Сонови, толкување на сонови

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
само што рипнав од спиење одма да пишам
играм фудбал и позади игралиштето стој жена со црна коса и како летаат топките она ги уништува и сака нешто лошо да ми направи еднаш ја опоменав да се тргне па уште еднаш и као трет пат и викам ако уште еднаш сакаш да ми направиш нешто лошо ке ти се осветам..
кога после некое време истата жена гледам на некое маче му направила нешто и као седам со другариве од фудбал да го спасиме мачето во една ко кукичка до игралиштето а пред кукичката мечка јаде крв месо...и ај до спасивме мачето кога пред кука таа истата црна жена и јас излегов и не знам како по фаца да ја удрив ја бунтмав
а фацата една гаволска гадна уф уф ...:( и као се се заврши одам у продавница и кога на излагање истата жена као да ме следи...и уште еднаш ја удрив и се разбудив :(

што глупи сонови имам :( секогаш ми се такви
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Znae nekoj ova so znaci:
Ako se sonuvas kaj so places, ama namesto solzi od ocite krv ti tece?
Ako se sonuvas bez zabi?
Ako se sonuvas vo belo cel oblecen?
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
SCORPIO__20 напиша:
само што рипнав од спиење одма да пишам
играм фудбал и позади игралиштето стој жена со црна коса и како летаат топките она ги уништува и сака нешто лошо да ми направи еднаш ја опоменав да се тргне па уште еднаш и као трет пат и викам ако уште еднаш сакаш да ми направиш нешто лошо ке ти се осветам..
кога после некое време истата жена гледам на некое маче му направила нешто и као седам со другариве од фудбал да го спасиме мачето во една ко кукичка до игралиштето а пред кукичката мечка јаде крв месо...и ај до спасивме мачето кога пред кука таа истата црна жена и јас излегов и не знам како по фаца да ја удрив ја бунтмав
а фацата една гаволска гадна уф уф ...:( и као се се заврши одам у продавница и кога на излагање истата жена као да ме следи...и уште еднаш ја удрив и се разбудив :(

што глупи сонови имам :( секогаш ми се такви
Може јас да се обидам?
Бидејќи сфатив дека жената од сонот не ја познаваш, ќе ти се појави некоја личност во животот која толку ќе се приврзе за тебе, па и да ја тепаш нема да бега од тебе. Врска нема тоа што имала ѓаволска глава, може да биде вистински ангел.
Животните што ти се појавиле во сонот може да бидат личности кои ќе сакаат да ви наштетат, но и покрај се, како што кажа и сам, таа повторно се појавува и те следи. И повторно да си ја удрел, таа пак ќе се појавела.
Ич не е без врска сонот, според мене нема негативно толкување.
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Abe nekoj znae so znaci ako se sonuvas bez zabi? Ne se zafrkavam, kazete stvarno. Sonov 1 nedela go iam.
ne se zezam.
Prvin se e veselo taka, i posle pocnuvam da se smeam vo sonot, i bez zabi sum, i posle ko ke se vidam, placam, ama so krv namesto solzi.

Znae nekoj ova so znaci.
Ako ne e ubo nesto, ne pisite nisto.
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
leeej vo posledno vreme mnogu cudni sonishta, samo shto koga ce stanam gi pamtam posle se zaboravam... ali se secavam od posledniov samo na volcite ili kucinjata sto bea na sonot. shto bi znacelo toa? :)
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
La Española напиша:
leeej vo posledno vreme mnogu cudni sonishta, samo shto koga ce stanam gi pamtam posle se zaboravam... ali se secavam od posledniov samo na volcite ili kucinjata sto bea na sonot. shto bi znacelo toa? :)
a ti so prais so volcite, te brkaat, se boris, gi gonis...:toe:
ima poveke znacenja , zavisi od sonot....
kazi mi da ti kazam.... :helou:
 
D

Delux

Гостин
Имам слушнато дека да се сонува дрва наводно било пари...не ми е јасно,секоја втора вечер сонувам дрва,а во последно време влегувам во долгови:raz: Абе да ти пукни душата...
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Delux напиша:
Имам слушнато дека да се сонува дрва наводно било пари...не ми е јасно,секоја втора вечер сонувам дрва,а во последно време влегувам во долгови:raz: Абе да ти пукни душата...

mozebi pogresno go tolkuvas sonot. Sonuvaj, razmisli, mozebi vo nego e klucot kako da se izvlecis od dolgovite... :uvo: :uvo: :uvo:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А да се сонуваш со различни партнери кои воопшто ниту ги познаваш прв пат ги гледаш,но во сонот и со нив ти е убаво.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ми треба толкување на : црна змија голема анаконда. крокодил и куче:zlo:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Скорпио....

Змија - енергија - извор на знаење и внатрешни мудрости - сексуална желба
Крокодол - погрешно насочена енергија
Куче - верност и чувар, но често се однесува на сексуална желба

Зависи како беа распоредени тие трите во сонот така протумачи го... според мене: имаш енергија која треба да ја искористиш! Пази да не ја користиш погрешно. Љубовта е еден од најдобите начини да се искористи таквата енергија. Верноста асоцира на тоа

Прилично поврзани работи....
 
С

Сатори

Гостин
Сонував болница, ама не беше обична болница, како Франкештајн болница не знам како да ви објаснам.Во секој случај, тато работел таму и јас не знам зошто сум одела таму ептен често и сега гледам еден негов колега, не знам кој е инаку како наместо нога и става жица на една девојка и ја оперира наместо со инструменти со алати...
И после тоа ,не знам како, се враќам дома и си го оставам новчаникот надвор пред врата.Излегувам и го наоѓам потполно празен.Се симнувам доле на први спрат кај мене во зградата и ја наоѓам цела содржина од новчаникот.
И си ги собирам парите, кои биле повеќе и се обидувам да си го најдам мобилниот да му се јавам на некој, а не можам.
Сега го сонував ова пред 15 мин.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Димитар напиша:
Скорпио....

Змија - енергија - извор на знаење и внатрешни мудрости - сексуална желба
Крокодол - погрешно насочена енергија
Куче - верност и чувар, но често се однесува на сексуална желба

Зависи како беа распоредени тие трите во сонот така протумачи го... според мене: имаш енергија која треба да ја искористиш! Пази да не ја користиш погрешно. Љубовта е еден од најдобите начини да се искористи таквата енергија. Верноста асоцира на тоа

Прилично поврзани работи....
благодарам скорпијо :) :helou: aх таа пуста еротика..сепак тенкју за значењата сонот е во друг реон но ке најдам поврзување
 
Член од
17 август 2006
Мислења
1.531
Поени од реакции
123
Sonuvav edna moja "drugarka" oblecena taka vo svecen zolt fustan kako da e na nesto na svadba ama ne vidov luge da igraat ni nisto samo mislev deka e svadba odi nakaj mene i mi se nasmevnuva toa se povtoruva povece pati aj neka kaze nekoj sto znaci ova
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
leandra напиша:
А да се сонуваш со различни партнери кои воопшто ниту ги познаваш прв пат ги гледаш,но во сонот и со нив ти е убаво.
Cuvstvuvas sram:toe:

Tetovcanec напиша:
Sonuvav edna moja "drugarka" oblecena taka vo svecen zolt fustan kako da e na nesto na svadba ama ne vidov luge da igraat ni nisto samo mislev deka e svadba odi nakaj mene i mi se nasmevnuva toa se povtoruva povece pati aj neka kaze nekoj sto znaci ova
Prepreka vo tvojata rabota.Bidi pretpazliv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom