Со затворени или отворени очи?

Додека се лапате со партнерот вашите очи се ... ?


  • Вкупно гласачи
    495
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Не шетам наоколу со погледот...
Сакам да го гледам право во очите и да го бакнувам,тогаш ми е најубаво:wub1:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Повеќе уживам и се внесувам во моментот со затворени очи. И како што рекоа погоре, очите некако сами ми се затвараат.

А со отворени не можам. Не ми е природно едноставно, не ми е пријатно, не е истото уживање.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Со затворени.
Еднаш пробав со отворени и ми беше чудно:lud:
 
Член од
17 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
hihi ja pa nemozam so zatvoreni cudno mi e mislam deka veke ednas napisav
mm ubavo mi e koga ke vidam deka partnerkata uziva :)togas jas uste poveke

lapanjeto so zatvoreni oci e izraz na cuvstva od strana na edniot kon drugiot partner a so otvoreni oci lapanje radi reda ne zainteresiranost.


hehehe ne se slozuvam so toa a so otvoreni oci lapanje radi reda nezainteresiranost,,bar za mene nema vrska...jas veke pisav na ovaa tema deka ednostavno nemozam sum probal nemozam da zatvoram oci...ne uzivam,ne mi e ubavo
ednostavno mi e poubavo :vozbud:koga ke go vidam liceto na partnerkata me ispolnuva...pa sega ti vidi...togas sto bi si pomislila ako naletas na neso slicno, nema da mu veruvas???:smir::smir::smir::smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
секогаш со затворени и секогаш чуството е поубаво
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
abe so zatvoreni oci nekako mnogu mi e filmski i klise. neli onaka zatvaras oci, pa edno 15 min se doblizuvate eden kon drug. daj ti se molam.:)

i kako so zatvoreni oci se doblizuvate eden kon drug? a ako se promasite?
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Sekogas so zatvoreni,mrazam da se lapam so nekoj koj ne e skoncentriran na mene i seta so pogledite naokolu zatoa po malce zirkam dali mu se otvoreni ocite,ako se prekinuvam:pipi:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
lapanjeto so zatvoreni oci e izraz na cuvstva od strana na edniot kon drugiot partner a so otvoreni oci lapanje radi reda ne zainteresiranost.
Неее бе Мрафче зашо така мислиш?! Јас лично ги затварам очите ама одвреме-навреме ми е убаво да ги отворам очите и да го погледам како си мижи :) ете, интересно ми е така... што не значи дека не сум заинтересирана! Пффф таман работа!

Иначе, во анкетава фали опцијата "некогаш отворени-некогаш затворени"
само за мене :) ај... за затворени се одлучив сепак
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Со затворени-поромантично е, а и повеќе се ужива во бакнежот.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Реков еднаш, ќе речам пак, со отворени очи ми е вештачки, неприродно. Со затворени е каде - каде поголемо уживање. Си се внесувам во бакнежот, убаво ми е така.

Инаку, еднаш, со еден дечко со кој идев тогаш, додека се бакнувавме случајно отворив очи и видов дека погледот му лута којзнае каде. И не се осетив ни најмалку пријатно, ама се напраив дека не сум приметила ништо, си ги затворив очите и продолжив со бакнување. Сепак ми падна многу глупо. Делуваше како да му е досадно, па гледа дали ќе види нешто интересно.
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Трепкам коа се лапам.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Затворени, чуството е едноставно многу подобро, воопшто не е исто со отворени.... а ми се има случено исто како на Крејзи ин Лав, само што јас ја прашав кај зјапа, а како рекле по тоа дали ти се затворени или отворени се гледа дали бакнежот е искрен....
 
Член од
18 јуни 2008
Мислења
22
Поени од реакции
1
Со затворини нормално е најубаво.. се внесуваш во бакнежот и не дозволуваш нешто друго да ти го одземе вниманието.. ама јас оддамна не сум затворила очи ц ц ц :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom