Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
25 март 2012
Мислења
8.387
Поени од реакции
4.857
Бидејќи си бог по геометрија, дај кажи ми, ова голф 4 или голф 5 е?

Некое дете од 6-7 години го тера, не знам како стигнува со ноџињата до педали. Братчето од 3-4 години е на совозачко во скут кај татко му, ако можеме да го наречеме татко. Ладно си пичат 100-110 на автопат.

Коментари фрчат машАлах, ишАлах, колку троши на сто...

Торбеши се овие, малце пребели се, еве сусаро може да потврди, поупатен е по антропологија, јас сум по геометрија, разбираш?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.748
Поени од реакции
80.132
Торбеши се овие, малце пребели се, еве сусаро може да потврди, поупатен е по антропологија, јас сум по геометрија, разбираш?
пребели и прецрни има и Албанци и каури. Мешано е овде.
Ја сум по етнологија и антропологија.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.828
Поени од реакции
23.310
Торбеши се овие, малце пребели се, еве сусаро може да потврди, поупатен е по антропологија, јас сум по геометрија, разбираш?
И да се торбеши, пак се шиптaри. Не мора да си Албанец за да бидеш шиптaр, ниту пак мора да си шиптaр ако си Албанец. Ечи таму ој косове шуме букуре така да шиптaри се секако.

А башка не сте сите бе темни 100 пати сум ти го постирал видеото изгледај го еднаш. Еве види го пејачот бел 1:58


Види какви орловски танци следат после тоа.

Може и ќе се пронајдеш како што си се пронашол Петрит Халили

1715441058713.png
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.387
Поени од реакции
4.857
И да се торбеши, пак се шиптaри. Не мора да си Албанец за да бидеш шиптaр, ниту пак мора да си шиптaр ако си Албанец. Ечи таму ој косове шуме букуре така да шиптaри се секако.

А башка не сте сите бе темни 100 пати сум ти го постирал видеото изгледај го еднаш. Еве види го пејачот бел 1:58


Види какви орловски танци следат после тоа.

Може и ќе се пронајдеш како што си се пронашол Петрит Халили

Прегледај го приврзокот 416584
Ајде за антропологијата ти подадов рака, ама не биди сега експерт и за свадби, затоа што нема врска ова со албанска свадба. Сличностите се дека свадбата е помеѓу маж и жена, има храна, жива музика и играат оро.
Имаш и мексиканец коментирал кој вика дека му личи на мексиканска свадба.
Screenshot_20240511_175452_YouTube.jpg
Овој да не си ти жив ти све?
И не пишувај за историја жив ти све.
Дагестанците имаат јазик кој нема врска со албанскиот, не се резили.
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.828
Поени од реакции
23.310
Ајде за антропологијата ти подадов рака, ама не биди сега експерт и за свадби, затоа што нема врска ова со албанска свадба. Сличностите се дека свадбата е помеѓу маж и жена, има храна, жива музика и играат оро.
Имаш и мексиканец коментирал кој вика дека му личи на мексиканска свадба.
Прегледај го приврзокот 416593
Овој да не си ти жив ти све?
И не пишувај за историја жив ти све.
Дагестанците имаат јазик кој нема врска со албанскиот, не се резили.
Не бре, ако сакав да го фејкам ќе се пишев uckforeverademjashari а не хермеспсихопомпос4615 :pos:. Добро таму не се пронајдуваш,

А ваму:



Мене прилично илирски ми делуваат овие носии, музики и традиции. Што мислиш?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.387
Поени од реакции
4.857
Не бре, ако сакав да го фејкам ќе се пишев uckforeverademjashari а не хермеспсихопомпос4615 :pos:. Добро таму не се пронајдуваш,

А ваму:



Мене прилично илирски ми делуваат овие носии, музики и традиции. Што мислиш?
Овие личат малце, сепак и тие спаѓаат кај индоевропската група на народи. Нормално е да личат илирски.
Особено кај првото видео, пак јазикот сосема е неразбирливо за мене.
Кај второто видео повеќе ми личи на индиска.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.804
Поени од реакции
9.889
Торбеши се овие, малце пребели се, еве сусаро може да потврди, поупатен е по антропологија, јас сум по геометрија, разбираш?


Пронајден шпонот, се надевам МВР по допрен глас ќе превземе акција.

И да, гољф 5 било со регистрарска табла СК-1111-ИР и позлатени бандажи

Пошип не може да биде, ни Сусаро не би го опишал толку добро


Има видео со десетици нови ајфони и галакси с24 ултра во кутија, ваљда испаднале од некој камион

 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.649
Поени од реакции
9.915
@Zlatikevichius те молам префрли ги дискусииве за религија во други теми, ако ми се читаат дискусии за религии таму ке влезам да читам, а не на оваа тема која ја пратам од почеток.
На овај шо го поти за Христијанството само оваа му е лек.

Има да го заборај и тоа дијалектот и дека се подјебава со сите верници, абе ќе и ја цитира Библијата на увце, има further along да оди нема да го познајш па не само на другите теми туку кај ќе стигни да пиши про- сè што сега го критикува.
 
Член од
31 мај 2019
Мислења
278
Поени од реакции
922
Тоа што сум приметил кај торбешите е да голем дел имаат различни сурати од православните македонци, ко некој микс на шиптаро-турски физиономии.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.118
Поени од реакции
35.626
Па јас не верувам во праведноста на судството на оваа држава, ти им веруваш.
...не верувал, а таму новиот шеф на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Ислам Абази, :icon_lol:

Islam-abazi-so-DUI-Islam-abazi-so-dui.jpg
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.536
Поени од реакции
16.306
Ако мислевте све и свашта се изнавидовте, подгответе се...
во Дебар ќе се гради станбен комплекс под име ''Кече Резиденс''

https://www.facebook.com/Plisresidence

PLIS RESIDENCE DEBAR















Си можел уште некоја слика да ни дадеш брат, ние како експерти по архитектура после оволку слики се уште не можеме да утврдиме дали станува збор за згради во облик на кече.
 
Член од
7 февруари 2022
Мислења
24
Поени од реакции
78
Не ја бранам религијата, "ги бранам" луѓето кои се декларираат муслимани, ваљда знаеш дека има разлика.
Znaci branis lugje koi praktikuvaat i veruvaat vo: incest, pedofilija, i semejno nasilstvo?
Aj ve molam eden aplauz za deckovo :aplauz:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.423
Поени од реакции
28.620
Тоа што сум приметил кај торбешите е да голем дел имаат различни сурати од православните македонци, ко некој микс на шиптаро-турски физиономии.
koga zivotot bil vo enklavi kako torbeshka zaednica, mijacka zaednica, vlaska, brsjacka i taka nataka, lugeto so strojnici dogovarale brakovi pomegu istite i ima nekoi izraziti karakteristiki kaj site ovie mini etnikumi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom