Сонови, толкување на сонови

Член од
12 јуни 2016
Мислења
402
Поени од реакции
82
Веројатно те возбудува вујна ти, на некое потсвесно ниво претпоставувам.

Добра е вујна ти?
Уште прашуваш дали е добра абе бомба. Големи цицки како балони, стегнат задник...
 
Член од
18 јули 2017
Мислења
43
Поени од реакции
8
Сонот е колекција неволонтерни слики,сензации,идеи и емоции во форма на имагинации.

Целата поента на предвидување на нашата иднина според тоа што се случило во сонот е поништена кога ќе научите да спиете Луцидно(свесни дека сте во сон и може да правете што сакате во него).

Ако нешто до некој детал стварно се случи во иднина(сонот предвидел) тоа е бидејќи вие го очекувате тоа и вашиот мозок користи едноставна мемориска пристрасност.

Меморијата и мислите се продукт на мозокот.Тоа се само многу хемиски реакции и електрични импулси.Нешто како органски компјутер.

Не си губите време обидувајќи да објаснете мисли што сте ги имале додека вашиот мозок бил во состојба на одмарање.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Jas zavrshiv sredno pred 4 godini,no se ushte sonuvam sonovi vo koi sum vo ucilishnata zgrada i gi dozivuvam istite ubavi i loshi momenti.Ponekogash ima i nekoj koj me brka vo tie sonovi,no ne mu go gledam liceto. Dali nekoj moze da go protolkuva ova ? :):):):):)
 
Член од
18 јули 2017
Мислења
43
Поени од реакции
8
Jas zavrshiv sredno pred 4 godini,no se ushte sonuvam sonovi vo koi sum vo ucilishnata zgrada i gi dozivuvam istite ubavi i loshi momenti.Ponekogash ima i nekoj koj me brka vo tie sonovi,no ne mu go gledam liceto. Dali nekoj moze da go protolkuva ova ? :):):):):)
Имаш носталгија за средно. Ништо повеќе.
 
Член од
4 септември 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Имам многу чудни сонови... имав личност во мојот живот во кој бев влубена од мала ,ми беше комшија.. само сњ гледавме , си пишавме и на крај бевме заедно неколку пати.јас се. Омажив , три години веќе, имам едно детрќе, бремена сум за второ и него го сонувам ногу често,.во сонот само му се правдам колку го сакам, го гушкам, а тој само молчи. Што значи ова?
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
3
Поени од реакции
2
Имав навистина чуден и непријатен сон. Седевме со мојот син и тој ме замоли да му направам салата. Додека ја правев салатата, неговата девојка влезе кај нас дома со некаков пакет. Ја прашав каде го носи, а таа ми се сврте и ми рече ќе го носам каде сакам, син ти ме запроси. Тогаш јас многу се налутив и почнав да му викам на син ми, зошто не ми кажа, јас требаше да знам. Тој ми одговори дека не сум заслужила и излезе надвор. Почнав да плачам и истрчав во спалната каде беше девојка му со пакетот. И реков да го извади бидејќи нема место, а таа ме турна на креветот и почна да ме тепа. Пробав да се одбранам но не можев, таа застана врз мене и ме удираше. Го викав мојот син за помош и по некое време вратата од спалната се отвори а тука стоеше мојот бивш маж ( татко на син ми, инаку сме разведени неколку години ). Кога виде како девојката на син ми ме тепа, почна да се смее и да и вика браво браво, убаво натепај ја. Јас викав како луда, а тие се повеќе и повеќе ми се смееја. Наеднаш, девојката на син ми извади од пакетот црвени штикли, ги облече и почна да ме гази. Во тој момент се појави син ми и наместо да ја спречи, тој и рече ајде побрзо здроби ја. Тогаш се разбудив испаничена и вознемирена.. Што би можело ова да значи? Навистина ве молам доколку некој може, да ми протолкува!:(:(
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
970
Поени од реакции
297
Sonuvav kako pagjaat casi od masa i se krsat dolu na podot,me interesira sto bi trebalo da znaci toa?istotaka pred 4ili5 godini ne mozam da se setam potocno imav son koj sto bese navistina cuden za koj vsusnost se plasev da se sluci na jave i dolgo vreme moze mesec dva razmisluvav za toa i koga eden den sonot mi stana jave, posle nastanov i den denes imam negativni posledici no najcudnata rabota e sto javeto bese totalno isto kako sonot? Deja vu ili???
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Имав навистина чуден и непријатен сон. Седевме со мојот син и тој ме замоли да му направам салата. Додека ја правев салатата, неговата девојка влезе кај нас дома со некаков пакет. Ја прашав каде го носи, а таа ми се сврте и ми рече ќе го носам каде сакам, син ти ме запроси. Тогаш јас многу се налутив и почнав да му викам на син ми, зошто не ми кажа, јас требаше да знам. Тој ми одговори дека не сум заслужила и излезе надвор. Почнав да плачам и истрчав во спалната каде беше девојка му со пакетот. И реков да го извади бидејќи нема место, а таа ме турна на креветот и почна да ме тепа. Пробав да се одбранам но не можев, таа застана врз мене и ме удираше. Го викав мојот син за помош и по некое време вратата од спалната се отвори а тука стоеше мојот бивш маж ( татко на син ми, инаку сме разведени неколку години ). Кога виде како девојката на син ми ме тепа, почна да се смее и да и вика браво браво, убаво натепај ја. Јас викав како луда, а тие се повеќе и повеќе ми се смееја. Наеднаш, девојката на син ми извади од пакетот црвени штикли, ги облече и почна да ме гази. Во тој момент се појави син ми и наместо да ја спречи, тој и рече ајде побрзо здроби ја. Тогаш се разбудив испаничена и вознемирена.. Што би можело ова да значи? Навистина ве молам доколку некој може, да ми протолкува!:(:(
Treba da se pazish od tvoeto semejstvo.Navistina,mozebi cuvstvuvash nekakov strav poradi nekoi nastani i sega potsvesta te predupreduva.[DOUBLEPOST=1505293608][/DOUBLEPOST]
Sonuvav kako pagjaat casi od masa i se krsat dolu na podot,me interesira sto bi trebalo da znaci toa?istotaka pred 4ili5 godini ne mozam da se setam potocno imav son koj sto bese navistina cuden za koj vsusnost se plasev da se sluci na jave i dolgo vreme moze mesec dva razmisluvav za toa i koga eden den sonot mi stana jave, posle nastanov i den denes imam negativni posledici no najcudnata rabota e sto javeto bese totalno isto kako sonot? Deja vu ili???
Pa,da,ili se raboti za nekoe cudno pretcuvstvo.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
На сон берев печурки во шума ... И тоа многу печурки ... Што значи ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
На сон берев печурки во шума ... И тоа многу печурки ... Што значи ?
Да сонуваш како собираш диви печурки значи дека се соочуваш со некоја потенцијално опасна ситуација или врска со близок/блиска. Можеби имаш двоумење за некоја нова врска, ситуација и слично.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Постои ли ваков феномен познат во стручната литература, без забегувања и тролања- преку десетици пати ми се случило да сонувам личност која ја немам видено со месеци или години и наредниот ден ја среќавам во реален живот. Не се работи за коинциденција ни слично, последните неколку пати после такво искуство зборам со лик и викам - Абе денес ќе го видам господин Малколм и оп искачам и ете го Малколм се среќаваме после 5 години. ( Малколм ми е другар од основно )
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Постои ли ваков феномен познат во стручната литература, без забегувања и тролања- преку десетици пати ми се случило да сонувам личност која ја немам видено со месеци или години и наредниот ден ја среќавам во реален живот. Не се работи за коинциденција ни слично, последните неколку пати после такво искуство зборам со лик и викам - Абе денес ќе го видам господин Малколм и оп искачам и ете го Малколм се среќаваме после 5 години. ( Малколм ми е другар од основно )
Мене нешто слично ми се случува, премногу често за да биде коинциденција.
Шетам, ќе видам некој кој не го знам а ми личи на некој што го знам, помислувам на него, и некое време подоцна го среќавам...
Многу ме замислува ова и си ги преиспитувам сфаќањта кога ќе се случи.
Се мислев дека едноставно е коинциденција, „мал град“ е Скопје, или премногу помислувам на познајници па шансите се големи да се случи ова но... едноставно, не знам.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Се сонував со кратка руса убава косаа ( инаку ми е црна и многу долга) што значи?[DOUBLEPOST=1506551959][/DOUBLEPOST]Се сонував со кратка руса убава косаа ( инаку ми е црна и многу долга) што значи?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
53
Поени од реакции
7
Што значи да сонуваш како ти тече крв од нос? Многу се исплашив во сонот, а и во реалност имам страв од крв
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom