Сонови, толкување на сонови

~angela~

mladiot matematicar
Член од
29 август 2008
Мислења
226
Поени од реакции
25
Почесто имам сонувано сонови со војници, и два сона ми се имаат остварено, али пошто лоши беа, се случи лошо секакои жал ми е за тоа, иначе послдниов ден сонував како читам нешто како весник, али прашања кои имаат под а, под б, под в итн, и беа ептен некои научни, не се секавам што точно беа, али како што ги читав, така ми се намалуваше фонтот на буквите на прашањата, и се мачев да ги прочитам, а после тоа сонував како јас и дечко ми сме во некој хотел или мотел, во некоја како менза нешто за ајдење, бидејки на мене ми се ајдело, и купувам некое лепче со нез салама внатре, и на продавачов му давам 500ден и он ми вика неам ситно да ти вратам, и дечко ми вика јас иам 5 стотки, и сега му ги дава 5те стотки и не ми врака кусур, а иначе лепчево чини 50ден и нишо тргна да си оди човеков го гледам онака знам дека треба да ми врати кусур, и одам по него и гледам двајца од мој клас како се тепаат за телевизор некој што да гледале на тв, а како што е тв-то пред енго има една столица, и нешто им викам ејј здраво, што гледате и они само ме погледнаа и ништо не ми рекоа, и пак почнав на продавачот да му викам, кусур ми должите, треба кусур да ми вратите и нез дали ми врати или не.................ке може некој да ми протолкува????
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Сонував бил сум на школо но сум заборавил блок по ликовно и ме прашале учениците зошто не носам блок и јас сум и рекол нема да ни треба а сме имале 3 или 4 час, после некое време гледам сите носат блокови за цртање и си викам во себе ајде да идам до дома да зеам и трчам но наеднаш како да снемувам сила ути ке закаснам на училиште и одам одам одам и го гледам точакот што го загубив пред 4 месеци и дедо ми и брачет ми како зборуваат нешто!


И право се разбудив малце се исплашив и викам ох добро е сон била а да не знае малце ме чуди тоа што го видов велосипедот што ми го открадеа..
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
dva tigara me brkaa sred moja naselba:pos2: e sto znaci ova?
тигри опасни противници или љубоморни пријатели или познаници.

Абе сонував дека сум избегала од затвор.Ако знае некој што значи?
бегање од затвор значи ќе се ослободиш од некоја непријатна ситуација нешто што те притиска или затвора.

Значи многу често сонувам како отварам очи ама не можам да мрднам многу се мачам ама цело тело ми е вкочането мајками влегува во собата чисте нешто брише таму јас сакам да и викнам ама не можам како да сум заробен во сопственото тело...Многу често ми се случува тоа и многу е језиво а после тој сон се разбудувам многу испотен как да сум трчал цел саат.
нема некое значење ваквите сонови на сите им се случуваат, нешто можеи те измачува психички, немир некој.... истото и мене ми се случуваше порано и тоа често а имав некакви проблеми.

Дали некој знае што значи да сонуваш зајак бел? Четири-пет сонував нешто...
бели зајаци некаде ги толкуваат како верен партнер или верна љубов. зајакот воопшто го пврзуваат со некаква брзина, нешто бргу ќе се оствари исполни.

Si[M]onA;3240570 напиша:
..Јас сонуваф... Пошо сакам мнооогу пирс на уста и и рекоф на баба ми бабо идам ја да се пирсам не имкажувај на моите!.. И оваа ми рече што ќе идеш таму јас ќе ти дупнсм....и она ме испирса на усТа(баба ми) и ептен ми беше добар пирсот

И иИ ШТО ЗНАЧИ?!!
тоа значи дека ептен сакаш прис да си ставиш.

Сонував како сум чекала автобус, но автобусот не бил за мене и сум се надевала дека нема да дојде. Некој да знае што значи? :smir:
автобусот во сонвоницете е поврзан со некаква работа или обврски, па според твојот сон... чекаш некаква работа или обврски но тие нема да те стигнат а потајно и несакаш.

Пред 2 дена сонував дека сум се степал со најдобриот другар,а овој како да не ме осеќал кога сум го мавал и ми се смеел во фаца. Синоќа сонував дека 2 другари се договориле и ме зачекале и почнале да ме тепаат. Хелп ениуан?
тепање со некој е потиснат гнев кон нешто или некого, но според сонот можбеи кон него.

Сонував бил сум на школо но сум заборавил блок по ликовно и ме прашале учениците зошто не носам блок и јас сум и рекол нема да ни треба а сме имале 3 или 4 час, после некое време гледам сите носат блокови за цртање и си викам во себе ајде да идам до дома да зеам и трчам но наеднаш како да снемувам сила ути ке закаснам на училиште и одам одам одам и го гледам точакот што го загубив пред 4 месеци и дедо ми и брачет ми како зборуваат нешто!


И право се разбудив малце се исплашив и викам ох добро е сон била а да не знае малце ме чуди тоа што го видов велосипедот што ми го открадеа..
според мое мислење не им веруваш на соучениците имаш некоја доза на недоверба кон нив, друго точакот значи дека се уште се немаш помирено со тоа дека си го изгубил или сеуште сакаш да го пронајдеш, а тоа што не знаш што ти кажувале дедо ти и братучед ти на сон, можно е некое недоразбирање меѓу вас.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Сонував дека сум убила!:( Самиот чин на убиство не го сонував, но во сонот бев свесна дека сум убила ама никој не друг освен мене не знаеше и имав грижа на совеста.
 

Ada?

мјаууууу
Член од
4 април 2009
Мислења
490
Поени од реакции
54
Сонував дека сум убила!:( Самиот чин на убиство не го сонував, но во сонот бев свесна дека сум убила ама никој не друг освен мене не знаеше и имав грижа на совеста.
Тоа значи голема опасност.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Сонував дека сум убила!:( Самиот чин на убиство не го сонував, но во сонот бев свесна дека сум убила ама никој не друг освен мене не знаеше и имав грижа на совеста.
Пази се од непријатели.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
4.883
Па вака не се сеќавам добро ама во сонот требаше да одам на тренинг. И одиме со другарите и мене одеднаш ми станува тешко одењето и скоро неможам ич да одам. Како да ми се пресечени нозете како инвалид да сум и ја осеќам болката:smir:
 
Член од
1 јули 2009
Мислења
61
Поени од реакции
0
Јас сонував како мачка трчаше по зид и ми скокна во фаца,ама незнам дали ја мавнав ми текнува дека замавнав и таа после беше на земја а ништо не ми направи,битно ми скокна во фаца,што значи тоа?
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
Го сонував бившиот симпатија како доаѓа кај мене дома со сегашната девојка. Не ми направиле муабет туку одма заминале во спалната соба.Кај мене дома имало многу луѓе. Незнам дали нешто се славело ама сите се спремале за негде, се дотерувале. Дали некој знар што значи овој сон?
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Неколку луѓе ми се пофалија дека ме сонувале (сум им дошол на сон). Без разлика на тоа што се случувало во сонот.На арно ќе да е на лошо ќе да е? Не дека сум којзнае колку суеверен ама пак да си прашам,фала! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom