Сонови, толкување на сонови

Gadfly Baba

Registered Loser
Член од
20 февруари 2007
Мислења
997
Поени од реакции
21
Еве ме пак мене,сонував:D
Ајде уште овој сон и не замарам една недела:P
Вака,сонував како ми се јави една одредена личност на фиксен мислам,во позадината имаше ептен гласна музика и ние тераме нешто муабет и одеднаш ми кажува дека ме сака,неколку пати повторува,а јас изреагирав изненадено како од кај сеа ова,и на крај и ја и реков дека ја сакам.Се стиша музиката и толку,ме разбудија.

Големо фала за толкувачите кои ќе се нафатат.
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Хмм... Не верувам во вакви глупости ама ајде... Кој ке го протолкува мојот сон... Сонував дека на кантер тепам 4 со м16 и сум 1 место 3 мапи по ред...Благодарам за толкувачите
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Sto znaci ako sonuvas deka imas gosti i kako demek mi e rodenden i tue e prisutna taa sto ja simpatisem,i ja vagam tortava od frizider i nekako odma mi se topi,i posle idem do nekoe mesto da kupim nova i zemam mu ja davam na tatkomi da ja odnese doma ka demek ja da zaklucim i ce dojdem i idem doma go prasuem tatkomi kaj e tortav i on ne zbori ili kako da nemoze,i se kacuem doma gleam skoro site otideni nikoj nema samo dvajca drugari ostanati.

I sto znaci ako sonuvas raskinuvanje??
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Gadfly Baba

Imas itna raboti. Skoncentriraj se na nea. A potoa ke mozes da se druziz pointenzivno so prijatelite.



CyberBop
Premnogu igras kanter


Tetovcanec
Da slavis svoj rodenden,sreka i dolg zivot.Sreka vo ljubovta, bi trebalo da si zadovolen.
A raskinuvanje -ke taguvas po nesto sto ti znacelo.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Пред некој ден сонвав кај шо една моја драга личност била истепана..цел бил со крв..на очите, на рацете, на нозете..и јас сум отишла да барам помош..и сум го остајла на 2 мин. сам..сум била малце подолу од него, и сум викала Помоош, помооош..И наеднаш тој се разбудил и почнал да ми се дери..да ми вика оти сум го остајла сама, не ми било жал за него, сум немала памет..и јас почнав да плачам, почнав ва му објаснувам дека не сум сакала сам да го остам..и никако да го убедам..и на крајот го убедив..и сме се бацилеееее..онака страсно..:pipi:
И уше нешто..шо значи да сонваш некој кај шо умира??

Фала однапрееееед....бакнежи, бакнежи...
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Ајде јас да кажам. Морбиден ми е сонот ама тоа еЧ Сонувам како со другарка ми чиј татко почина скоро бараме место за негова слика,каде да ја ставиме? Другиот ден ја сонувам нејзината помала сестра како е во многу лоша состојба, поради смртта негова. Што би требало да значи, ако некој знае?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Сонував како се возам во исто такси ама онака,никогаш не сме имале повеќе од здраво.Се возам со типов и после се наоѓаме заедно во просторија една и ми вика - леле сега кога ќе дојдам зимово,таман ќе си ги средиш веѓите и ... не ја довршил реченицата туку само мистеризно се насмеал.

Многу ме интересира што значи сонов,затоа што многу ме збуни.Со оваа личност никогаш не сум правела муабет,го знам само од гледање,а вака ми се појави во сон.И да не ми е јасен деталот со веѓите.
А мојов сон, може да ми каже некој што значи?:nesum: :pipi: :smir:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
ajde i ja da go kazam mojot son:
bev so eden drugar moj se vozevme niz grad so kola,znam deka bese temnica nekako mn tmurno i sivo,naednas mene mi tekna da svratam do edna parfimerija,vlegovme vnatre i tamu bese temnica,imase samo edna prodavacka koja ni rece nesto vo smisla na toa da se kacime na vtoriot kat deka tamu ke najdeme sto ni treba.go zemavme liftot i otogas sonot mi e kako vo magla.znam deka vozejki se cuvstvuvav nekoj golem strav,i kako naednas prostort vo livtot da pocna da se stesnuva,jas pocnav da vikam i se razbudiv?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Eve i mojot...
Mn e kratok...samo naednas se najdov vo bazen plivav kraul i do mene se pojavi maska osoba stara okolu 30 godini i plivase delfin, ne zastanavme da se vidime ama osetiv deka covekot e stranec, nepoznat za mene i taka samo si plivavme i se razbudiv...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
~*TамарЧе*~ vbmenu_register("postmenu_729848", true);
Ke slusnes nekoj glas.Ne znam dali dobar ili los no treba da bides podgotvena na najlosoto a sepak ocekuvaj go najdobroto.
Sepak milsam deka posle toa sto ke go slusnes i razberes ke bides srekna.

Da gledas kako umira nekoj znaci deka ke ti zavrsat makite.



Marinka
Iako velis deka sonot ti e morbiden sepak vo stvarnost ke dozivees uspeh na odredeno pole.

Crazy in Love
Ljubomora. Nauci da se kontroliras,zasto taka mozes nekoj da povredis nenamerno ili namerno i vo najkraen slucaj da izgubis drag prijatel ili partner.


rich_bitch1
Bidi srekna sto imas prijateli koi se tuka sekogas so tebe.Ke ti pomognat vo nevolja.

*angelce*
Ovojpat ke imas sreka i ke izbegnes nekoja neprijatnost.No ,za ponataka vnimavaj da ne ti pojde naopaku.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Значи еве ме мене пак. Се сонував како имам шпорет со загаснат оган. И јас ставам 1 дрво оп тргна огнот ама некако чадел дома. И кога гледам оџакот затворен. Го отворив и цел чад замина од просторијата за момент. Чудни работи сонувам во последно :)
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Сонувам глувци и некои мали животинчиња како ги бркам и убивам. Што би можело да е?
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
A sto znaci ako treba da resavas test ama nekako u sonov sum rastrcan kako da treba da go najdem testot za da go resim ama ne uspevam u toa
 
Член од
8 април 2007
Мислења
112
Поени од реакции
0
Сонов е многу стар- го сонував пред околу 6 години и сеуште ги помнам сите детали. Сега ми текна на него, па ако може некој да ми каже што значел. Ептен одамна беше, ама многу посебен сон за мене за кој сум кажала на многу малку луѓе. Пред околу 6 години почина вујко ми- многу млад. Многу бев приврзана за него, секој ден го гледав. Сонов го сонував после неколку месеци, 2-3 можеби. Во сонот бев со брат ми, шетавме низ градот, на познато место за нас. Се појави од некаде тој- вујко ми и ни се придружи. Јас се сепнав во сонот, ми текна дека е умрен и се укочив цела, ама продолжив напред. Одевме и зборувавме нешто, ме прашуваше како сте дома, дали сте добри, што има ново... се понуди да ни купи крофни мене и на брат ми како што понекогаш правеше додека беше жив... и стигнавме на едно место каде што се делат улиците и од едната страна се иде за дома (инаку во иста куќа живеевме со вујко ми). И тргнавме со брат ми натаму, а тој продолжи напред и јас приметив дека не доаѓа со нас и се свртив да го прашам... а тој како да знаеше што ќе го прашам и само ми рече дека не може да дојде со нас и да им кажам на сите дека му е убаво "таму" и да ја поздравам баба ми (баба ми во тој период многу тагуваше и секој ден се молеше да го сонува). Потоа ние продолживме со брат ми, тој продолжи на другата страна... и кога пак се свртив него веќе го немаше.
Можеби е глупаво што прашувам за толку стар сон и можеби ќе помисли некој дека сум се уфилмала, ама стварно ме погоди сонов и го помнам секој детал. И не сум кажала дома на никого за сонов зашто стари луѓе знаете како е- ќе кажат нешто по нивно, а најмногу заради баба ми не кажав зашто многу ми беше жал кога плачеше и не сакав да ја тревожам. Ама навистина сакам да знам какво значење има. Ако може некој да ми каже...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Значи еве ме мене пак. Се сонував како имам шпорет со загаснат оган. И јас ставам 1 дрво оп тргна огнот ама некако чадел дома. И кога гледам оџакот затворен. Го отворив и цел чад замина од просторијата за момент. Чудни работи сонувам во последно :)
Milsam deka od poodamna imase pak eden son so ogan.I togas ti rekov deka te ocekuva zenidba.I eve sega pak sonuvas ogan.Ke ripnes vo tavce :):)
Inku caodt e karanica.Ke se skarate okolu ergenskata vecer :smir:


Marinka
Ke ti se sluci nekoj incident.Nisto strasno,skoro nikakva steta.

Tetovcanec
Ke stignes do sakanata cel.Samo so trpenie i itrina.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom