Сонови, толкување на сонови

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од vmx, 12 јуни 2005.

 1. marchi.be

  marchi.be

  Член од:
  20 декември 2015
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  39
  jas retko sonuvam no poslednive nekolku dena sonuvav deka sum bila na bolnica i doktor mi rekol ti zeno su bremena 3 meseci i 2 nedeli jas odgovaram kako doktore koga sekoj mesec si imam redovni ciklusi mi vika nema vrska toa ima slucaevi kade sto zeni do 7mi mesec od bremenosta dobivaat. posle nekolku dena sonuvav deka sum rodila zensko dete i duri go vidov i na lice kako izgleda.... epten me naezuvaat ovie sonovi
   
 2. Љубовен Каскадер

  Љубовен Каскадер fekalija

  Член од:
  28 декември 2011
  Мислења:
  4.291
  Допаѓања:
  6.028
  Бидна ли работата? Ќе има ли частење?
   
 3. Moon Child

  Moon Child Гостин

  Вчера сонував како сум влегла во река оти ми паднала бурмата, завчера сонував поплава, а два три дена предходно сонував дека се бањам во океан о.О
  шо значи да сонуваш такви работи?
   
  На DuskoMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Beauty26

  Beauty26

  Член од:
  8 април 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  6
  Tvojov son me potseti na nesho sho go sonuvav pred 7-8 godini. Isto lutajki niz nekoi ridovi, odednash naiduvam na granica, napred prodolzuva nekoja ulicka ama nemozes da vidis vnatre sto ima, tuka lugje stojat, a dvajca sredovecni lugje im kazuvaat dali da vlezat. Koga me dogleda eden od dvajcata lugje me prasa kako stigna ti tuka ? Ajde odi si ne si za tuka sega. Jas duri pocnav da se karam so covekot, ne sakam sakam vnatre da vidam sto ima. I covekot ja krena rakata i odednash se najdov doma. Koga i da mi tekne na sonot mornici me lazat :(
  A pred nekolku leta spiev sama vo soba (a, obicno sum plasliva, sestra mi ne ja pustav da spie vo dr soba), ama togas junak. Odednash sonuvam kako pozadi mojata glava stoi zena vo crno, sakav da vikam nemozev, telefonot go barav, nemozev da mrdnam so raka da go zemam, sakam da se razbudam nemozam. I zenava kao mi vika ne se plasi, jas te cuvam.
   
 5. anakonda88

  anakonda88

  Член од:
  6 април 2015
  Мислења:
  365
  Допаѓања:
  120
  Скоро две години се сонувам како сум во школо де во основно де во средно , се ми излегува дека имам тест , де како шетам по ходниците во училиштето , како одам од училница во друга училница и слично. Ова го сонувам скоро две години , ако знае некој што би значело нека ми пише.....
   
  На poimanemam му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bomba5

  Bomba5

  Член од:
  12 јуни 2016
  Мислења:
  390
  Допаѓања:
  80
  Сношти јас сонував еден сон. Во сонот јас отидов да се бањам. И кога се соблеков гол почнав да мислам на мојата вујна. И пенисот ми се дигна, беше во ерекција. И тогаш во бањата влезе она. А јас гол и пенисот ми беше дигнат. Таа некако ме гледаше и уште повеќе се напалив. Таа се доближи до мене и клекна на колена. И почна да ми го дрка и пуши. И после таа се соблече. Јас сакав да ја ебам во задникот и таа ми дозволи. Кога се заврте накај мене со задникот јас го ставив мојот кур во задникот и кога требаше да ја ебам се разбудив.
  Што може да значи тоа? Вие што мислите за тоа да се сонува секс?
   
 7. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  2.573
  Допаѓања:
  1.935
  По 123090 сонови во вечер сонувам, никој не памтам.Онака како кога менувш програми на ТВ, така ми се менуваат.
   
 8. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  708
  Допаѓања:
  516
  сакам да купам ауди а4 и прошлата недела гледав каталози и сл. и нокеска сонував дека сум купил арно ама возејки го по угорница 11% стрмна повекје од 150-160 не сакаше да крене, а машинава е 2.0 тди со 200 коња. кога отварам напрад кај моторот гледам ми подметнале 1.0 мотор (нормално нема ауди со таков мотор) и се разбудив преплашен. ај еве сон да ми го протолкува некој? :)
   
 9. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  8.671
  Допаѓања:
  12.667
  не знам, зависи
  која боја беше аудито?
   
 10. gt80

  gt80

  Член од:
  4 февруари 2013
  Мислења:
  708
  Допаѓања:
  516
  бела

  п.с. да се разбереме, сакам да купам, не значи дека ке купам или пак дека имам пари да купам.... само сакам :)
   
 11. Марија Д.

  Марија Д.

  Член од:
  6 јануари 2015
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  7
  Овие месец - два постојано сонувам.. Може ли да значи дека сум урочена?
   
 12. InsaneInfinity

  InsaneInfinity

  Член од:
  26 јули 2017
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  113
  Не мисли, чувствувај ;)
   
 13. Barbarai

  Barbarai

  Член од:
  25 март 2014
  Мислења:
  717
  Допаѓања:
  733
  Tipicno pornografsko scenario
   
 14. InsaneInfinity

  InsaneInfinity

  Член од:
  26 јули 2017
  Мислења:
  79
  Допаѓања:
  113
  Велат сукубус е тоа. Женски демон кој напаѓа во сон. :)
   
 15. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.124
  Допаѓања:
  4.205
  Веројатно те возбудува вујна ти, на некое потсвесно ниво претпоставувам.

  Добра е вујна ти?
   
  На Bomba5 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: