Со затворени или отворени очи?

Додека се лапате со партнерот вашите очи се ... ?


  • Вкупно гласачи
    495
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Паааа .. додека се лапате со дечкото/женската вашите очи се затворени или шетате со погледот наоколу ??? :)

На мене ми се секогаш отворени :) освен кога ќе се задлабочам во бакнежот :)
 

LadyPatron

Temptation
Член од
23 март 2005
Мислења
268
Поени од реакции
3
Затворени...од навика не за друго,а сум пробала со отворени и по некоја секунда сами ми се затварат:)
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
LadyPatron напиша:
Затворени...од навика не за друго,а сум пробала со отворени и по некоја секунда сами ми се затварат:)
Е баш :icon_lol: И јас сум исто. Абе некој си пред иљадници и иљадници години почнал да затвара очи среде бакнувањето, и пуштил глас дека така треба, и ние го продолживме трендот :icon_lol: Онака уше коа беф мала, знаев дека правилен протокол за време на бакнување е затворени очи, така да на првиот бакнеж прво нешто што направив е затворив очи (заради кое што следуваше едно незгодно судирање на заби, али тоа нема врска).
И сега секогаш ми се очите затворени, али чат пат ги отварам на 2-3 секунди да му ја видам фацата, да видам дали си ја вршам работата и колку тоа он ужива (ама си ласкам сама). :icon_redf
Али ептен ми е лито коа некој со кој што се мувам нон стоп ги држи очите отворени. Ауу колку ме иритира тоа. И коа јас ке ги отворам очите и ке го видам како он се ѕвери у празен простор, колку ми е непријатно...ептен непријатен момент, не знаеж дали да продужиш или да си заминиш дома комотно пошто он очигчедно не е заинтересиран
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Затворениии!
Така си уживам најмногу!
Иначе у задње време почнав со отворени пошо он се лапа со отворени очи и ме навикна и мене:icon_lol:
Али како и да е, не се давам - затворени па што сака нека биде!
Башка не знам како некои можат да уживаат во бекнеж со отворени очи?:kez:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Да да дефинитивно е поубаво со затворени очи али шо да праам таков сум по природа нешто од внатре ме копка стално да ги отворам да видам шо праи девојчето, дали и она глеа или мижи: ))
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Sekogas se baknuvam so zatvoreni oci, nekako poromanticno mi e, otkolku so otvorni oci i celo vreme da zjapam te vamu te tamu.:wub:
 
Член од
21 март 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
U'll never get to heaven if U're scared of gettin' high
U'll never feel the real *,with ur open eyes ........
mi se dopaga - zatvoreni mi se
ne mi se dopaga - ne se baknuvam :)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Poubavo e so zatvoreni ama zenska mi samo gleda naokolku i pak gi zatvara i izgleda i ona me navikna po malku so otvoreni ama u globala so zatvoreni
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не ми оди некако бакнување со отворени очи ... како да е без чувства, онака општо колку да се каже еве се лапаме ... слатко е на секунда да отвориш очи, да се погледнеш со партнерот, да се насмевнеш и да продолжиш, ама во никој случај цело време отворени ... глупаво некако:nesvest:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Со затворени очи!Многу ми е глупо со отворени очи,еднаш пробав онака од љубопитност и беше чудно!:lud::lud::lud:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
betogrozdanov45 напиша:
Да да дефинитивно е поубаво со затворени очи али шо да праам таков сум по природа нешто од внатре ме копка стално да ги отворам да видам шо праи девојчето, дали и она глеа или мижи: ))
i ja ponekad sirkam spiunski dali mizi ili me glea,ali toa e mnogu retko,zasto poubavo mi e koa se lapam so zatvoreni :icon_lol:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Insane напиша:
Паааа .. додека се лапате со дечкото/женската вашите очи се затворени или шетате со погледот наоколу ??? :)

На мене ми се секогаш отворени :) освен кога ќе се задлабочам во бакнежот :)
значи немаш врска од лапање хахах не бе се шалам нема везе за мене е поубаво со затворени поголеми чуства имам тогаш лол :bip:
 

MaCk0

The Worlds Greatest
Член од
19 октомври 2005
Мислења
117
Поени од реакции
1
mnogu boso e kazano se LAPATE BE aman :)))
ianche zavisi kako koga se ljubam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom