Сонови, толкување на сонови

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Сум била изнервирена сум плачела мн. Дени ме тешел :smir: а у исти момент сум фрлала пари по земјата... Иљадарки . петстотки.. шо значи тоа?
Тоа Значи дека имас Пари !:baeh::baeh: П.С дај некоо илјадарка :wink::wink:
 

Lavanda

Модератор
Член од
18 април 2008
Мислења
676
Поени од реакции
66
Сум била изнервирена сум плачела мн. Дени ме тешел :smir: а у исти момент сум фрлала пари по земјата... Иљадарки . петстотки.. шо значи тоа?

Солзите се радост, парите се немир и озборување, нечисти мисли, е сега како ти се поврзал сонот со радување и озборување којзне...:smir:

Или може ќе си олесниш нешо ќе му ги плеснеш во фаца на некој зборовите како парите шо си ги фрлала и ќе ти биде послено и ќе се чувствуваш среќна:smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Сум се вракала од на пат и кога сум стигнала на аеродром на псоледната станица, сум го заборавила куферот. Бил полн со важни работи, облека, сувенири со големо значење за мене, но некако не сум била загрижена за него. Ми било сеедно дали ке го најдам или не, иако сум знаела дека ми треба. Сум го барала но како воопшто да не ми било гајле дали ке го најдам. Татко ми бил позасекиран од мене. На крај сум отишла кај пилотот и тој ми го вратил, ми рекол дека го нашол долу на подот во авионот...
Некој што би знаел што би можело ова да значи? :smir: Фала..
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Некој маж(пилот) ќе почне да те контролира интензивно во животот не по твоја воља (зашо тебе не ти е гајле за тн куфер). Може и да биде доушник или близок со татко ти. :wink:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
што значи да убиеш (т.е. да отруеш) некого во сон?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
sonuvav mi ispadnal staklen predmet od race, sum go ispushtila i se skrsil dolu na zemja, se samo golemi parcinja staklo ostanale???

P.S izvinite za latinicava, nema mk font od kaj so pisam
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Сонував Албанци ?? значење




*се извинувам на изразот таков ми беше сонот
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Сонував како сум на некоја забава,со многу луге..и не сум можела да се насмеам..затоа што коа сум отишла у веце ,веднаш кога сум влегла во локалот..на огледалото да се видам,да се насмеам,почнале сите заби од левата страна на устата да ми пагаат..т.е.од надоле да исчезнуваат се до крај.И не сум можела да се смеам цела вечер.Што значи тоа?:nesum:Ми кажаа неколку личности што би можело да биде,ама сепак сакам и тука да прашам:uvo:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Сонував како сум на некоја забава,со многу луге..и не сум можела да се насмеам..затоа што коа сум отишла у веце ,веднаш кога сум влегла во локалот..на огледалото да се видам,да се насмеам,почнале сите заби од левата страна на устата да ми пагаат..т.е.од надоле да исчезнуваат се до крај.И не сум можела да се смеам цела вечер.Што значи тоа?:nesum:Ми кажаа неколку личности што би можело да биде,ама сепак сакам и тука да прашам:uvo:
Според старите верувања да сонуваш да ти паѓаат заби е многу лош знак...Загуба на член од семејството.
Насмевката па има друго значење... Дека ќе доживееш тага... Во сонот ти не можеш да се насмееш затоа што си ги изгубила забите. Претсказението кажува дека ќе изгубиш личност која можеб и не ти е толку битна, па затоа нема да тажиш....
 
D

DeviL_32`

Гостин
Според старите верувања да сонуваш да ти паѓаат заби е многу лош знак...Загуба на член од семејството.
Насмевката па има друго значење... Дека ќе доживееш тага... Во сонот ти не можеш да се насмееш затоа што си ги изгубила забите. Претсказението кажува дека ќе изгубиш личност која можеб и не ти е толку битна, па затоа нема да тажиш....
Имам сонувано неколку пати како вадам заб...Па се нема нешто десено фала богу :|
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Имам сонувано неколку пати како вадам заб...Па се нема нешто десено фала богу :|
Вадење заб е сосема друга работа - тоа ти значи дека ќе прекинеш контакт со некоја несакана личност.
 
Член од
22 август 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
јас сонувањето сум го довел под тотална контрола (добро не тотална, ама донекаде), немам проблеми со трчањето, напротив трчам како Морис Грин :D :D што значи многу брзо, и знам понекогаш да скокам преку дрва, да го осетите ова во сон, ке доживеете нирвана
абе , незнам тоа дали е мозно....:vozbud: сонот е нешто како тренинг на мозокот и погдоговка за реалниот свет. И најчесто сонуваме нешто непријатно за да бидеме подготвени ако тоа се случи во реалниот свет.:salut: поздрав
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Сонував како се наоѓам на некои гробишта, гледам (буквално) дете- Корејче си игра таму со мајка му, а јас гледам како цело време непознати шетаат, а мене устата ми е полна со искршени заби, чуствувам како ми се ронат забиве и после кога станав, првите 2минути јадев бед дека лом ми се забите,ама ок беа. :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom