Сообраќајни прекршоци и казни

Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
и ке останат веруј ми за жал :helou:
лоша работа од ко почнаа во евра да рачунаат

ама мора некој да ги плаќа рекламите ламбе кај шо се сам објаснува - остваруваме влада на рм
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
сношти го фатија другарми џандарите
400 евра казна ,дувнал поке од 1,50 незнам точно колку
џандаро му рекол ако платиш во рок од 8 дена казната е 200 евра
па сега ајде возете пијани да ве видам :pos2::pos2::pos2:
Abe sega barem mu davaat da plati upola za 8 dena :)

A kolku sto znam zasega ne udaraat zabrana ako platis u 8 dena, a na sud garant ce ti ja bapnat, pa vidi sega :) Kaj si platil ce treba da ne vozis i 3 meseci. A i toj masala ne mu e za prastanje, 1,50

P.S. Fala za komplimentite, sto ste mi gi pisale, samo da ne me vidat od vlasta ( na politicarive mislam :) ) ce im preci konkurencija :)
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Тоа со полицијата зафркната работа е баиги. Лани мене ме пишаа 400 евра казна за после 11 возење. Во тој момент кога ме сопреа помина син на еден судија кој го сопреа(вајда не го познаа одалеку дека е он). А тој нема ни положено а уште помалце искуство. И на полицаецот му викам добро што сум ја што е он пиши му барем нешто скини го во кола не се срами. И сега нашава држава од што е толку моќна и праведна полицаецот бил да се жали кај началникот и кај дотичниов судија дека ја сум му рекол така на полицаецот и сум го навредил и ме сопираше на секој чекор се додека на семафорите не го начекав еден ден и му викам господине полицаец кацигата сте ја заборавиле. Одтогаш вајда го фана некој срам па не ме сопира а и кога ќе ме сопре некој колега негов се трга настрана дечкото на телефон демек праи муабет. Инаку казната си ја платив зошто знам дека беа во право таков е законот али сепак се нервирам кога мене ќе ме пишат а пред мои очи некој ќе си отидат без мака. Инаку името на полицаецот е Марјан Димитриевски - Велес. Малце е долга приказнава али ете поопширно раскажано "Како ја замразив полицијата"
П.С. Ако направив грешка што ставив име слободно модераторот нека го избрише.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
денеска ме застанаа сум немал поло=ено за 50 кубика :mist:
не ја пишаа не смеат :kesa:
3пат ме застануваат
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Дај бе као се викаш..да се вадам на тебе .::))
хаха абе јас ако ти кажам како се викам 100 % ке ти ја пишат:helou:
не до сеа ај врски не дека и понатаму неможе така ама се решив да полагам за 50 кубика колку пари е ај ако знае некој нека кажи и во авто школа се полага или како
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Одиш во автошкола и полагаш само тестови и готово. Нема вожња нема ништо, ќе ти даат некоја М категорија таму незнам како е за новиве закони и толку. Не е скапо полагањево за М зошто не ти треба ни лекарско, ни прва помош околу 2-3000 да е најмногу.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
Kako ja zamraziv policijata 2.
Kako ja zamraziv policijata 3.
Kako ja zamraziv policijata 4.
Kako ja zamraziv policijata.............
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Одиш во автошкола и полагаш само тестови и готово. Нема вожња нема ништо, ќе ти даат некоја М категорија таму незнам како е за новиве закони и толку. Не е скапо полагањево за М зошто не ти треба ни лекарско, ни прва помош околу 2-3000 да е најмногу.
сигурно може во авто школа? дека еден другар ми рече морало во АМСМ ама не беше сигурен ај некоја ако знае нека пише сигурно дали може во авто школа
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
181
Поени од реакции
6
1.arogantni,samobendisani,najpametni(u stilu chekaj ja da ti kazam)
2.grebatori,gagadjii,podmitlivi,seljachishta
3.drski,bezobrazni,nekulturni,prljavi isflekani,
4.nasilni(mislat deka se mozzat),netolerantni,odmazdlivi,krshat zakoni na sekoj chekor a ochekuvaat drugite da gi pochituvaat
5.ostavam na vas slobodno nadovrzete se
p.s normalno tuka ne spagjaat site nositeli na znachka kako shto e nashiot Dugeon Master makar shto sum siguren deka barem vo 2-3 od ovie ne tolku strashni raboti mozze da se pronajde sebesi.A i da ne e takov so tek na vreme ke prifati barem neshto od gore navedenovo.Istoto vazzi i za drugite mladi policajci koi sigurno si vetile deka nema da bidat so gore navedenite osobini no so tek na vreme prifatile dosta od niv.Iskreno im posakuvam toa da ne se sluchi.P.s denes bev vo sud i vo toj vashiot policajskiot i vo drugiot (kaj park).Vo prviot vo pochetok imashe drsko odnesuvanje,no koga vidoa deka ne pagam na nisko nivo i razgovaram kulturno so birani zborovi tonot sesmeni i razgovorot prodolzzi so kulturen razgovor i uvazzuvanje na sogovornikot.Vo civilniot sud(kaj park)sosema korektno i kulturno odnesuvane(lugeto se prekrasni)z.a.samo da ne bea sudii.Ispaga deka edinstvenite gubrinja vo sluchajot ste vie dragi policajci a ne onie so koi ne plashite celo vreme!....E ova ti se vika dolg text,a ne onoj malku pogore......Ajmo komentari ovde... p.s(namerno e latinica da razbijam monotonija)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Одиш во автошкола и полагаш само тестови и готово. Нема вожња нема ништо, ќе ти даат некоја М категорија таму незнам како е за новиве закони и толку. Не е скапо полагањево за М зошто не ти треба ни лекарско, ни прва помош околу 2-3000 да е најмногу.
За М е 2000
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
1.arogantni,samobendisani,najpametni(u stilu chekaj ja da ti kazam)
2.grebatori,gagadjii,podmitlivi,seljachishta
3.drski,bezobrazni,nekulturni,prljavi isflekani,
4.nasilni(mislat deka se mozzat),netolerantni,odmazdlivi,krshat zakoni na sekoj chekor a ochekuvaat drugite da gi pochituvaat
5.ostavam na vas slobodno nadovrzete se
p.s normalno tuka ne spagjaat site nositeli na znachka kako shto e nashiot Dugeon Master makar shto sum siguren deka barem vo 2-3 od ovie ne tolku strashni raboti mozze da se pronajde sebesi.A i da ne e takov so tek na vreme ke prifati barem neshto od gore navedenovo.Istoto vazzi i za drugite mladi policajci koi sigurno si vetile deka nema da bidat so gore navedenite osobini no so tek na vreme prifatile dosta od niv.Iskreno im posakuvam toa da ne se sluchi.P.s denes bev vo sud i vo toj vashiot policajskiot i vo drugiot (kaj park).Vo prviot vo pochetok imashe drsko odnesuvanje,no koga vidoa deka ne pagam na nisko nivo i razgovaram kulturno so birani zborovi tonot sesmeni i razgovorot prodolzzi so kulturen razgovor i uvazzuvanje na sogovornikot.Vo civilniot sud(kaj park)sosema korektno i kulturno odnesuvane(lugeto se prekrasni)z.a.samo da ne bea sudii.Ispaga deka edinstvenite gubrinja vo sluchajot ste vie dragi policajci a ne onie so koi ne plashite celo vreme!....E ova ti se vika dolg text,a ne onoj malku pogore......Ajmo komentari ovde... p.s(namerno e latinica da razbijam monotonija)
Треба некој нареден министер за внатрешни малку ред да воведе, се што лета не се јаде.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
хаха абе јас ако ти кажам како се викам 100 % ке ти ја пишат:helou:
не до сеа ај врски не дека и понатаму неможе така ама се решив да полагам за 50 кубика колку пари е ај ако знае некој нека кажи и во авто школа се полага или како
Za do 50 kubika se vika vozacka potvrda
Jas polagav, istite testovi sto gi polagas za b katerogija samo nekolku prasanja ne gi odgovaras, i komisijata ke ti postavi 2-3 prasanja...inaku ne mi teknuva tocno kolku kosta ali mislam ne bese poveke od 3000 denari.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom