Сонови, толкување на сонови

Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Сонував бебе со небесно плави очи и убаво беше, што ли значи тоа?
 
Член од
25 мај 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
Сонови...

Епа ајде малце да дискутираме за соновите...

Има разни видови сонови... кога се е убаво во него се е розово... пример може да имаш секс со која сакаш (само гадно е кога ќе те разбуди некој во тој момент :lol: :lol: ), сонови од кој сакаш да се разбудиш во моментот, сонови во кои пример трчаш трчаш а некој те брка и неможеш да дотрчаш итн итн... цела наука е сврзана... а сонот трае само 8 секунди и ти за тие 8 секунди во сонот живееш цел живот... ц ц ц ц.

А мене инаку пример нешто што сонувам а е поврзано со животниот терк, по некое време ќе ми се оствари т.е. ќе се случи тоа, и ќе речам еј ова сум го доживеал и после ти ја снемува таа слика и што понатаму... (сонот прекинува продолжуваш сам поматаму) или некој викаат тоа чуство е дежа-ву (веќе видено) слики од потсвеста, а јас се си мислам тоа сум го сонувал и сега му дошло време на остварување...

Продолжете... :lol:
Neznam sto znaci[DOUBLEPOST=1400972357][/DOUBLEPOST]
Сонував бебе со небесно плави очи и убаво беше, што ли значи тоа?
Na femina otvori[DOUBLEPOST=1400974405][/DOUBLEPOST]Sto znaci da sonuvas kako nekoj ti izjavuva ljubov[DOUBLEPOST=1400974470][/DOUBLEPOST]Sto znaci
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
zdr sto znaci da sonuvas datum i da imas zakazano na frizer sminka kako da se spremam za nekoja svecenost no potoa se odkazuvam i se dvoumam pozz
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
zdr sto znaci da sonuvas datum i da imas zakazano na frizer sminka kako da se spremam za nekoja svecenost no potoa se odkazuvam i se dvoumam pozz
тоа значи дека имаш не толку бурен живот и све ти рамно и ако продолжиш така ке живееш 100 години.
 
Член од
15 јули 2013
Мислења
23
Поени од реакции
16
Sonuvav kako stoam pred ogledaloto i si go cepkam liceto i naednas od pod kozata zapocnaa da mi izleguvaat bubacki so krila, sto moze da znaci ova?
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
сонував како ја варосуваме куќата мебелот сме го изнеле надвор, переме теписони во дворот и ги бришиме висачите од нечистотија целите беа црни, сто знаци овој сон?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Е ај не спиј :) Не бива ни така, ќе бидам гроги следниот ден. Не сонувам кошмари, туку сонувам луѓе на кои после им се дешава нешто лошо. Тие во сонот се весели, среќни. Јавето за жал покажува нешто друго дека им се случува или ќе им се случи. Тоа не е секојдневно или често, али кога ќе се разбудам секогаш им велам на моите на овој нешто му се дешава и за жал навистина лошо му се дешава. Тие особи немора да ми се блиски, али се плашам кога во сонот луѓето ми се блиски. Па сакам да не паметам, вака имам како страв дека нешто ќе им се деси и очекувам некоја вест.
Го прочитав постов во весникот и иако е одамна може да споделам мене што ми помага ако уште имаш мака. Не знам дали е суеверие, бабини деветини или како и да го наречам ама мене ми помага кога сонувам нешто и сакам да не го памтам отварам очи и гледам во плафон неколку секунди и потоа продолжувам да спијам. Загарантирано заборавам што сум сонувала иако кога ќе се разбудам можеби имам некое магливо сеќавање дека сум сонувала нешто. Ова ми е совет од баба ми и често ми помага, барем тогаш кога сум доволно свесна да се сетам што треба да направам.
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
58
Поени од реакции
20
sto znaci da sonuvas nekoj pajak da vrla vo tebe od blisku? vcera po tret pat go sonuvav sonov
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Прочитав во соновник,пајак да сонуваш е,радосни вести,среќна случка:)
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.362
Поени од реакции
3.249
Како бе некои луѓе го сонувале тоа што сакаат да го сонуват?Како тоа,како да го сонуваме тоа што го сакаме ?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Мене мислам @КвикСилвер беше што прошлиот пат се се се ми погоди? Го барам исклучиво него ;) само што обој пат не памтам многу детаљи :(
Памтам само дека имало огромна поплава насекаде, памтам сцена од типот на филмот шајнинг кога во ходникот од сите страни одрднаш почнува да тече крв...само што кај мене тече вода, буквално од секаде. Памтам и дека ме фати гооолема паника и...и толку :(
И сеа? ;)
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Сонував дека имало некаков натпреварување во Велес,повеќе беше игра како оние на survivor,во тимови па треба да носиш нешто ,да буткаш големи камени блокови едно друго. Во тимот бев мислам со класот од средно и поголем дел од сонов беше во текот на играва,буткавме,носевме ,дигавме и наеднаш црно ми се појави. По некое време се будам дома во собата и го гледам татко ми и вика кај си бе,шо напраи?Ја му викам како шо направв?Ми вика ,па те удри камен по главата на тоа игрите и 8 месеца кома беше,еве сеа се будиш и така скроз нормално се и така гледам сите нормално се однесуваа и се рабудив.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Мене мислам @КвикСилвер беше што прошлиот пат се се се ми погоди? Го барам исклучиво него ;) само што обој пат не памтам многу детаљи :(
Памтам само дека имало огромна поплава насекаде, памтам сцена од типот на филмот шајнинг кога во ходникот од сите страни одрднаш почнува да тече крв...само што кај мене тече вода, буквално од секаде. Памтам и дека ме фати гооолема паника и...и толку :(
И сеа? ;)
Беше во некоја просторија, ходници или гледаше од високо место? Дали гледаше како е природата поплавена?

@KembaW
Да видам прво со коцка, па и за тебе. :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Беше во некоја просторија, ходници или гледаше од високо место? Дали гледаше како е природата поплавена?

@KembaW
Да видам прво со коцка, па и за тебе. :)
На природа поплавена не се сеќавам иако знам дека се беше поплавено. Водата од горе доаѓаше...најмногу. Јас како да бев присутна насекаде, не во едно конкретно место, гире или доле...ко да лебдев над се и гледав дека се е поплавено. Иако знам дека мноогу вода имаше јас не бев мокра, ко да не бев дел од сето тоа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom