Сонови, толкување на сонови

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Што значи да сонуваш дека си сопственик на мачка ( златно - кафена) која има моќ на метафорфоза, односно може да се преобразува во мува и бубашваба. :) Taман ја фатив да ја носам дома се претвори вo мува. :)
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Сонував како сум седела на кафе со 1* ... после извесно време доаѓа 2*, јас изреволтирана од помислата дека треба да седам со него станувам од маса и си заминувам без да кажам некаков збор. После тоа сонувам како се карам со 1* заради мојата претходна реакција и тој е налутен до тој степен што дури и не сака никогаш во животот да ме види

1*>личноста во која сум страшно многу вљубена
2*>брачедот на 1* кој страшно многу ме иритира
појаснување: 1* го знае моето мислење за 2*

Ве молам кој знае да го протумачи сонов заради тоа што станува збор за 1*:pos:


 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Sonov mi e vazen i ako mozit nekoj da mi go protolkuvat a isto i toj drugiot vo p[ogornite postovi...E vaka sonuvav deka sum povtorno doma (posto od pred nekolku meseci sum mn daleku od mk) i sedam na balkon..Tuka do mene sedi edno dete koe mu e najdobar drugar na tipot koj mi se svigjase porano, ama niso nemav so nego pa duri ni muabet. Ispadna deka tipot e gluv vo sonot, ne slusase nisto, imase aparatce no pak ne slusase a za toa zanese samo drugar mu koj bese so nas na balkonot i koj mene mi kaza deka drugar mu ogluvel. Neznam zaso bas mene posto nemav bas nis so tie deca...i nema vrska, sedime sega i tipot koj go svigjav i bese gluv se ponasase kako malo detence, igrase so kolicinja a ja praev muabet so drugar mu i toj mi placese kako moze najdobriot negov drugar a ogluvi...Neadnas gluviot me prasa kolku e satot i jas se cudam kako da mu kazam a drugar mu mi kimna so glava kako vo smisla"kazi mu i praj se deka neznajs deka ogluvel" i ajs mu kaza i naednas drugarot strca kaj nego i mu go pokaza saatot...Naednas se najdovme v zgrada na tret sprat i tie se strcaa poskali dolu a jas se razbudiv...Pls nekoj da mi kaze eptem mi ostana sube na dusava! :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
A sto znaci koga nekoj u son ti vika deka nekoj na komu si mu veruval ja presol granicata i deka ne treba vise da mu veruvas.
Dlaboko vo sebe mozebi imas nekakvi somnevanja vo vrska so taa licnost.Najpametno bi bilo da ne i se ispoveduvas nekoe vreme.Bidi pretpazliv.


*angelce*
Mozebi seuste bara nacin kako da ti se priblizi.Daj malku i ti pomogni mu,pa ne mora sekogas maskoto da go prezema prviot cekor.

a n g e l c e
Se sramis od nesto.

Saladin

da ja sonuvas sopstvenata baba znaci sreka.Tajnite vlezovi lesno ke gi otkries i ke cekoris po vistinskiot pat na srekata.Samo vnimavaj ne veruvaj sekomu. Upsehot cestopati znae da bide propraten so osamenost.

Dzish
Ke ti se vrakaat spomenite od minatoto.Nostalgija,mozebi nekoja neprebolena ljubov !?

MorrisonKA
Mackata e licemerie od strana na bliskite.Muvata kavgi so bliskite i bubasvabata, kavgi i vo domot.Epten los period.

zafrknata
Nekoj mozebi ti dava lazni nadezi.Vnimavaj te sleduvat neprijatni momenti,period vo koj si skloneta na kavgi.
Sepak tie dvajca se bratucedi i nemoj mnogu da se opustas koga go napagas edniot pred drugiot.

*angelce*
Nesigurnost.Mozebi treba da povezbas malku na verbata vo sebe, za da mozes da im veruvas i na drugite.Nema pricina za tolkava nesigurnost vo sebe.Pokazi malku samodoberba i ke uspees vo toa sto go imas zacrtano.
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
tweety aj kazi mi sto znaci ako sonuvam kako naogjam pari?
a vo drug son sonuvav bebence i bese masko, bese mnogu veselo, nasmeano, sto znaci?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Сонуваф како некој циганки 2 ми продаваат некое маче ( цело сиво ) , место тоа по грешка земам едно друго ( кафеаво со бело ) и послем го враќам ова првото за да си го земам моето .. послем тоа го земам мачето и му дозволувам да ме гризе , првин ме гризе озбилно , но потоа кога го бањав и го чистев на шала и си играв со него .. ако може малце појасно бидејќи знам дека ако сонуваш циганки “некои тајни ке ти бидат откриени“ ако не грешам ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Сонуваф како некој циганки 2 ми продаваат некое маче ( цело сиво ) , место тоа по грешка земам едно друго ( кафеаво со бело ) и послем го враќам ова првото за да си го земам моето .. послем тоа го земам мачето и му дозволувам да ме гризе , првин ме гризе озбилно , но потоа кога го бањав и го чистев на шала и си играв со него .. ако може малце појасно бидејќи знам дека ако сонуваш циганки “некои тајни ке ти бидат откриени“ ако не грешам ...
Сонов ти значи дека ќе ти биде откриено и прикажано лицемерие,бидејќи
сонување на мачки значи тоа и јас го имам искусено.А за циганки не сум баш сигурна што значи.
 

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Сонував два сона,едниот беше дека као ќе ме фати невреме на состанок на отворено,и ја као се нервирам си ја вреѓам среќата.

А другиот сон нешо како возам точак и се нешто десната нога како ми смета,и после слегов да видам што е работава,и коа глеам целата како без мускули ,како да беше со желе полна.

Фала однапред за толкувачите кои ќе се нафатат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Сонував два сона,едниот беше дека као ќе ме фати невреме на состанок на отворено,и ја као се нервирам си ја вреѓам среќата.

А другиот сон нешо како возам точак и се нешто десната нога како ми смета,и после слегов да видам што е работава,и коа глеам целата како без мускули ,како да беше со желе полна.

Фала однапред за толкувачите кои ќе се нафатат.
Да сонуваш точак и ако се движиш тоа е среќа а ако сонуваш нозе,тоа е пат кој те очекува,но ако си ја сонувал ногата гола без мускули како што кажуваш тоа се толкува како срам.

Невремето во првиот сон може да се протолкува како среќа во љубовта,но ти си се нашол во невремето а тоа е кавга и расправии.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
More, sega ko sto nadvor e smrsteno vremevo so otvoreni oci sonuvam , pernitsa, doma da si se priberam da si legnam ... Oti glava mi pukna od gledanje u monitor cel den ...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сонував како се возам во исто такси со еден тип ама онака, никогаш не сме имале повеќе од здраво. Се возам со типов и после се наоѓаме заедно во просторија една и ми вика - леле сега кога ќе дојдам зимово, таман ќе си ги средиш веѓите и ... не ја довршил реченицата, туку само мистеризно се насмеал.

Многу ме интересира што значи сонов, затоа што многу ме збуни. Со оваа личност никогаш не сум правела муабет, го знам само од гледање, а вака ми се појави во сон. И да не ми е јасен деталот со веѓите.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Сонував како се возам во исто такси ама онака,никогаш не сме имале повеќе од здраво.Се возам со типов и после се наоѓаме заедно во просторија една и ми вика - леле сега кога ќе дојдам зимово,таман ќе си ги средиш веѓите и ... не ја довршил реченицата туку само мистеризно се насмеал.

Многу ме интересира што значи сонов,затоа што многу ме збуни.Со оваа личност никогаш не сум правела муабет,го знам само од гледање,а вака ми се појави во сон.И да не ми е јасен деталот со веѓите.
Може е време да си ги средиш веѓите :icon_lol: Се шалам. :wink:

Јас сонував како сум се возела во кола со тројца другари и една другарка, не застанале џандари за да ни го измерат воланот (втф?!), ама едната другарка која била поднапиена почнала да дига галама како тоа не биле вистински џандари, они ја чуле и за казна го привеле во станица едниот другар, а ние сме продолжиле на забавата што ја организирале неговите родители,при што јас цело време држев во рака лак за коса (што не ни користам)...

Не дека ме интересира значењето, само сакав да го раскажам сонов пошто е крајно дебилен :pos: А и не може кој знае какво значење да има... :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
tweety aj kazi mi sto znaci ako sonuvam kako naogjam pari?
a vo drug son sonuvav bebence i bese masko, bese mnogu veselo, nasmeano, sto znaci?

Parite se nesreka , a deteto znaci nekoj nenadeen problem.

Nemam vreme sega drugite sonovi utre.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom