Сонови, толкување на сонови

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.509
Поени од реакции
6.142
Една девојка(се знаеме некое време) излегува од таксито (во мегувреме јас ја чекам) и почуваме да се бакнуваме :toe: Што значи??
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Една девојка(се знаеме некое време) излегува од таксито (во мегувреме јас ја чекам) и почуваме да се бакнуваме :toe: Што значи??
ќе се поболи еден од вас.. тоа мислам дека значи да сонуваш да се бакнуваш со некој па најверојатно тоа си ти затоа што ти сонуваш..

јас сонував пред некое време дека една личност која шо ужасно ме мрази ми дала една црна течност и ме терала да си ставам на коса и јас си ставав на коса и се гледав пред огледало и со кисела насмевка си викав :леле шо сум уба.. шо би можело тоа да значи?

исто така сонував .. ова ми беше хорор невиден .. сонував дека сум стоела пред огледало онака 10 минути и сум се гледала косата ми била залижана наназад и наеднаш почна да ми излегува едно црно од корен и цела коса ми стана црна и змии да ми излегуваат.. ја прашав баба ми и не сакаше да ми кажи само се расплачи најверојатно е нешто лошо...




инаку за убавите сонови .. за разлика од другите шо се разбудуваат во најубавото јас овој сон цел го сонував.... сонував дека сум била во некој кафич не знам каде во странство негде и толку многу ми беше реален сонов шо си мислев дека е вистина и кога станав и цела една недела бев како под екстаза...во кафичов сретнав еден тип 30тина години негде лелеее боли глава еј.. и беше шо беше .. заминавме со една кола и не можевме да издржиме и цел сексуален чин сонував в кола и после негде во некоја соба.. кога станав... жива вода и чаршави и све и свашта...... и цела недела бев како замаена... тоа е сонот шо никогаш нема да го заборавам..никогаш : ))
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Пред некој ден сонував вучјак.
Моето прашање во врска со овој сон е дали има вистини дека значи верност?:toe:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Брачед ми ме сонвал кај шо сум бил дроп пијан и кај шо ме носеле со брат ми дома :).

Има некое значење сонот или онака чисти глупости ?
 
Член од
23 август 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Дечки а може ли некој да ми каже што значи да се сонува како пробуваш штикли во продавница, но не ги купуваш, а позади тебе некој човек фрла леб.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Сонував многу работи сигурно поради тоа што имав доста ексајтинг деј и се сеќавам само дека коа сум си дошла дома од школо да се пресоблечам прерамката на прслукот ми беше откачена и се чудам како не сум се приметила...:toe:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Па вака не се сеќавам добро ама во сонот требаше да одам на тренинг. И одиме со другарите и мене одеднаш ми станува тешко одењето и скоро неможам ич да одам. Како да ми се пресечени нозете како инвалид да сум и ја осеќам болката:smir:
замор, пробелими со здравје. велат на сон кога пешачиме и се искачуваме а тоа го правиме тешко тоа значи нешто имаме проблем со здравјето, настинка, поголема килажа, намалена кондиција енергија итн.

Јас сонував како мачка трчаше по зид и ми скокна во фаца,ама незнам дали ја мавнав ми текнува дека замавнав и таа после беше на земја а ништо не ми направи,битно ми скокна во фаца,што значи тоа?
лицемерие. велат мачките на сон значат лицемерие од некоја женска особа. а бидејќи ти скокнала во лице би требало нешто да биде тоа како некое соочување , напад од некоја особа која ти е лицемерна...

Го сонував бившиот симпатија како доаѓа кај мене дома со сегашната девојка. Не ми направиле муабет туку одма заминале во спалната соба.Кај мене дома имало многу луѓе. Незнам дали нешто се славело ама сите се спремале за негде, се дотерувале. Дали некој знар што значи овој сон?
тоа што си го сонувала бившиот симпатија е само едно сеќавање на него, потсетување. може потсвесно претпоставуваш или го замислуваш со девојка а сонот може сака да ти каже дека се уште нема. но нема некое посебно значење.

било какво славје на сон, роденен, слава, именден и сл., значи ќе ти се исполнат желбите, среќа, убаво нешто.

Сонував дека сум убила!:( Самиот чин на убиство не го сонував, но во сонот бев свесна дека сум убила ама никој не друг освен мене не знаеше и имав грижа на совеста.
да убивање е опасност но од завидни луѓе. велат ако на сон убиеш некое чудовиште или непријател е тоа преминување на некои препреки во животот.

Неколку луѓе ми се пофалија дека ме сонувале (сум им дошол на сон). Без разлика на тоа што се случувало во сонот.На арно ќе да е на лошо ќе да е? Не дека сум којзнае колку суеверен ама пак да си прашам,фала! :smir:
нешто те мислеле, но обично луѓето кои ги сонуваме ги среќаваме или ќе ги слушнеме. средба!

Една девојка(се знаеме некое време) излегува од таксито (во мегувреме јас ја чекам) и почуваме да се бакнуваме :toe: Што значи??
очигледно многу ти се свиѓа и имашѓ некои скриени желби да бидеш поблизок со неа.

во соновниците ако се бакнвуање со непознат велат настинка.

Пред некој ден сонував вучјак.
Моето прашање во врска со овој сон е дали има вистини дека значи верност?:toe:

да вучјак е куче, кучето значи верност од пријател, девојка, роднина итн.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.680
Поени од реакции
4.803
:а: 2 дена по ред , осакатени полуживи човечки трупови,крвови и прљави места ..бедови ..на лсд нема такво срање да видам ..
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Брачед ми ме сонвал кај шо сум бил дроп пијан и кај шо ме носеле со брат ми дома :).

Има некое значење сонот или онака чисти глупости ?
да бидеш пијан значи добор здравје, поволен знак!

Дечки а може ли некој да ми каже што значи да се сонува како пробуваш штикли во продавница, но не ги купуваш, а позади тебе некој човек фрла леб.
кондури, чизми, папучи се мажачка. а според твојот сон бидјеќи си ги пробувала но не си ги купувала сакаш да се омажиш ама избираш или се уште не е чувствуваш спремна за тоа.

бел леб да сонуваш е добробит, убав поволен знак, некаде се толкува и како добро здравје.

Сонував многу работи сигурно поради тоа што имав доста ексајтинг деј и се сеќавам само дека коа сум си дошла дома од школо да се пресоблечам прерамката на прслукот ми беше откачена и се чудам како не сум се приметила...:toe:
нема некое посебно значење.

:а: 2 дена по ред , осакатени полуживи човечки трупови,крвови и прљави места ..бедови ..на лсд нема такво срање да видам ..
крв велат гласови или материјална добивка,
полуживи трупови се некоја непријатност,
прљави места, некои озборувања.
 
M

MIL

Гостин
Sonuvav kako turcinka idese po mene i kako da mi se zakanuvase,kako da me prokolnuvasenesto taka izgledase a nisto ne ja razbirav sto zboruva zboruvase na turski i na kraj se najdov so kolata na eden ostrov okolu mene samo kal i se javiv na drugari da me spasat Sto moze da znaci toa dali nekoj znae od prilika BLAGODARAM ODNAPRED !:smir:
 
В

Вори

Гостин
Што значи тоа,ако некоја драга особа не ти збори,љута ти е,воопшто не ти обрнува внимание?
 

Lucy in The Sky

A girl with kaleidoscope eyes
Член од
8 март 2009
Мислења
304
Поени од реакции
34
Sonuvav kako turcinka idese po mene i kako da mi se zakanuvase,kako da me prokolnuvasenesto taka izgledase a nisto ne ja razbirav sto zboruva zboruvase na turski i na kraj se najdov so kolata na eden ostrov okolu mene samo kal i se javiv na drugari da me spasat Sto moze da znaci toa dali nekoj znae od prilika BLAGODARAM ODNAPRED !:smir:

Најверојатно премногу гледаш Шехерезад и Ѓумуш :)

Инаку, сега сериозно, турчинка/ муслиманка на сон е светица некоја.
Внимавај да не правиш некои грешки, штом те прекорувала за нешто.

Моја другарка сонувала како нејзината баба, која неодамна почина ја прегрнувала на сон и и велела: Само со тебе не се опростив..
Некое значење?
 
M

MIL

Гостин
Најверојатно премногу гледаш Шехерезад и Ѓумуш :)

Инаку, сега сериозно, турчинка/ муслиманка на сон е светица некоја.
Внимавај да не правиш некои грешки, штом те прекорувала за нешто.
Хахахаха не гледам ни тоа ни тоа не ги сакам тие серии... Срце че ми застанеше на сон лелее светица???? Грешки а и да не се кааам за нешто после ? :jaj:
 

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Sonuvav kako turcinka idese po mene i kako da mi se zakanuvase,kako da me prokolnuvasenesto taka izgledase a nisto ne ja razbirav sto zboruva zboruvase na turski i na kraj se najdov so kolata na eden ostrov okolu mene samo kal i se javiv na drugari da me spasat Sto moze da znaci toa dali nekoj znae od prilika BLAGODARAM ODNAPRED !:smir:
Премногу си оптоварен со проблемите кој ги имаат твоите блиски луге со тоа и ти имаш проблем . Зборувањето на турчинката не се оптеретувај со тоа. Тоа е затоа што си загрижен за еден член од твојата фамилија. Колата и островот си ти. Можеби се чуствуваш запоставен од твојата поблиска околина калта е моменталното чуство кое го имаш за тебе во смисол на чуствување на запоставеност од некои луге . Другарите се оние кој помагаат но и не мора да значи.Поздрав
 

The Mad Doc

Алхемичар
Член од
16 март 2009
Мислења
653
Поени од реакции
46
Јас си ги преведувам сите сонови бидејќи ги сметам за визии на иднината.
Но дојдов до сон којшто неможам да го разберам па ќе побарам ваша помош.
Што значи да се наоѓаш во друг непознат град заедно со водич кој цело време се плаши и ти кажува да не правиш разни работи бидејќи полицијата била многу строга?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom