Сонови, толкување на сонови

Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Sonuvav kako imam burma na prstot no koga ja vidov taa bese pogolema ne bese taman,pa kako pukna a ja si vikam ne e dobro pa se raspadna na cetiri dela i ja izgubiv pa gi barav delcinjata gi najdov i mislam pak gi snema od mojata raka.Sto ke znaci ovoj son?Znae nekoj?:pipi:
vidi vaka :) - burma e verna ljubov , e sega spored logikata ne odi bas na arno ova so ti se sonilo tebe , poso puknala se raspadnala na delovi , ali ne mora da znaci , kontas ? vazno toa - burma e verna ljubov :smir:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Може сонов ништо не значи но ме интересира бар површно од каде некои работи :)

Во сонов бев во еден доста осветлен парк со посебната личност,ладно беше и се стоплувавме меѓусебно,и двајцата бевме на куси ракави.
Следно нешто,се видов во продавница како купувам овошје,поточно црно грозје за нас,но огромен грст со огромни зрна,не ни заликуваше на грозје. И после повторно се најдов во неговата прегратка.

Тенкју.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Може сонов ништо не значи но ме интересира бар површно од каде некои работи :)

Во сонов бев во еден доста осветлен парк со посебната личност,ладно беше и се стоплувавме меѓусебно,и двајцата бевме на куси ракави.
Следно нешто,се видов во продавница како купувам овошје,поточно црно грозје за нас,но огромен грст со огромни зрна,не ни заликуваше на грозје. И после повторно се најдов во неговата прегратка.

Тенкју.
vidi , sonov ti e super :) vozbudliv nastan na ljubovna sredba so momceto :smir: posto park - e bogatstvo , bezgrizna srekja , grozdovi crni se bozbudliv nastan , pregratka so momceto - ljubovna sredba
 

Lady Snake

~Дени ме чува!~
Член од
29 септември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
2
Сонував дека сум дознала дека една личност која многу ми значи е неизлечиво болна и постои можност да ја изгубам! Што значи тоа? Дали е тоа само потсвест, бидејќи тој често се шали на тема смрт или пак има некакво подлабоко значење. Донекаде знам нешто за толкување на соништа ама своите никогаш не можам да си ги разјаснам!:toe:

Ај ако знае некој ...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Сонував дека сум дознала дека една личност која многу ми значи е неизлечиво болна и постои можност да ја изгубам! Што значи тоа? Дали е тоа само потсвест, бидејќи тој често се шали на тема смрт или пак има некакво подлабоко значење. Донекаде знам нешто за толкување на соништа ама своите никогаш не можам да си ги разјаснам!:toe:

Ај ако знае некој ...
vidi to e nekakov gubitok , ( ne na sakanata licnost :) ) ako si go posetila bolniot toa e zdravje , ako nisto od ova - togas podsvesta e :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Луси... помагај.. Сонуев демек, со другар еден у кола, идеме у угорница, и глеаме оградата од патот скршена демек излетала кола. Другаров ми вика овде погинал некој гарант, ај од озгора да идеме по скратен пат. И ја дига колава на еден пат, нагоре, низ шумата... и излеговме пак на пат обичен. И проаѓа покрај нас погребална кола, и вика другаров, глеаш, стварно некој умрел таму... И идеме понатаму, и не знам како ја се најдов надвор од колата, со крст голем, од оние за на гроб у раце... и ко да летав... ко да немаше гравитација... Се одбацуев од земјата со нозете. И идев така со крстот у раце, и стигнав кај мене дома. Еднаш при едно одбацување од земјата, ми се фати тренерката за ограда, и не можев нагоре да идам, али се откачи после сама. Влегов дома, без крст, го снема крстот. Внатре, луѓе, сите онака расположени, си муабетат, ко слава да беше или роденден, некој семеен собир... и толку, се разбудив... :toe:

Ќе сносиш одговорност за нешто што ти се случува, убаво или не се ќе падне на твој грб, ќе играш покер и со ѓаволот арно ама победата ќе е твоја, се делува на нивоа, додека мислиш дека е арно, веднаш седнува лошто, арно ама брзо и кратко ќе трае и на крај ќе можеш да дишеш мирно и длабоко:smir:

Може сонов ништо не значи но ме интересира бар површно од каде некои работи :)

Во сонов бев во еден доста осветлен парк со посебната личност,ладно беше и се стоплувавме меѓусебно,и двајцата бевме на куси ракави.
Следно нешто,се видов во продавница како купувам овошје,поточно црно грозје за нас,но огромен грст со огромни зрна,не ни заликуваше на грозје. И после повторно се најдов во неговата прегратка.

Тенкју.
Уживаш во нечие присуство, и ќе вроди со плод и убави моменти.

Сонував дека сум дознала дека една личност која многу ми значи е неизлечиво болна и постои можност да ја изгубам! Што значи тоа? Дали е тоа само потсвест, бидејќи тој често се шали на тема смрт или пак има некакво подлабоко значење. Донекаде знам нешто за толкување на соништа ама своите никогаш не можам да си ги разјаснам!:toe:

Ај ако знае некој ...

Нема да биде болна....

Sonuvav kako imam burma na prstot no koga ja vidov taa bese pogolema ne bese taman,pa kako pukna a ja si vikam ne e dobro pa se raspadna na cetiri dela i ja izgubiv pa gi barav delcinjata gi najdov i mislam pak gi snema od mojata raka.Sto ke znaci ovoj son?Znae nekoj?:pipi:

Арно што го снемало, бурма е тага, мака...
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Сонував дека бев кај мене во викендица со некои пријатели кои у сонов не ги познавав. И со еден од нив бев во врска и требаше да се венчаме (?!?!) .. Ама бев уморна и одложував нон-стоп, но по некое време си разменивме прстени, ама не беше свадба туку седевме на еден балкон, сами двајца и тој ми даде прстен, и јас исто му дадов еден прстен што го носам. Дечкото не го знам кој беше, некој непознат, но од некоја непозната причина кога се разбудив имав некое задоволно чувство. :icon_conf


..??
 
Член од
6 август 2007
Мислења
4.063
Поени од реакции
175
Сонував дека се наоѓам во една бела просторија, каде само вратата беше темна и се наоѓаше наспроти креветот каде што лежев јас. И станав, излегов низ вратата и се најдов во еден лавиринт и цела вечер се мачев да излезам .. И кога на крај го најдов излезот се најдов пак кај мене во соба...

?
 
Член од
31 јануари 2009
Мислења
258
Поени од реакции
12
escape: марко( i love you man ) не ти бега
scream: си го барала марко али пошо бил со дона не си го нашла =)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
Сонував дека се наоѓам во една бела просторија, каде само вратата беше темна и се наоѓаше наспроти креветот каде што лежев јас. И станав, излегов низ вратата и се најдов во еден лавиринт и цела вечер се мачев да излезам .. И кога на крај го најдов излезот се најдов пак кај мене во соба...

?
e sega vaka :) zatvorena ili otvorena vratata bese ? :) zatvorena vrata ti e razocaruvanje otvorena ti e dobar glas . Lavirintot ti e prepreki posto cela nok si se macela da izlezis no na krajot si izlegla - znaci so poteskotii ke pominis preku nekoj prepreki posto na krajot si se nasla v soba kaj tebe toa najverojatno ke bidat nekoj ljubovni prepreki mozno e i razocarunaje nekoe ljubovno sto ne mora da znaci deka ke e bog znaj kakvo posto si izlegla od lavirintot :) P.S. Ne vervaj mnogu vo sonovi ;)

Сонував дека бев кај мене во викендица со некои пријатели кои у сонов не ги познавав. И со еден од нив бев во врска и требаше да се венчаме (?!?!) .. Ама бев уморна и одложував нон-стоп, но по некое време си разменивме прстени, ама не беше свадба туку седевме на еден балкон, сами двајца и тој ми даде прстен, и јас исто му дадов еден прстен што го носам. Дечкото не го знам кој беше, некој непознат, но од некоја непозната причина кога се разбудив имав некое задоволно чувство. :icon_conf


..??
Nenadejna srekja , poseizgleda ponuda za vrska od nekoj so vekje go znaes :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.686
Поени од реакции
11.077
Баш случајно ја приметив темава, па ај си реков ќе пишам, не од што верувам, туку чисто од љубопитност [без навреда до тие што веруваат ама мене ми е тиње]...
Туку, сонов беше вака..многу краток и јасен...се движам во темница цело време, па дури и паника ме фаќа во сонов, од што не можам ништо да видам и се разбудив наежен скроз на скроз...Ијааа, си викам види ти што ти прави мозок :icon_lol:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Сонував кај шо ме јадат змии, и тоа цел змијарник маме му ебам, неможев да ги дотепам, многу беа... се изразбудив ко месечар во ниедно време!
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Сега сонував како сум била со две мои бивши другарки во некоја библиотека и како сите сме носеле некакви медалјони на вратот за некои наши заслуги и сме се расправале за нив.Во собата имало многу сведоци сите лица кои ги познавам и биле некако сите до еден лути на мене и на моите постапки во животот.Паметам дека одвратно и злобно се чувствував во сонот.
Ај ве молам ако некој знае нека ми го протолкува затоа што некако многу беше симболичен. Thanks:wink:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Сонував кај шо ме јадат змии, и тоа цел змијарник маме му ебам, неможев да ги дотепам, многу беа... се изразбудив ко месечар во ниедно време!

Ауу многу лошо...

Сега сонував како сум била со две мои бивши другарки во некоја библиотека и како сите сме носеле некакви медалјони на вратот за некои наши заслуги и сме се расправале за нив.Во собата имало многу сведоци сите лица кои ги познавам и биле некако сите до еден лути на мене и на моите постапки во животот.Паметам дека одвратно и злобно се чувствував во сонот.
Ај ве молам ако некој знае нека ми го протолкува затоа што некако многу беше симболичен. Thanks:wink:

Недоверба, тага..
 
С

Сатори

Гостин
Луси сонував доктор, многу чуден доктор.:toe:
И после тоа го сонував дечко ми и му кажував дека го сакам најмногу на светот и дека ќе останам со него засекогаш???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom