Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.922
..
Прегледај го приврзокот 374681

Само лаат против црквите, а никако да бекнат за објектите од другана вера што ечат еј, ечат низ цело Скопје.
..не сум знаела дека црквите ,,трештат" повеќе минути преку озвучение и тоа споредбено четири пати на ден и по ноќ, секој ден, цела година, па вознемируваат дотичнава?

...ццц цццц каков потомок нехристијански, невоспитан родиле глумците Колозови, но Господ е голем, рака нема да и' подаде кога ќе и' треба, нема веќе ,,не знае што зборува, опростено ти е чедо Божје", анатемисана ќе биде поради вакво богохулие.
... поради вакво пишување на говор на омраза кон црквата и христијанството, да бев црковен фактор би забранила секаков пристап на таква особа и забрана на било какви црковни услуги, срамота, ми го расипа пред Велигденскиот викенд!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Кај и да идеш у градов, секогаш многу почесто и повеќе ќе слушаш џамии одошто цркви. Катерина Колозова има двојни аршини и тоа не е ништо ново.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
Прегледај го приврзокот 374681

Само лаат против црквите, а никако да бекнат за објектите од другана вера што ечат еј, ечат низ цело Скопје.
Што ви е чудно, може муслиманка се преобратила, па и пречи ѕвоното од камбаните, а може потајно и Албанка се пишала, не знам не сум и ја видел личната карта
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Што ви е чудно, може муслиманка се преобратила, па и пречи ѕвоното од камбаните, а може потајно и Албанка се пишала, не знам не сум и ја видел личната карта
Ништо од тоа. Поедноставно е и сите знаеме што е.
Таа и други, земаат пари од организации кои го буткаат тој наратив, што е, примарно, лишен од објективност, а има и многу други фалични аспекти.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.681
Поени од реакции
34.922
Кај и да идеш у градов, секогаш многу почесто и повеќе ќе слушаш џамии одошто цркви. Катерина Колозова има двојни аршини и тоа не е ништо ново.
земаат пари од организации кои го буткаат тој наратив,
... самото име Катерина сигурно и е дадено (родена 20 октомври '69) по христијанската светица Екатерина - (која потекнувала од царско семејство, но татко и’ умрел наскоро по нејзиното раѓање, па така таа останала да живее со мајка и’ која ја школувала и ја научила да биде христијанка, така на 18 годишна возраст Екатерина била необично убава, паметна и образована девојка со познавање на филозофијата, литературата, па и медицинските науки, кога света Екатерина имала 18 години била изведена пред суд и погубена заради нејзината истрајност во верата во 310 година).

...очигледно „нашата“ Катерина се однесува во спротивност на христијанскиот повод на крстење и највероватно добивање на нејзиното име Св.Екатерина, но е интересно вклопување на заинтересираноста и професијата, да и „нашата“ Катерина како обожател на филозофијата завршила Филозофски факултет и станала како француски стипендист доктор на Филозофски науки и имала едно чудо раководни позиции и учество на разни програми, па и професор на „родови студии, женско лоби и феминистичко образование“,

ice_screenshot_20230408-153100.jpeg

ice_screenshot_20230408-153140.jpeg

...така да, после ова прочитаново не ме чуди тоа нејзиниот пишан коментар околу црквата, но да се нема ниво на пишување според тоа што е академик и не било кој, прошетана изнашетана со титули, а пишувањето како од Бит Пазар муабет со пишан говор на омраза кон црквата сега пред Велигденските адети, мнооогу ме изненади, џабе и' се сите звања и дипломи!
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Секако дека нејзиното пишување има хронолошка заднина, односно е намерно исфрлено баш пред Велигден.
Велигден е најголемиот христијански празник, затоа и Албанците избраа да ни масакрираат деца баш на Велики петок, кој е најтажен, најтежок ден во годината (од христијански аспект).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.301
Поени од реакции
22.600

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.308
Поени од реакции
46.029
chrome_screenshot_1680965614271.png


Со полиција се враќа напојувањето на струјата што се краде.

Едино нешто подолно од шииптар на галаксијава е каурот и неговиот обид за држава.
 
Член од
28 март 2023
Мислења
640
Поени од реакции
1.004
Што сте така возбудени и нервозни. Али кажа дека ќе биде „како до сега“ и само лабаво, на таков визионер не смееш да не му веруваш. Сонцето и утре ќе изгрее, струја и утре ќе се украде, оџа и утре ќе запее. Башка оџата барем убаво пее, камбаниве само тропаат, затоа пречат. Му личи на Скопје оџа да пее.
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.665
Поени од реакции
3.788
Прегледај го приврзокот 374711


Со полиција се враќа напојувањето на струјата што се краде.

Едино нешто подолно од шииптар на галаксијава е каурот и неговиот обид за држава.
А това село Грчец е повеќе милионско население, што кога некој лик од селото ќе влезе во трафо-станица, автоматски станува „..непознато лице...„....санким прв пат му е да влегува во ТС и да краде струја па полицијата не може да го препознае.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
Секако дека нејзиното пишување има хронолошка заднина, односно е намерно исфрлено баш пред Велигден.
Велигден е најголемиот христијански празник, затоа и Албанците избраа да ни масакрираат деца баш на Велики петок, кој е најтажен, најтежок ден во годината (од христијански аспект).
Само на демон му пречи звукот од ѕвоната на камбаните од Црквата, друго не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom