Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
22 јуни 2022
Мислења
182
Поени од реакции
747
Рама дошол да прави собир на Албанци во Атина. Погодете што?? Нема НИТУ ЕДНО грчко знаме :pos:

Добро бе, дали е можно племево гнасно секаде да е исто. Дали биле во Македонија, Грција, Србија, Швајцарија, Британија не знам ти што Бразил. Како е можно сите да се ИСТИ, и да се канцер на општество, не сфаќам.
Screenshot_20240512_181839_X.jpg
 
Член од
12 март 2024
Мислења
73
Поени од реакции
124
Тоа што сум приметил кај торбешите е да голем дел имаат различни сурати од православните македонци, ко некој микс на шиптаро-турски физиономии.
Луѓе од различни предели имаат различна физиономија, не е тоа некој доказ.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.519
Поени од реакции
5.063
Рама дошол да прави собир на Албанци во Атина. Погодете што?? Нема НИТУ ЕДНО грчко знаме :pos:

Добро бе, дали е можно племево гнасно секаде да е исто. Дали биле во Македонија, Грција, Србија, Швајцарија, Британија не знам ти што Бразил. Како е можно сите да се ИСТИ, и да се канцер на општество, не сфаќам.
Прегледај го приврзокот 416728
Затоа вие ќе веевте сите само грчки знамиња.
Автоматски споено мислење:


Љиндрит пробува да добие бесплатна храна од Каурите. :icon_lol:
Па и јас викам, македонците се добри луѓе, форумов не е најдобар показател за општото мислење на македомците.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.748
Поени од реакции
6.375
Рама дошол да прави собир на Албанци во Атина. Погодете што?? Нема НИТУ ЕДНО грчко знаме :pos:

Добро бе, дали е можно племево гнасно секаде да е исто. Дали биле во Македонија, Грција, Србија, Швајцарија, Британија не знам ти што Бразил. Како е можно сите да се ИСТИ, и да се канцер на општество, не сфаќам.
Прегледај го приврзокот 416728
Дај боже и официјален да стане шип јазикот и да си дочекаат и шип прецедател на парламентот на шип да им се обраќа.

Ама од се срце тоа го посакувам.

И не само таму туку и во Енглеска и Швицарска и Германија и сегде.

Жими се би донирал и пари за оваа кауза.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
312
Поени од реакции
996
Рама дошол да прави собир на Албанци во Атина. Погодете што?? Нема НИТУ ЕДНО грчко знаме :pos:

Добро бе, дали е можно племево гнасно секаде да е исто. Дали биле во Македонија, Грција, Србија, Швајцарија, Британија не знам ти што Бразил. Како е можно сите да се ИСТИ, и да се канцер на општество, не сфаќам.
Прегледај го приврзокот 416728
Според грчки медиуми 2000 комада биле донесени на екскурзија од Албанија

 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.724
Поени од реакции
21.049
На овај шо го поти за Христијанството само оваа му е лек.

Има да го заборај и тоа дијалектот и дека се подјебава со сите верници, абе ќе и ја цитира Библијата на увце, има further along да оди нема да го познајш па не само на другите теми туку кај ќе стигни да пиши про- сè што сега го критикува.
Глупердо, не га критикују Христијанстфо.
Поента ми беше дека негирате сфе осфен вашу религију,затој што едноставно сте христијани,а без да имате доказ дека ваша религија е вистинска.
Како што ти веруеш и имаш право да пишуеш што мислиш за Христијанстфо,такој и ја иам право да пишују за тој у што ја верују или не.
И увек ми вртиш за мој дијалект,зшто немаш аргументи за да дискутираш сс мене.
И ти употребуеш глупи битолски зборови па никому ништо.
Ајде ск пиши и дека неам муда да прашам нешто за Ислам.

Еве ке прашам.
Алооооо затуцани муслиманииии,читате ли.
Имате ли доказ дека Ислам е права религија?
И?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.454
Поени од реакции
22.044
Од оние села кај што било регистрирано торбешко население ги вадам следниве резултати
Село Другово - ВМРО
Србјани - ВМРО
дебреште-ВЛЕН
Мелница -СДС
Козјак -СДС
Дрмени - ВМРО
Царев Двор - ВМРО
Лавци - ВМРО
Сопотско - ВМРО
Граешница - ДУИ
Црник - ВМРО
Жировница - ВМРО
Видуше - ВМРО
Ореоец - никој не гласал

Што значи, торбешите во струшко, и скопско да, може да се албанизирани веќе, но остатокот не.
Тоа треба да не замисли ко народ, зошто немаме силно патриотско чувство. Муслиманите се пишуваат албанци, православните бугари.
Во Другово и Србјани Македонците се побројни, посебно во Другово.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
312
Поени од реакции
996
Од оние села кај што било регистрирано торбешко население ги вадам следниве резултати
Село Другово - ВМРО
Србјани - ВМРО
дебреште-ВЛЕН
Мелница -СДС
Козјак -СДС
Дрмени - ВМРО
Царев Двор - ВМРО
Лавци - ВМРО
Сопотско - ВМРО
Граешница - ДУИ
Црник - ВМРО
Жировница - ВМРО
Видуше - ВМРО
Ореоец - никој не гласал

Што значи, торбешите во струшко, и скопско да, може да се албанизирани веќе, но остатокот не.
Тоа треба да не замисли ко народ, зошто немаме силно патриотско чувство. Муслиманите се пишуваат албанци, православните бугари.
Другово,Србјани,Дрмени се со православно македонско мнозинство.
Овие другиве веројатно гласале за турската партија што е во коалиција за ДПМНЕ
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.105
Поени од реакции
14.254
Македонските муслимани, кои своеволно го прифаќаат погрдното име Торбеши, претежно се на страната каде се силата и парите.

Овие две работи, заедно со некој однос со Турција во ИВЗ, се клучни за тие, Турците, Ромите и еден дел од Албанците, да се тргнат од албанскиот шовинизам.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.961
Поени од реакции
10.987
Глупердо, не га критикују Христијанстфо.
Поента ми беше дека негирате сфе осфен вашу религију,затој што едноставно сте христијани,а без да имате доказ дека ваша религија е вистинска.
Како што ти веруеш и имаш право да пишуеш што мислиш за Христијанстфо,такој и ја иам право да пишују за тој у што ја верују или не.
И увек ми вртиш за мој дијалект,зшто немаш аргументи за да дискутираш сс мене.
И ти употребуеш глупи битолски зборови па никому ништо.
Ајде ск пиши и дека неам муда да прашам нешто за Ислам.

Еве ке прашам.
Алооооо затуцани муслиманииии,читате ли.
Имате ли доказ дека Ислам е права религија?
И?
:pos::pos::pos::kuracc::kuracc::kuracc:
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
490
Поени од реакции
1.696
Глупердо, не га критикују Христијанстфо.
Поента ми беше дека негирате сфе осфен вашу религију,затој што едноставно сте христијани,а без да имате доказ дека ваша религија е вистинска.
Како што ти веруеш и имаш право да пишуеш што мислиш за Христијанстфо,такој и ја иам право да пишују за тој у што ја верују или не.
И увек ми вртиш за мој дијалект,зшто немаш аргументи за да дискутираш сс мене.
И ти употребуеш глупи битолски зборови па никому ништо.
Ајде ск пиши и дека неам муда да прашам нешто за Ислам.

Еве ке прашам.
Алооооо затуцани муслиманииии,читате ли.
Имате ли доказ дека Ислам е права религија?
И?
Глупердо, докази има милион, само човек треба да истражува. Не постои очигледен доказ за да ти се објасни и да нема каде да бегаш, да мораш да ја прифатиш религијата. Ако постои очигледен доказ од кој нема бегање, тогаш ние МОРА да веруваме, дека немаме избор. Бог ни дава избор со тоа што ни даде слободна волја. Имаме избор да веруваме или не. Секој одлучува сам за себе. Во обид да ја негира Библијата и Христијанството, светската наука несакајќи, секогаш кога истражува нешто поврзано со историјата И БИБЛИЈАТА, доаѓа до факти кои се совпаѓаат со Христијанството и Библијата. Науката со глава удира во зид обидувајќи да го негира Христијанството.
Темата е огромна за да се докажуваме и искрено јас не се замарам да убедувам некој во нешто. Не знам зошто другарот @Генерал се замара со тебе, место да те отера кај што не треба, а заслужуваш.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.961
Поени од реакции
10.987
Темата е огромна за да се докажуваме и искрено јас не се замарам да убедувам некој во нешто. Не знам зошто другарот @Генерал се замара со тебе, место да те отера кај што не треба, а заслужуваш.
Отеран е тој одамна од мене, добро знае што мислам за луѓе како него.
Ова е само мало спортско подјебавање што му го правев со линкот кој го закачив пошто знаев дека ќе се пенави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom