Сонови, толкување на сонови

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Sto znaci zombie da sanjas?
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ме интересира Вашето мислење. Пред отприлика една година скршив дел од еден заб и сега на тој заб имам коронка. Во тој период требаше да одам на свадба и баш имав проблеми со тоа дали забарот ќе ми го среди забот до свадбата. Сега сонував како тој ист паднал (јас во сонот не го видов како паѓа туку ендоставно сфатив дека на тоа место немам заб), а некоја личност (не се сеќавам која) ми објаснуваше дека до свадбата што претстои (не постои таква) забот ќе ми биде поправен. А да, се сеќавам дека го видов паднатиот заб и беше некако чуден, не изгледаше нормално. Имам нешто слушнато како не е добро кога сонуваш паѓање на заби или слично ама не знам баш точно.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Ме интересира Вашето мислење. Пред отприлика една година скршив дел од еден заб и сега на тој заб имам коронка. Во тој период требаше да одам на свадба и баш имав проблеми со тоа дали забарот ќе ми го среди забот до свадбата. Сега сонував како тој ист паднал (јас во сонот не го видов како паѓа туку ендоставно сфатив дека на тоа место немам заб), а некоја личност (не се сеќавам која) ми објаснуваше дека до свадбата што претстои (не постои таква) забот ќе ми биде поправен. А да, се сеќавам дека го видов паднатиот заб и беше некако чуден, не изгледаше нормално. Имам нешто слушнато како не е добро кога сонуваш паѓање на заби или слично ама не знам баш точно.
da sonuvas zabi ne e dobro ama ti si nemal veke zab na toa mesto a toa e dobro,toa znaci deka veke si pretrpel nekakva zaguba i si ja prebrodil ili "А да, се сеќавам дека го видов паднатиот заб и беше некако чуден, не изгледаше нормално. "ke se oslobodis od nekoja licnost sto ti preci kako i da e da nemas veke zab e dobro[DOUBLEPOST=1404473366][/DOUBLEPOST]
Sto znaci zombie da sanjas?
zombi da sonuvas znaci ti mislis deka nekoj ti saka zlo,predosekas deka ke ti se desi neso loso.. e sea zavisi dali te kasnalo zombito ili ne
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Сонував погреб на којшто имаше веселба свадбарска музика. Луѓето се веселеа...
Значи нешо ова? :/

едит: жаби што значи ако сонуваш?o_O
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
299
Поени од реакции
198
da sonuvas zabi ne e dobro ama ti si nemal veke zab na toa mesto a toa e dobro,toa znaci deka veke si pretrpel nekakva zaguba i si ja prebrodil ili "А да, се сеќавам дека го видов паднатиот заб и беше некако чуден, не изгледаше нормално. "ke se oslobodis od nekoja licnost sto ti preci kako i da e da nemas veke zab e dobro[DOUBLEPOST=1404473366][/DOUBLEPOST]
zombi da sonuvas znaci ti mislis deka nekoj ti saka zlo,predosekas deka ke ti se desi neso loso.. e sea zavisi dali te kasnalo zombito ili ne
Јас па којзнае колку пати сум сонувала како заб ми паѓа и секој пат наредниот ден во тешки депресии сум паѓала баш ради ова верување дека нешто лошо ќе ми се случи али фала богу нити некој умрел после сонот нити нешто лошо ми се случило така да веќе не верувам ни во знаци во сонови ни во ништо, тоа се само глупости кои само може да ти го отежнат животот и џабе да се опседнуваш и во депресии да паѓаш.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Сонував како сум кај баба ми в село и со една другарка сме биле излезени пред куќа. И така седиме и ми вели дека некое многу младо девојче починало и сум отишла на нејзиниот погреб. Потоа сум се нашла пред зграда кај мене и одам дома и брат ми велит дека татко ми починал. Го погребавме и кога се вративме дома го гледаме татко ми жив.
Малку сонов ми е creepy со два погреба.:confused:
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Што значи стоногалка да сонуваш? Не можев да најдам на ниту еден соновник. :noze:
 

Mama.

уметник
Член од
23 јули 2011
Мислења
524
Поени од реакции
326
Интересно е што највеќе сонови имате поставено со заби. :D
Затоа што ги крцкаат забите додека спијат, ги стегаат или ги допираат со јазикот.
И на јаве ако го направите тоа ке забележите дека имате чувство како малку се клатат... додека спиете се плашите дека ке ви паднат и затоа сонувате дека ви паѓаат.
 
Член од
28 март 2014
Мислења
6
Поени од реакции
0
najprvo zdravo bi sakala nekoe razmisluvanje vo vrska so sonov sto ke go opisam bidejki mi se vreza vo mislive i ne znam sto znaci pa dokolku nekoj umee da go protolkuva neka pise samo da napomenam deka licnostite vo sonot se moja braceda i moja drugarka koi vo momentov se bremeni znaci sonot go sonuvav nokta na den sv. Naum sonuvav kako nie tri sedime na skalickite od crkva koja se naoga vo blizina na naseto mesto na ziveenje sv. Pantelejmon imase mnogu luge na sonot koi odea vo crkvata bilo nekoj praznik a nie tri sednati razgovarame. Trite nosime lebcina (proskura-crkovno lebce) i sega jas gi prasuvam dvete dali nosat pari za da vlezime vnatre i popot da ni gi otpee lebovite tie mi vikaat deka nosat no samo za niv mene nemaa da mi pozajmat pa jas mu rekov da go podrzat moeto lebce i da me pocekaat da zemam pari od doma i zaedno trite da vlezime vnatre na sluzbata za popot da ni gi otpee tie se slozija i jas trgnav nakaj doma. Taka se razbudiv i samata se prasuvam sto ima znacenje seto toa i da napomenam deka moja i na mojot soprug najgolema zelba ni e da imame dete dali ima nekoja uloga sonov so nasata zelba? Ve pozdravuvam
 
Член од
28 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
zdravo moze dami kazete za eden son na son sum se karala so eden covek go znam maskoto koe e bese vo crno i mi rekol vgodina ke vidis kaj e gospod potoa sum pocnala a placam imase idrugi so mene na ednata i rece svadba ke pravela kazete mi nesto me fajka strav :( :( a drugata den isto na son po ovaj son sonuvav deka odbrav ime za masko dete i go znam i imeto a inaku ne sum bremena pozzz
 
Последно уредено:

Braintaxx

XXXXXXXXX
Член од
28 јануари 2013
Мислења
153
Поени од реакции
110
Многу често сонувам една девојка со која многу се дружев на времето и многу ми се допаѓаше.. Ама со неа скоро и да не контактирам веќе 4 години и секако, ја имам заборавено и не чуствувам ништо спрема неа. Но не престанува да ми се појавува на сон. Стари школски денови, каде што јас и она повторно се дружиме и како да сакаме да има нешто повеќе од дружење ама секогаш кога доаѓа момент на размена на бакнежи се дешава нешто и тоа прекиинува.. Убава е, вреди да се сонува ама не сваќам зошто баш неа цело време..
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
17
Поени од реакции
4
ај ке се надеваме оти не си у право
И јас имам слушнато дека ако сонуваш дека ти паѓа заб значи дека ќе ти почине некој од фамилија, и тоа зависно колку ти е понапред забот, толку поблиска личност.
На моја другарка и се има случено да сонува како и паднал заб, и по неколку недели и починал некој подалечен дедо.[DOUBLEPOST=1406827279][/DOUBLEPOST]
Што значи стоногалка да сонуваш? Не можев да најдам на ниту еден соновник. :noze:
Дозволуваш стравовите да те спречат на патот кон остварување на целите. Искусуваш големо назадување во животот.
 
Член од
28 март 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
sonuvav mrtovec ziv i deka trebalo utrededenta da umri i uste dvajca drugi ama ne se tie mrtvi i tie trebalo da umrat jas sum placela a i od edna moja drugarka go slikala mazotje mrtov vo kovceg bel mislam bese :-( :-( :-( pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom