Сонови, толкување на сонови

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Што значи кога се држиш со таа што ти се допаѓа за раце ???? :helou:
 
Ј

јовица11

Гостин
Што значи да сонуваш бивша симпатија како се омажила за мртов актер?(у сонот беше жив,ама починат е вистински)
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
а да сонуваш како идеш по улица (на сред улица кај тие цртките) и да те мавне шлепер а нишо не ти е и те буди некој.. уствари си сонувал дека сонуваш.. мислиш си буден а уствари спиеш... и после се будиш вистински и незнаеш шо се дешава.. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
а да сонуваш како идеш по улица (на сред улица кај тие цртките) и да те мавне шлепер а нишо не ти е и те буди некој.. уствари си сонувал дека сонуваш.. мислиш си буден а уствари спиеш... и после се будиш вистински и незнаеш шо се дешава.. :)

Значи ќе доживееш шок, арно ама брзо ќе се опоравиш од него:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Што значи кога се држиш со таа што ти се допаѓа за раце ???? :helou:
Значи дека сакаш многу да ја држиш за раце... и дури на сон ја сонуваш од пуст мерак по неа:smir:
 
С

Сатори

Гостин
Луси Лу, мила, ова се сонови кои често ги сонувам, како една личност ми се претопува во друга личност.
Што би можело тоа да значи?:smir:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Сонував кај што врне, ама она hardcore дожд, одев по улица и бев жива вода. Дуваше ветер силен, ме туркаше наназад, али успевав да одам нанапред. What should it be?
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Пред некој ден сонував еден чуден сон,беше така реален,како крими-филм :)
Сонував како ме ограбиле. Властите не можеле да го најдат виновникот па сама сум тргнала да барам правда. Кај личност која не очекував дека го направила тоа ги најдов сите мои работи,и следно што беше ја убив таа личност во сон.
Мислам дека отприлика знам што значи сонов,ама пак да се консултирам :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Луси Лу, мила, ова се сонови кои често ги сонувам, како една личност ми се претопува во друга личност.
Што би можело тоа да значи?:smir:

Тоа се толкува како лицемерие, арно ама може да значи и особа која ја љубиш ама не можеш да процениш баш што човек е ... Како и да е потрудисе да разјасниш некои двосмислени пријателства или врска без разлика, и ќе мине:smir:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
На сон мајка ми ми ги фрлила омилените патики,“еве ти нови,овие се веќе стари“ми беше криво,но ги прифатив новите.Што значи ова?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Пред некој ден сонував еден чуден сон,беше така реален,како крими-филм :)
Сонував како ме ограбиле. Властите не можеле да го најдат виновникот па сама сум тргнала да барам правда. Кај личност која не очекував дека го направила тоа ги најдов сите мои работи,и следно што беше ја убив таа личност во сон.
Мислам дека отприлика знам што значи сонов,ама пак да се консултирам :)
Се трудиш да се оддалечиш од некоја личност која ти е многу блиска, и те знае многу добро, толку добро што може да ти наштети, затоа ја убиваш, едноставно не те интересира исходот сакаш што подалеку од личноста.:smir:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
На сон мајка ми ми ги фрлила омилените патики,“еве ти нови,овие се веќе стари“ми беше криво,но ги прифатив новите.Што значи ова?

Нова љубов леандра или пријателство, како и да е убаво е многу и тоа:vozbud:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Сонував кај што врне, ама она hardcore дожд, одев по улица и бев жива вода. Дуваше ветер силен, ме туркаше наназад, али успевав да одам нанапред. What should it be?


Ќе ти претстои тежок период од солзи, тага и борба, но ќе го пребродиш и ќе бидеш среќен!:smir:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Сонував мошне одвратен сон пред некој ден..Би сакала да знам што може да значи:
Одев по улица и позади мене слушав гласови, јасни и продорни, од маж и жена. Несвесно се свртев и позади мене имаше два огромни, црни гаврани. Едниот од нив, мажот, пробуваше да доскокне до мене, ама му беа врзани нозете, како со некое јаже, а женскиот гавран, прелетуваше над мене и пробуваше да ме опфати со канџите, ама не успеа. Одеа по мене, и во сонот не чувствував страв, само непријатност. Утредента кога станав, се сетив што сонував, и ми беше одвратно и морбидно. Гавраните зборуваа јасно, ама не паметам ништо од тоа...Не знам што би можело да значи....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom