Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.805
Поени од реакции
4.527
Треба да си прилично паметен и да ти текне, спојувајќи „2+2„...односно, спојувајќи ги Шкуп, Пришќине и Тиране...и оп-ете ти Гранде Шќиперија.
Во право е тој само Гранде автопат го смета за елемент на гранде Албанија за сега имаме само нов САД (соединети албански држави).

И погоди за која држава се работи...
И ти даваш тешки задачи, одговори му веднаш инаку ќе дума со месеци.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.292
А јас кур сечам ако 90% од активните членови тука не се претседатели и членови на крајните десничарските партии што никнуваат како пичурки.
Кои се тие крајни десничарски партии на кои членовите биле претседатели?
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.292
За среќа едни вакви како овој шипото, му се вдадоа на бројкана алијас @1307 на фејсбук го напраија лом на слични прашања. Среќа што ги има ваквите.
Тешко тоа некад да се десило, тука, на фејсбук или било каде. Особено не на такви теми.

Дај принтскрин па ќе ти поверувам.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Тешко тоа некад да се десило, тука, на фејсбук или било каде. Особено не на такви теми.

Дај принтскрин па ќе ти поверувам.
Ево бројче. Секаде шќиптари гледаш како рошавконо сусарот, ќе го преименувам во Ружин (од што е убав). Секаде вода ти пуштаат, освен на форум кајгана, кајшто си најголем бунтовник.

brojka bullshit.jpg
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.292
Ево бројче. Секаде шќиптари гледаш како рошавконо сусарот, ќе го преименувам во Ружин (од што е убав). Секаде вода ти пуштаат, освен на форум кајгана, кајшто си најголем бунтовник.

Прегледај го приврзокот 376934
Овде ме праат лом?
rofl Вака би сакал лом да ме праат увек.

Навечер ко ќе ја нурнеш главата у перница, ако повториш три пати, дека берик го праат лом на фејсбук, може ќе се обистини.


Ад хоминем за нечиј изглед. cute




ДЕЦА СИЛУВАЛЕ ДЕТЕ ВО СКОПЈЕ Го снимале чинот, па го препраќале видеото на свои познаници


 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.292
„Масакрот во Вејце е едно од најбруталните и најгромозорните воени злодела, за кои сведочи поновата историја. На 19 јули 2011 година, со автентичното толкување на Законот за амнестија, сторителите беа амнестирани од страна на Собранието на Македонија, со гласење на пратениците од владејачката ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, а под силен притисок од странскиот фактор. Правдата за семејствата на загинатите македонски херои никогаш не пристигна.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.328
Поени од реакции
4.735

Абе нема шанси, сигурно бугарите го местеле.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259

Абе нема шанси, сигурно бугарите го местеле.
И се декларирал како бугарин и имал бугарски пасош ..
како го изостави тој дел? Како иначе би имал работна дозвола да работи таму?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.328
Поени од реакции
4.735
И се декларирал како бугарин и имал бугарски пасош ..
како го изостави тој дел? Како иначе би имал работна дозвола да работи таму?
Да бе имаш право, тие што земаа бугарски пасоши бугари се.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.428
Поени од реакции
4.259
Да бе имаш право, тие што земаа бугарски пасоши бугари се.
Така тврди собрание на бургарија. 130 иЉади. Ти кажи ми мене оти рака под рака сте. Дури и Љузми Љутвију од мала речица ако има Бљугарски пасош фигурира како БЉгрин.
Автоматски споено мислење:

Или да те потсетам како Беса Транс има седиште во Ќустендил?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.793
Поени од реакции
35.157
Така тврди собрание на бургарија. 130 иЉади. Ти кажи ми мене оти рака под рака сте. Дури и Љузми Љутвију од мала речица ако има Бљугарски пасош фигурира како БЉгрин.
Или да те потсетам како Беса Транс има седиште во Ќустендил?
...да не испадне дека бил од ромска националност од истокот на нашава напатена држава, кој по верување години уназад гласа за партијата на пуно која е 20 години на власт по присила од калето? па во такви случаеви секогаш се работи за ,,македонац", познат наратив!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.396
Поени од реакции
79.292

Абе нема шанси, сигурно бугарите го местеле.
А ова у Чаир?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom