите девојки.Прво,не мешаме спонзорица или на наш жаргон би рекле ние и лижип**е,со курва.Курва ти е,мислам,во самиот збор го имаш тоа што сака таа.:)Спонзоруша ти е некој вид на придружничка со бенефиции.Многу девојки се решаваат на таков потег или од што се премногу размазени па не знаат каде им е границата,од тоа познато`во животот треба се да се проба`ми се повраќа,или пак од што немаат луксуз,што нивните родители со просечна плата не можат да им обезбедат-облека со марка,ташна од Витон и што знам јас,сакаат и тие да се замешаат во круговите на пропаста,јас така ги нарекувам,а некои би ги нарекле `високото друштво`...јеа мај ес.​


А инаку за тоа дека во секоја девојка лежи спонзоруша...види,кој не сака да добива подароци?Мислам,и јас до ден денес како мало дете се радувам на мали или големи ситници:)Подарокот треба да е даден од срце,а не да биде изнуден.E сега,конкретно овде зборуваме за однос-машки-женски пол,friends_with _benefits thing...со сигурност би ти кажала дека нема да се впуштам во такво нешто,на крај краеви,ако вече ми треба нешто,а таквите аксесорис не ги сметам за неопходни во мојот живот,па ќе штедам и ќе си купам сама:)Значи...сама на себе спонзоруша,а не на некој друг (ова некој нов термин ?!):)

Типот имал кола,соу ват?Поромантично е на точак:)Сељачење и пуштање до даска музика дупц дупц да те забележат сите со фаците од градот...не бе,до ден денес не можам да си го сфатами не се обидувам.Каде се деновите кога се одеше во Ванила на тулумба...:star:​
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ги има многу такви ги гледам и порано ми беше чудно како тоа и сега ми е чудно но веќе не е новост. Заљубени во материјалното, парите, коли, накит и други работи за мене глупости. Никогаш не сум размислувала на тој начин а мислам дека и нема, така ме учеле од мала, дека се што се вреднува со пари си го губи значењето кога тогаш. Но дали тие вечно вакви ќе бидат? Пошто годините ќе им поминуваат а секој ваљда ке сака помлада, од кај да знам, претпоставка. Нели им се појавува желба за семејство, брак, деца? Знам 2-3 девојки така, што беа спонзоруши и сфатија дека неможат да си најдат дечко кој ќе ги сака и тн и тн и ги снема една година не излегуваа и после си фатија некои дечки пак со полн џеб ама сега се нивни девојки, као нема да прават исто :pos2: тоа им е во крвта. Немаат никаков морал ниту пак срам, катастрофа за тие. А оние што имаат сексуален однос со нив? Зар не се плашат од полово преносливи болести?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom