Сонови, толкување на сонови

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
PiNkGiRl напиша:
Mnogu pati imam sonuvano kako se naogam vo stanot na baba mi i ili toa e vo sostojba na vojna, ili me kidnapirat ili..... se nekoi takvi gluposti. Ama se loso.
Znae nekoj sto bi mozelo da znaci? :)
Bitno e kako stanot na baba ti izgleda vo tvojot son.Ako e golem ke se raduvas za nesto,verojatno nesto ke te usreki vo familijata bidejki da ja sonuvas sopstvenata baba toa znaci sreka vo domot.Taka da ocekuvaj deka vo najskoro vreme ke te izraduvat nesto.:)
Toa sto sonuvas sotojba na vojna ili te kidnapirat mozebi ste imale nekoe nedorazbiranje vo domot, napnata situacija, no toa nabrzo ke go nadminete kako sto kazav pogore sledi sreka vo domot.

Megutoa dobro priseti se kako izgleda stanot vo tvojot son,bidejki ako ne e golem tuku mracen toa znaci deka ke bides tazna
 
Член од
14 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Кичос

На самава страница Кајгана ( the best ) беше напишано дека сонот и смеењето се најголемите ЧОВЕКОВИ мистерии!!!
Се слагам со вас!!
 

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
Abe toa ti se raboti za koi ne si ti samiot odgovoren, raboti koi sami od sebe(podsvesno) se desavaata bez tvoja komanda za smeenjeto i taka i taka ali sonuvanjeto ja go svakam kako nesto sto za vreme dodeka si buden mozokot sobira informacii i koa ke zaspies ti gi prezentira na nekoj nacin site tie sobrani raboti od cel den, dva ili podolg period .
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
што значи ако сонувам ѓавол?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
А што значи ако сонувам како паѓам у провајлијаto e to
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
G@rfielD напиша:
што значи ако сонувам ѓавол?
Da sonuvas gavol znaci neprijatnost. Ako mi kazes neseto poveke za sonot mozebi ke znam da ti kazam poveke.Vaka kako sto rece samo gavol znaci neprijatnost.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Billa Bong напиша:
А што значи ако сонувам како паѓам у провајлијаto e to
Pa ganjeto znaci taga nekoja golema zalba za nesto.E sega ako podolgo pagas pogolema taga i obratno.A probalijata-te predupreduva na nekakva opasnost,treba da bides vnimatelen.
Vnimavaj i bidi mudar mozebi so vistinsko resenie ke mozes da ja zaobikolis taa taga. So sreka:smir:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
Не сонував јас, сестра ми сонуваше. Ама мислам дека нешто вака беше, и излегол од негде, ја бркал а она била у кола и го удрила.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
G@rfielD напиша:
Не сонував јас, сестра ми сонуваше. Ама мислам дека нешто вака беше, и излегол од негде, ја бркал а она била у кола и го удрила.
Kako sto rekov gavolot znaci neprijatnost.Sestra ti j aocekuva nekoja nezgoda,neprijatna situacija.Ako gavolot i se pojavil oddednas togas znaci deka i neprijatnosta koja ja ocekuva ke ja iznenadi nema da bide podgotvena za nea.Megutoa ja brkal gavolot,sestra ti ke se obide nekako da dojde do nekoe resenie ,da ja razresi nastanatata situacija.Kolata ako taa ja vozela znaci sreka,pretpostavuvam deka uspesno ke se snajde i ke ja nadmine neprijatnosta.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Eve jas ke vi raskazam edna prikazna vo vrska so nacinot na koj Frojd, vo svoite psihoanalizi, gi tolkuva sonistata!
Da recema, nekoj mlad covek sonuva deka bratucetka mu mu dala dva balona! Spored Frojdovite primeri, samite nastani vo sonot se vikaat Manifestna sodrzina na sonot. Rekvizitite vo sonot sekogas se zemaat od prethodniot den! Znaci, momceto najverojatno bilo na zabava so baloni, ili pak mozebi videl slika od baloni vo vesnik, no dovolno bi bilo i samo da go ima videno zborot baloni ili nesto sto go potsetilo na baloni. Latentnite misli na sonot, spored Froj, se ona za sto vsusnost stanuva zbor vo sonot. Mozeme da pomislime deka momceto samo sakalo da dobie dva balona, megutoa eden mlad covek tesko deka mi imal silna zelba da dobie dva balona, pa duri i da sonuva za toa! Najrealno prikazuvanje na latentnite misli na sonot, e deka momceto vsusnost vo stvarnosta ja posakuva svojata bratucetka, a dvata balona se nejzinite dve gradi. Preduslov za vakviot son e deka momceto ovaa zelba ja dozivuva kako neprijatnost, bidejki sonistata odat po zaobikolen pat.
Spored Frojd, nasite sonista se preobleceno ispolnuvanje na potisnatite zelbi.

Spored mene,sosema e nelogicno da gi tolkuvame sonistata kako predvestie za nesto sto ke ni se sluci!Tie na prvo mesto go objasnuvaat i ni go dozvoluvaat ona sto nasata svest ne ni go dozvoluva, a sto se naoga dlaboko vo nasata potsvest!
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Сонував како двајца мои другари и баба ми умираат! И умираат сите во еден ден! Али со татко ми на погребот на бабами и на едниот другар играме оро се весели нешто, а на другарми другиот сите играат оро само јас плчам многу! И вистина плачев! Така и се разбудив!
Што значи ова? Лошо?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.765
TWEETY*** напиша:
Kako sto rekov gavolot znaci neprijatnost.Sestra ti j aocekuva nekoja nezgoda,neprijatna situacija.Ako gavolot i se pojavil oddednas togas znaci deka i neprijatnosta koja ja ocekuva ke ja iznenadi nema da bide podgotvena za nea.Megutoa ja brkal gavolot,sestra ti ke se obide nekako da dojde do nekoe resenie ,da ja razresi nastanatata situacija.Kolata ako taa ja vozela znaci sreka,pretpostavuvam deka uspesno ke se snajde i ke ja nadmine neprijatnosta.
фала многу за ова и поздрав :helou:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
lele aman. jas negde citav deka sonojte se ogledalo na nasata potsvest i mozat da krijat nekoja skirena porka od nekoj nas problem ili sl. a i resenie za nego. taka da. sonvete si slobodno, moze nesto ke vi se ostvari
 

Kajgana Shop

На врв Bottom