Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.109
Поени од реакции
18.315
Затоа вие ќе веевте сите само грчки знамиња.
Автоматски споено мислење:


Па и јас викам, македонците се добри луѓе, форумов не е најдобар показател за општото мислење на македомците.
Да зошто луѓето од форумот нема да му дадат на рандом Албанец во ваква ситуација да јаде еден хамбургер. Ете тебе цело време те викаат на скара а ти одбиваш :D
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.795
Поени од реакции
9.809
Да зошто луѓето од форумот нема да му дадат на рандом Албанец во ваква ситуација да јаде еден хамбургер. Ете тебе цело време те викаат на скара а ти одбиваш :D
И тоа се од ред, Сусаро добро го замислува, има да си пројде подобро него Кљинтон во Приштина
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.109
Поени од реакции
18.315
И тоа се од ред, Сусаро добро го замислува, има да си пројде подобро него Кљинтон во Приштина
Подобар од секој дејт што се случил на планетева земја :D
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.979
Глупердо, не га критикују Христијанстфо.
Поента ми беше дека негирате сфе осфен вашу религију,затој што едноставно сте христијани,а без да имате доказ дека ваша религија е вистинска.
Како што ти веруеш и имаш право да пишуеш што мислиш за Христијанстфо,такој и ја иам право да пишују за тој у што ја верују или не.
И увек ми вртиш за мој дијалект,зшто немаш аргументи за да дискутираш сс мене.
И ти употребуеш глупи битолски зборови па никому ништо.
Ајде ск пиши и дека неам муда да прашам нешто за Ислам.

Еве ке прашам.
Алооооо затуцани муслиманииии,читате ли.
Имате ли доказ дека Ислам е права религија?
И?
Каков доказ бре бараш за религија?! Тогаш немаше да биде религија туку екзактна наука, ако можеше да се докаже дека Бог постои.
Секој си мисли дека неговата верување е она вистинското, тука си во право. Тоа е исто како да ги извадиш мозоците на маса , и да им кажеш земете го најпаметниот мозок, сите ќе трчат по своите мозоци :D
 
Член од
24 април 2024
Мислења
286
Поени од реакции
588
Каков доказ бре бараш за религија?! Тогаш немаше да биде религија туку екзактна наука, ако можеше да се докаже дека Бог постои.
Секој си мисли дека неговата верување е она вистинското, тука си во право. Тоа е исто како да ги извадиш мозоците на маса , и да им кажеш земете го најпаметниот мозок, сите ќе трчат по своите мозоци :D
Која класа и род беше во ЈНА и како те третираа другарите војнички?
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.795
Поени од реакции
22.995
Па и јас викам, македонците се добри луѓе, форумов не е најдобар показател за општото мислење на македомците.
Па тоа е бе Африм главниот проблем и на релација Македонци-шиптaри и на Европа со сопствените шиптaри. Тоа што сте третирани добро го користите на глава да се качувате. шиптaрот не вика чекај каурот е добар, ме прими 99 да не не истреби Милошевиќ, мирољубиви се и се тоа, они викаат супер знак на слабост ај да ги истребиме сите од наши маала како во Арачиново, со закани да се иселат како во Чаир, децата им се тепани, девојките малтретирани и да се понашаме како дивјаци. И вие и во Европа шиптaрите сте апсоутно истите, тоа е културата на умоболниот мухамед и неговите дебили следбеници.

Вас треба да ве третираат како стока затоа што само на тој начин не шиптaросувате. До толку.
 
Последно уредено:

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.510
Поени од реакции
19.974
Отеран е тој одамна од мене, добро знае што мислам за луѓе како него.
Ова е само мало спортско подјебавање што му го правев со линкот кој го закачив пошто знаев дека ќе се пенави.
Не га ни гледа видео.Не глеам линкови постирани од глупи људи.Прашај га Зурлу.
Не ми треа докази за религие океј,само не се правите супериоени кд е у питање ваша.

И да,боли ме кур што мислиш за мене хаха.
А кд смо куде спортско подјебавање,колко разлика е Индијана-Њујорк? :lolzz:


@Naked Gun уреду е.Оди запали сфеќу смири се.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.670
Не га ни гледа видео.Не глеам линкови постирани од глупи људи.Прашај га Зурлу.
Не ми треа докази за религие океј,само не се правите супериоени кд е у питање ваша.

И да,боли ме кур што мислиш за мене хаха.
А кд смо куде спортско подјебавање,колко разлика е Индијана-Њујорк? :lolzz:


@Naked Gun уреду е.Оди запали сфеќу смири се.
Да, да, не гледаш ништо, случајно ме цитира и го одбра Зурлата за сведок.
Ах бе сурло сурло, колку лесна мета испадна.

Оди ми сега, млекце и нанки. Касно ми ти е.
Со лесно. :smirce:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.510
Поени од реакции
19.974
Да, да, не гледаш ништо, случајно ме цитира и го одбра Зурлата за сведок.
Ах бе сурло сурло, колку лесна мета испадна.

Оди ми сега, млекце и нанки. Касно ми ти е.
Со лесно. :smirce:
Флеш ти ли си бе хахаха
Глуп ли си.Какф Зурла бре,тој беше меѓу редови кажано.
Не е случајно,виде дека за мене пишуеш.Линк у тј случај е безпотребан,ама ти се нешто губиш у простор.

Глупи форе млекце касно pff...
Од увек битолчани су биле сс најглупи досетке хаха

Не легињам.Ке глеам до крај дебакал на Њујорк.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.109
Поени од реакции
18.315
Флеш ти ли си бе хахаха
Глуп ли си.Какф Зурла бре,тој беше меѓу редови кажано.
Не е случајно,виде дека за мене пишуеш.Линк у тј случај е безпотребан,ама ти се нешто губиш у простор.

Глупи форе млекце касно pff...
Од увек битолчани су биле сс најглупи досетке хаха

Не легињам.Ке глеам до крај дебакал на Њујорк.
Кумановец, темата не е за атеизам или за религија, нема потреба од непотребни дискусии, верувам дека никој православен христијанин не ти иде на главата да те убедува да одиш во црква или не знам што да правиш, поштувај си што сакаш и тоа е тоа во глобала.
 
Член од
23 април 2024
Мислења
151
Поени од реакции
345
Македонските муслимани, кои своеволно го прифаќаат погрдното име Торбеши, претежно се на страната каде се силата и парите.

Овие две работи, заедно со некој однос со Турција во ИВЗ, се клучни за тие, Турците, Ромите и еден дел од Албанците, да се тргнат од албанскиот шовинизам.
На следни избори во турција ќе падне турскиот султан ердо па да се надеваме со него ќе ги снема и парите за џамиите кои се раѓаат побрзо од печурки после дожд а и притоа може ќе прекинат да глумат турци торбешите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom