Сонови, толкување на сонови

Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Сонував кај шо ме јадат змии, и тоа цел змијарник маме му ебам, неможев да ги дотепам, многу беа... се изразбудив ко месечар во ниедно време!
Vidi man , koleskata Lusi ti rece deka e mnogu loso , auuu loso , lele man smrak sveta za tebe - NE , zmista se podmolni nepijateli . I ofkors deka ke gi tepas so ke mu prajs , ke gi galis ? :) Tepaj be - triumf nad dusmanite :) i ne vervaj mnogu vo sonistava :)

Баш случајно ја приметив темава, па ај си реков ќе пишам, не од што верувам, туку чисто од љубопитност [без навреда до тие што веруваат ама мене ми е тиње]...
Туку, сонов беше вака..многу краток и јасен...се движам во темница цело време, па дури и паника ме фаќа во сонов, од што не можам ништо да видам и се разбудив наежен скроз на скроз...Ијааа, си викам види ти што ти прави мозок :icon_lol:
Nisto be mans :) ako odis po sonovnicite - bolest ili nekoj neprijatnosti . ( Ne smrtna bolest :) ) Ne im veruvaj mnogu na sonovite :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
Луси сонував доктор, многу чуден доктор.:toe:
И после тоа го сонував дечко ми и му кажував дека го сакам најмногу на светот и дека ќе останам со него засекогаш???

Некој наметнат авторитет.. а тоа што си му го кажувала на момчето може и навистина така се чувствуваш :back:
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Луси, сонував како ме бакнуваше еден мој школски, ме излигави на устата цела (имаше навика инаку да плука кога зборува, т.е. се лигавеше). Ама тој школски е неколку години веќе починат од предозираност. Што значи да те бакнува мртовец?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Луси, сонував како ме бакнуваше еден мој школски, ме излигави на устата цела (имаше навика инаку да плука кога зборува, т.е. се лигавеше). Ама тој школски е неколку години веќе починат од предозираност. Што значи да те бакнува мртовец?
Понекогаш кога мртовец ќе ти се јави во сонот,ако е некој кој што знаеш,време е да запалиш свеќа на неговиот гроб.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Сонував 2 кученца, едното бело другото црно. Цело време си играв со црното?
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Понекогаш кога мртовец ќе ти се јави во сонот,ако е некој кој што знаеш,време е да запалиш свеќа на неговиот гроб.
Да, и треба, многу „си се сакавме“ и почитувавме дури учевме заедно. Фала :baeh:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
Луси, сонував како ме бакнуваше еден мој школски, ме излигави на устата цела (имаше навика инаку да плука кога зборува, т.е. се лигавеше). Ама тој школски е неколку години веќе починат од предозираност. Што значи да те бакнува мртовец?

Ќе се разболиш, не убаво бакнување па особено мртовец да го прави истото...
 

leila

.o0
Член од
10 октомври 2008
Мислења
862
Поени од реакции
46
Ќе се разболиш, не убаво бакнување па особено мртовец да го прави истото...
Уффф, баш и од тоа се плашев..Баш ми следат прегледи и влечкање по доктори. оф ќе се разочарам значи. :(
Фала Луси:smir:
 
B

black angel

Гостин
sonuvav kako sum vo skolo i ja brisam tablata i celo vreme na sredinata ima nekoja bela fleka celo vreme se trudam da ja izbrisam ne mi ide.....ima nekoe znacenje?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.740
Поени од реакции
19.920
sonuvav kako sum vo skolo i ja brisam tablata i celo vreme na sredinata ima nekoja bela fleka celo vreme se trudam da ja izbrisam ne mi ide.....ima nekoe znacenje?

Пробуваш да заборавиш нешто што ти пречи...ама некако изгледа во ќор сокак си..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сонував како со еден близок другар седиме во соба, целата со порткалови завеси, и лежевме на под... Имаше трошки, и ги собиравме од подот. На излегување од собата, пред нас излезе еден сив, огромен коњ, но со мнооогу чудна глава, како полу коњска, полу човечка.... Другар ми го галеше, а јас се плашев, не можев да го погалам.
Што би можело да значи ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom