Сонови, толкување на сонови

Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Сонував како спиев свртена на грб со свиткани раце и како одеднаш се пали светло од соседната соба и цимерката иди над мене ми зборува и ми први магии. Додека го сонував сонот се здрвив и не можев да зборувам ни да се мрднам.
Инаку особата што ја сонував е многу опседната со такви работи (магии)

Што би значело ова?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
zafrknata напиша:
Сонував како спиев свртена на грб со свиткани раце и како одеднаш се пали светло од соседната соба и цимерката иди над мене ми зборува и ми први магии. Додека го сонував сонот се здрвив и не можев да зборувам ни да се мрднам.
Инаку особата што ја сонував е многу опседната со такви работи (магии)

Што би значело ова?
Vnimavaj na lazni vetuvanja.Ne se zanesuvaj deka se sto lete se jade.Otvori si gi ocite i ne bidi naivna,
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Sonot mi bese odprilika vaka.. I ke vi kazam kako mi go protolkuvaa posle i sakam vase mislenje i tolkuvanje na istiot:

Sedam u pogolemo drustvo so koe so iskacav porano.. I edna drugarka me vika na strana i zborime neso i se pretvara vo nekoe sustestvo kako od druga dimenzija.. Potocno kako mi ja snemuva pred oci vo eden moment i potoa se pretvora vo toa i ide po mene.. Se vrakam kaj so sedat site.. Zastanuvam megu niv i istoto se desava so site niv.. Se naogam pred majka mi i tatko mi ali i so niv isto se desava.. I onaka trcam i sekoj coek so ke go vidam se pretvara vo toa.. Vo eden moment naogam pistol na zemja.. go digam.. Se vrtam i pukam.. Ubivam devojce od okolu 9 godini.. Sto mislam deka e edinstveno okolu mene sto e OsTANATO COVEK.. I u eden moment kao da me diga nekoja sila nagore.. Se osekam onaka PRAZNO i OSAMENO i posle se razbudiv :S

Mi rekoa deka sonot znacel deka sum gi lazela site okolu mene i na kraj ke sum se pokaela i ke sum go ubiela edinstvenoto sto mi ostanalo vo mene.. Sebesi.. Svojot duh..Ili minatoto.. I deka bilo ova son na dolga relacija.. I ne se znae koa ke se osvestam i ke go svatam.. No bilo sto pobrzo tolku podobro.. Neznam :S HELP? Znae nekoj da go protolkuva ova.. Ili da mi potvrdi deka znaci istoto ili da mi dae drugo mislenje?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
girlll напиша:
Sonot mi bese odprilika vaka.. I ke vi kazam kako mi go protolkuvaa posle i sakam vase mislenje i tolkuvanje na istiot:

Sedam u pogolemo drustvo so koe so iskacav porano.. I edna drugarka me vika na strana i zborime neso i se pretvara vo nekoe sustestvo kako od druga dimenzija.. Potocno kako mi ja snemuva pred oci vo eden moment i potoa se pretvora vo toa i ide po mene.. Se vrakam kaj so sedat site.. Zastanuvam megu niv i istoto se desava so site niv.. Se naogam pred majka mi i tatko mi ali i so niv isto se desava.. I onaka trcam i sekoj coek so ke go vidam se pretvara vo toa.. Vo eden moment naogam pistol na zemja.. go digam.. Se vrtam i pukam.. Ubivam devojce od okolu 9 godini.. Sto mislam deka e edinstveno okolu mene sto e OsTANATO COVEK.. I u eden moment kao da me diga nekoja sila nagore.. Se osekam onaka PRAZNO i OSAMENO i posle se razbudiv :S

Mi rekoa deka sonot znacel deka sum gi lazela site okolu mene i na kraj ke sum se pokaela i ke sum go ubiela edinstvenoto sto mi ostanalo vo mene.. Sebesi.. Svojot duh..Ili minatoto.. I deka bilo ova son na dolga relacija.. I ne se znae koa ke se osvestam i ke go svatam.. No bilo sto pobrzo tolku podobro.. Neznam :S HELP? Znae nekoj da go protolkuva ova.. Ili da mi potvrdi deka znaci istoto ili da mi dae drugo mislenje?

Jas bi go protolkuvala ova vaka
Ke se najdes vo nekoi problemi.Resenieto ke zavisi samo od tebe i od nikoj drug.Ke ti bide tesko da se odlucis.Premnogu.
Toj period ke ti bide mnogu tesko.Ke se zatvoris vo sebe,sto e mnogu pogresno_Od drustvena licnost kakva sto si, ke se pretvoris vo nedruzelubiva.Ke te maci problemot na koj nema da go gledas krajot.Ke ti donese mnogu taga.A za povtornoto tvoe osvestuvanje ke zavisi samo od tebe i od tvojata cvrsta volja.Ne dozvoluvaj da te pobedi bolkata, bori se najdi sili da prebrodis zasto posle dozdot sekogas doaga sonce,samo imaj verba.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
сонував поле со афиони, беа многу високи, сиви и со големи чушки, имаше само една мала чушка почнав да ја сечам и почна да излегува од неа лут пенест опиум ја фрлив и почна да се топи
што би било ова?:bilokojzbor1:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Tina89 напиша:
сонував поле со афиони, беа многу високи, сиви и со големи чушки, имаше само една мала чушка почнав да ја сечам и почна да излегува од неа лут пенест опиум ја фрлив и почна да се топи
што би било ова?:bilokojzbor1:
Се наогаш на крстопат. Пред тебе е едно големо искушение, за кое треба добро да размислиш бидејќи од твојата одлука можат да бидат повредени многу луѓе а најмногу ти.
Одлуката која ке ја донесеш нема да биде по твој мерак, туку ке ја донесеш за да му угодиш на некој твој близок.Но потоа ти следува период на незадоволство и разочарување. За срека твојата љубов ке биде покрај тебе за полесно да го поднесеш незадоволството.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
streets_of_dublin напиша:
Да, да, тоа и ти викам, скоро секогаш имам чуство дека не сум сонувала ништо. Но според некои статии што ги читав, човекот секогаш сонува но некогаш заборава (колку е точно не знам, затоа и прашувам :lol: )
Tocno, covekot sekogas sonuva i sekoj son e okolu 2 min iako ti mislis deka sonuvas 2-3 saata...interesna rabota e toa...
 
Член од
25 април 2007
Мислења
91
Поени од реакции
1
Sega prvpat ja gledam temava...Jas stalno sonuvam nesto..i sve nekoj me budi... Pred 2 dena vozev Ferarri zolto, epten brzo go vozev po vodno nagore... NEKOE ZNACENJE ZA OVA??
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Aj razgadajte sto e problemot....sonuvav kako onadam edna tipka a ona spiese na stomak...seriozen sum...ne sum inace poremeten:pos2:
edit: zaboraviv da kazam deka vo sonot se custvuvav nekako zasramen...i tipkata se razbudi i mi e nasmevna ama jas nesto zasramen bev celo vreme:) faca ne i vidov..samo nasmevkata i ja zabelezav
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
ВМРО напиша:
Aj razgadajte sto e problemot....sonuvav kako onadam edna tipka a ona spiese na stomak...seriozen sum...ne sum inace poremeten:pos2:
edit: zaboraviv da kazam deka vo sonot se custvuvav nekako zasramen...i tipkata se razbudi i mi e nasmevna ama jas nesto zasramen bev celo vreme:) faca ne i vidov..samo nasmevkata i ja zabelezav
Никој не рече дека си пореметен :pos:

Види сеа пошо е на стомак, тоа е убава работа. Значи ќе имаш односи со деовјка и ќе поминат без несакани последици.
За да не бидеш засрамен, побарај лична карта прво!
Насмевката е знак на задоволство. Тоа што не го гледаш лицето, значи дека ќе остане у тајност се ова.

Се на се добар сон! Поздраф, па кажи дали сум погодил нешто! :helou:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
FicNo напиша:
Sega prvpat ja gledam temava...Jas stalno sonuvam nesto..i sve nekoj me budi... Pred 2 dena vozev Ferarri zolto, epten brzo go vozev po vodno nagore... NEKOE ZNACENJE ZA OVA??
Te ocekuva kavga.Ke se karas so nekoj koj verojatno ti znaci.Pricinata za kavgata ke bide ljubomorata, najverovatno od tvoja strana.Se ke se sluci mnogu brzo bas kako i tvoeto vozenje i dodeka da sfatis sto se slucuva ke bide docna.
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
TWEETY...aj mojot son dva posta pogore:)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
ВМРО напиша:
Aj razgadajte sto e problemot....sonuvav kako onadam edna tipka a ona spiese na stomak...seriozen sum...ne sum inace poremeten:pos2:
edit: zaboraviv da kazam deka vo sonot se custvuvav nekako zasramen...i tipkata se razbudi i mi e nasmevna ama jas nesto zasramen bev celo vreme:) faca ne i vidov..samo nasmevkata i ja zabelezav
Da bides ljubovnik vo son znaci deka ke gi otkrijat tvoite cuvstva.
Toa sto si bil vo sonot zasram bi ti rekla deka zancitoa deka se sramis da gi priznaes svoite cuvstva, no veruvaj ke ti olesni koga ke gi otkrijat.
Vnimavaj na tvoeto zdravje
 
N

NeMiRnA

Гостин
Sonuvav prostorija vo koja site raboti bea namesteni naopaku,mislam na plafonot,pocnuvajki od masi i stolici,pa do cvekinja itn...sto e pa sea toa?
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Ај некој нека ми кажи за оваааа ве молам!

Сонував едно машко кое ми се свуга многу многу, кај шо ми пишал порака, да излезиме онака да се проштемае! И јас се согласувам, он ме зема од дома, и се шетаме зборуваме ... И на крај ме испраќа дома и ми вика вечер ќе ти стигни моја порака не заспивај! И ми пишал дека му се свигам многу, дека сватил дека сум супер личност бла бла ...
Шо значи ова? Ај ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom