Сончев брег

Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Црво експрес од Штип

Има ли некој заинтересиран за Феди Ле Гранд на Илинден на Какао
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ај и јас да се пофалам од проводот, и да ви дадам неколку совети за кафичите. Бевме Лазур, го фалеа местото од поранешните години, ама годинава не беше ништо посебно, полу-празно и само на стара слава си вадат пари, ни нешто посебна музика, ни ништо. Зедовме парти-пас со кој шо имавме слободен влез до 00:00 во Ајсберг/Револушн/Оринџ, најчесто одевме во првото, кул место (ама буквално кул, ладно камен) опуштени женски барем за играње лигавeње и слично, таму најмногу мислам дека ќарив, а после тоа шибавме во Мексо/Валхала/Викинг (после 4 слободен влез)/Оксиџен/Баунс. Од последното бев најпозитивно изненаден, најдобра музика пуштаа и најјако играа типките таму. Но голема конкуренција ни беа нигерите кои пленеа со своето денс-познавање. :D Одлично место е ако сакате да си пројдете лудо и кур да не ве боли за се, прајте си се камен вхотел/апартман и шибајте до 6 наутро празнете батерии. И ако сакате тепачки и сакате да се степате, појдете во Амиго.

И да, ако сакате да ќарите нешто, не му ја мислете многу и не одете групно по 4-5 мина, јас најголемата акција ја доживејв или сам или максимум со уште еден. Не се стегајте, и онака никој не ве познава таму, терајте до дрт. И нормално, троа ако ве бива со англискиот, тоа е бонус инцентив за на плажа да ја однесите или евентуално всоба. Среќно. :D
Тоа се местата у пичку матер. Мада цело време беше слободен влез, оти после 4?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Тоа се местата у пичку матер. Мада цело време беше слободен влез, оти после 4?
На Викинг мислев после 4. Пред тоа ни правеа проблеми, барем нас. :D Како си помина?
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
На Викинг мислев после 4. Пред тоа ни правеа проблеми, барем нас. :D Како си помина?
aooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ќе речам, убајни бе. :D

Иначе дечки, у Несебар у маркети имате водка за 10 лева со изванреден квалитет, а и за 5 лева со не толку голема разлика. Пробајте ги. И после тоа идете у санибиќ!
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
Izvinete za latinicata..Aj ako imate informacija dali i kolku kutii cigari moze da se vnese vo Bugarija..Nie ideme so kola pa me interesira dali pretresuvaat po kuferi? Bidejki imam ideno so avtobus i togas ne ne pretresuvaa a sega slusam tresele po kuferi..Tocno e ili ne.. Moze li da mi preporacate nekoj apartmani vo Soncev Breg i dali tamu na lice mesto moze da se najde Apartman..

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.742
Поени од реакции
2.191
Izvinete za latinicata..Aj ako imate informacija dali i kolku kutii cigari moze da se vnese vo Bugarija..Nie ideme so kola pa me interesira dali pretresuvaat po kuferi? Bidejki imam ideno so avtobus i togas ne ne pretresuvaa a sega slusam tresele po kuferi..Tocno e ili ne.. Moze li da mi preporacate nekoj apartmani vo Soncev Breg i dali tamu na lice mesto moze da se najde Apartman..

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
Една штека по човек е дозволено да пренесеш. За другото прашање не знам оти бев во Несебар
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не е како преклани како што беше. Многу е попразно сега. Некои дискотеки се скоро празни. Само 2-3 дискотеки видов полни. Нашиве таму се прават дека не те познаваат (посебно за женските зборам) си фатиле некој под рака странец и се шетаат. Англичаните и русите нашмркани и пијани. Два пати по ред тепачки на улица начекав. Водата крш...прљава е и бранови има. Бев вчера фо Албена и боље е таму. Свети Влас исто така беше добро и чусто морето. Утре одам за Созопол.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
И ние со @Prince по стапките на @Божино резервиравме во Бахами Комплекс, 10 ноќевања по 120 еур (јбг поскапо не фати чекавме последен момент) утре тргвиме, значит ке сме таму до 13 август ако некој е за дружба од овде нека пишит :)
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
Кои дискотеки се полни оваа година? Iceberg i Revolution или некои други за да знам кај да одам..Инаку таму сме од 4 август..

Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Само шо си дојдов, топ е таму ама воглавно ноќниот живот се цени :D
@Ace Mkd Сите дискотеки се полни ама во Лазур е најполно јас мислам, можно е да не тро слабо со народ оти од 4 август одите да не се изненадите :D Ама пак е јако без гајле...
 
Член од
5 септември 2013
Мислења
44
Поени од реакции
16
Вечерва тргнуваме со кола и Утре сме таму...Кажи ми дали може да се најде сместување и колку се движат цените на сместувањето? Исто ме интересира дали чекавте на граница и дали отвараат куфери , бидејќи ќе носам цигари оти таму се многу поскапи...Поздрав
Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.356
Совет:
Не оди во Лазур се дечишта од 15/16 години се скоро...Мексо, Баунс, Оксиџен, Амиго се местата:love:
П.С Холанѓанките најопуштени и најбољи жени :rolleyes:
 
Член од
27 јули 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Idam ovie denovi, dve godini po red sum u Sunny Beach, ama drushtvovo vleche nakaj Sozopol da ideme...nekoe info kako e na Sunny u sporedba so lani i za Sozopol nightlife kako e? (y)
 

Verdict

Galadriel
Член од
21 мај 2012
Мислења
2.197
Поени од реакции
2.114
Вечерва тргнуваме со кола и Утре сме таму...Кажи ми дали може да се најде сместување и колку се движат цените на сместувањето? Исто ме интересира дали чекавте на граница и дали отвараат куфери , бидејќи ќе носам цигари оти таму се многу поскапи...Поздрав
Sent from my GT-S5360 using Tapatalk 2
од 8 до 10 евра сместување и лесно ќе најдиш. На граница појма неам со автобус бев ама можно е вас пошто сте приватно да ве проверат. Не ми се верува да ви направат проблем со цигарите само потскријај ги под алишта. 8 души носевме по 1 штека цигари ама ги качивме горе в автобус. Можиш и в кола да ги ставиш во фиоките :D Ама не се тревожи не ми се верува да ви прават проблем само нека не бидат на видно место цигарите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom