Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
8 август 2013
Мислења
1.149
Поени од реакции
1.621
Еве го уште еднаш моето прашање-од која нација доаѓа Санија Ахмети?

Дали името Санија Ахмети асоцира на припадник на британското кралско семејство и зашто не асоцира на такво нешто?

Босанските муслимани и муслиманки имаат поинакви имиња и презимиња и се лесно препознатливи како Бошњаци.

„Граѓанин„ не е национална припадност.

Ако дотичната живеела извесно време во БиХ, не значи дека е Бошњакиња. Ако нејзините родители се доселени од Косово во БиХ, не значи дека се Босанци.

Ете, ти помогнав во одговарањето...
1725907580272.png
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
687
Поени од реакции
1.981
DRUGARI FALA do site denes pogotovo na kraj koga po nasoki od Obvinitel dojdoa da ne privedat za toa sto cistime I pomagame da sredime edna crkva potocno na Gradonacalnikot na opstina Vrapciste so eden zbor da mu kazam deka e mnogu mizeren I da mu e STRAM nikogas Aer da ne vidi posto toj ne ja saka negovata vera a ne nasata I Gradonacalnik edno da znaes jas licno Pavlovski Dusko nema dzamija vo Gostivar kade nemam pomognato ,a ti si mnogu mizeren 2 dena ne maltretiras so ispecii od opstina i policija OBESISE .... Izvinete sto ne ve tagirav site ama FALAVI NA SITE OD ❤❤❤❤❤ I ZA KRAJ OBJEKTOT SE POCNA I CE SE ZAVRSI PA MAKAR I SITE NIE ZAVRSILE VO ZATVOR POZZZ

FB_IMG_1725911163235.jpg
FB_IMG_1725911178200.jpg

FB_IMG_1725911189705.jpg

Има и видео кај што има полиција и инспектори само не знам како се постира видеото. Одете на профилот на Душко Павловски на ФБ ако сакате да го погледнете.
Настанов е денеска во село Галате општина Врапчиште.

Соживот? Со кого? :mad:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.371
Поени од реакции
4.508
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
5 септември 2024
Мислења
42
Поени од реакции
32
Ти благодарам на исцрпниот одговор.

Значи, Санија Ахмети е из КосовА, а во слободно време вежба пукање во икони...вежба, за секој случај, може ќе и‘ се најде.

Изгледа дека нема покорисна работа во својот живот.
На неа и треба едно јако ебење како бабун гзот да и биде па да се врати у фабричко подешавање
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
DRUGARI FALA do site denes pogotovo na kraj koga po nasoki od Obvinitel dojdoa da ne privedat za toa sto cistime I pomagame da sredime edna crkva potocno na Gradonacalnikot na opstina Vrapciste so eden zbor da mu kazam deka e mnogu mizeren I da mu e STRAM nikogas Aer da ne vidi posto toj ne ja saka negovata vera a ne nasata I Gradonacalnik edno da znaes jas licno Pavlovski Dusko nema dzamija vo Gostivar kade nemam pomognato ,a ti si mnogu mizeren 2 dena ne maltretiras so ispecii od opstina i policija OBESISE .... Izvinete sto ne ve tagirav site ama FALAVI NA SITE OD ❤❤❤❤❤ I ZA KRAJ OBJEKTOT SE POCNA I CE SE ZAVRSI PA MAKAR I SITE NIE ZAVRSILE VO ZATVOR POZZZ

Прегледај го приврзокот 428782
Прегледај го приврзокот 428783

Прегледај го приврзокот 428784

Има и видео кај што има полиција и инспектори само не знам како се постира видеото. Одете на профилот на Душко Павловски на ФБ ако сакате да го погледнете.
Настанов е денеска во село Галате општина Врапчиште.

Соживот? Со кого? :mad:
Што ќе градите, крст од 60 метри ?
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
687
Поени од реакции
1.981
Што ќе градите, крст од 60 метри ?
Котар за кози за да има што да ебеш.

Слеп си? Пристапен пат за да може да се реновира црквата. А кога спомна крст, зошто да не може да се изгради? Тебе треба да те прашаме?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.552
Поени од реакции
38.469
Што ќе градите, крст од 60 метри ?
Ако тоа ти боде очи, ти смета (а сите знаеме дека ти смета) и те тера да се иселиш од тука, тогаш да, 60 метарски крст ќе градиме.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.441
Поени од реакции
5.803
Ако тоа ти боде очи, ти смета (а сите знаеме дека ти смета) и те тера да се иселиш од тука, тогаш да, 60 метарски крст ќе градиме.
Во села како Галате вие не би дале ни џамија да се гради.

Еве ти пример, село 50:50, не им даваат да градат џамија


Видеото е од пред 14 години, џамија уште не е изградена, во меѓувреме на последниот попис во селото Лажец албанците се мнозинство во селото. Македонците малцинство имаат црква а не даваат мнозинството да изгради џамија.

Е море лепотани, крст од 60 метри во Галате, сте нашле толерантни албанци.
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.148

Што друго може да се очекува од шипурка? Бре гнасотија у пичку матер
 
Член од
12 август 2024
Мислења
58
Поени од реакции
151
Што ќе градите, крст од 60 метри ?
Да расчистат од околу и да ја средат внатре црквата што во 2001ва едно неспособно и неписмено племе постави динамит кај алтарот и ја само оштети иако сакаше да ја уништи. Не ја дигнаа во воздух од претходно наведени причини: неспособност и глупоќа. Можеби и сакаат да има уште една црква за да не ја ограбуваат само црквата Св. Никола која е изградено пред 150 години кога немало ниеден автохтон во селото.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom