Сончев брег

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Бегарево од 3-13 август . ауууууу ке биде опасно ! :vozbud:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кај ги гледате ивентите за забава во Сончев Брег? Ми треба за Галена на 2ри да видам во која дискотека е а и други ивенти да видам што има.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
За сите,кои одат со кола еве скоростите кои мора да почитувате.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Дали со 300 евра за 10 дена (само јадење , пиење , без смештај секако) е доволно за да поминиш солидно? знам дека зависи ама ме интересират да кажите вие шо векје имате ојдено ваму .
Чисто информативно да знам дека ова година ке одам прв пат овде . фала
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.134
Поени од реакции
8.927
Не, за 8 можеби да ама за 10 не. Јас сум тука без мака се трошат 30 евра на ден
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Дали со 300 евра за 10 дена (само јадење , пиење , без смештај секако) е доволно за да поминиш солидно? знам дека зависи ама ме интересират да кажите вие шо векје имате ојдено ваму .
Чисто информативно да знам дека ова година ке одам прв пат овде . фала
Све ти зависи од картите и од тоа каде ќе пиеш.Ако пиеш во смештај и надвор да земеш некоја пијачка и ако земеш карта за 2-3 ивенти кои се по 15-20 евра ќе ти статасаат,дури и ќе вратиш пари.
 
Член од
27 јули 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Dvete posledni godini bev vo Sonchev Breg, taka eve nekoi informacii shto bi mozhele da vi koristat:
Za site shto planiraat smeshtaj vo Megas ili Bahami, da znaete deka e 15-20 minuti od centar. inaku sobite se ok, imate sve..plus bazen.
Za iskachanje..nemojte u lazur, katastrofa e...mozhe pred edno 5-6 godini da, ama sega e prazno.. Mozhete da proverite vo Bounce,mada e ful so dosadni Evrei,ama muzikata e super..plus trae do 6 sabajle.. Dobro e ako mozhe da si dozvolite na Cacao na dj da otidete, lani Solar Fest beshe epten dobro..tridnevna vleznica od Sofija za 50e zemavme, vredeshe...
Ako nekogo interesira neshto povekje za Sonchev Breg, slobodno prashajte, ako znam kje vi kazham
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Ај и јас да се пофалам од проводот, и да ви дадам неколку совети за кафичите. Бевме Лазур, го фалеа местото од поранешните години, ама годинава не беше ништо посебно, полу-празно и само на стара слава си вадат пари, ни нешто посебна музика, ни ништо. Зедовме парти-пас со кој шо имавме слободен влез до 00:00 во Ајсберг/Револушн/Оринџ, најчесто одевме во првото, кул место (ама буквално кул, ладно камен) опуштени женски барем за играње лигавeње и слично, таму најмногу мислам дека ќарив, а после тоа шибавме во Мексо/Валхала/Викинг (после 4 слободен влез)/Оксиџен/Баунс. Од последното бев најпозитивно изненаден, најдобра музика пуштаа и најјако играа типките таму. Но голема конкуренција ни беа нигерите кои пленеа со своето денс-познавање. :D Одлично место е ако сакате да си пројдете лудо и кур да не ве боли за се, прајте си се камен вхотел/апартман и шибајте до 6 наутро празнете батерии. И ако сакате тепачки и сакате да се степате, појдете во Амиго.

И да, ако сакате да ќарите нешто, не му ја мислете многу и не одете групно по 4-5 мина, јас најголемата акција ја доживејв или сам или максимум со уште еден. Не се стегајте, и онака никој не ве познава таму, терајте до дрт. И нормално, троа ако ве бива со англискиот, тоа е бонус инцентив за на плажа да ја однесите или евентуално всоба. Среќно. :D
 
Член од
27 јули 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ај и јас да се пофалам од проводот, и да ви дадам неколку совети за кафичите. Бевме Лазур, го фалеа местото од поранешните години, ама годинава не беше ништо посебно, полу-празно и само на стара слава си вадат пари, ни нешто посебна музика, ни ништо. Зедовме парти-пас со кој шо имавме слободен влез до 00:00 во Ајсберг/Револушн/Оринџ, најчесто одевме во првото, кул место (ама буквално кул, ладно камен) опуштени женски барем за играње лигавeње и слично, таму најмногу мислам дека ќарив, а после тоа шибавме во Мексо/Валхала/Викинг (после 4 слободен влез)/Оксиџен/Баунс. Од последното бев најпозитивно изненаден, најдобра музика пуштаа и најјако играа типките таму. Но голема конкуренција ни беа нигерите кои пленеа со своето денс-познавање. :D Одлично место е ако сакате да си пројдете лудо и кур да не ве боли за се, прајте си се камен вхотел/апартман и шибајте до 6 наутро празнете батерии. И ако сакате тепачки и сакате да се степате, појдете во Амиго.

И да, ако сакате да ќарите нешто, не му ја мислете многу и не одете групно по 4-5 мина, јас најголемата акција ја доживејв или сам или максимум со уште еден. Не се стегајте, и онака никој не ве познава таму, терајте до дрт. И нормално, троа ако ве бива со англискиот, тоа е бонус инцентив за на плажа да ја однесите или евентуално всоба. Среќно. :D
Druzhe, moreto kakvo beshe sega, lani beshe ko u salata da se banjash, skapavme u bazen...ovaa ima shansi da se podizbanjash ili isti kurac?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Druzhe, moreto kakvo beshe sega, lani beshe ko u salata da se banjash, skapavme u bazen...ovaa ima shansi da se podizbanjash ili isti kurac?
Да ти кажам бев позитивно изненаден од морето, се толерираше онака бар да не ти е гадно. Не е како во Грција, но се толерираше дефинитивно. Инаку бевме на почетокот од Јули, можда затоа. Мада почесто бевме во базенот од хотелот, повеќе шмек имаше некако. :)
 
Член од
27 јули 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Да ти кажам бев позитивно изненаден од морето, се толерираше онака бар да не ти е гадно. Не е како во Грција, но се толерираше дефинитивно. Инаку бевме на почетокот од Јули, можда затоа. Мада почесто бевме во базенот од хотелот, повеќе шмек имаше некако. :)
Auu shukjur...i ovaa godina idam tamu i dosta e...se mislime za Zlatni Pesoci, ama nekako site vikaat mnogu ladno i poslabo od Sonchev Breg...inache kaj bevte smesteni?
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Auu shukjur...i ovaa godina idam tamu i dosta e...se mislime za Zlatni Pesoci, ama nekako site vikaat mnogu ladno i poslabo od Sonchev Breg...inache kaj bevte smesteni?
Бахами Комплекс, 10 минути пеш од Ајсберг. Презадоволен сум од смештајот, одличен апартман за 4ица, секој ден идеше една стара ни ги мијаше ваганите и збираше тоа ѓубрето, шишињата и се и сешто. :D Плаќавме 8 евра од ден, имавме тарасиче, базенче, хотелот е гланц нов и така.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
предложете агенција за превоз освен бисерпром.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom