Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.103
Kauri navredliv zbor li e ili ne nekoj da mi kaze
Шиптaрите мислат дека е а и голем дел од Македонците. А уствари не е, баш напротив, пофален збор е. Објаснето тука.

 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.735
Поени од реакции
6.429
Шиптaрите мислат дека е а и голем дел од Македонците. А уствари не е, баш напротив, пофален збор е. Објаснето тука.

Затоa во последно време ги користат термините ,,шкие/шкија" или ,,шки" за Македонец.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.219
Поени од реакции
35.821
Нема збор што може да ме нарече некој шиптap за да ме навреди. Они се вреѓаат од зборот шиптap зашто знаат дека претставува припадник на заостанато племе со сите придружни карактерни особини и знаат дека тоа е вистина.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.103
Нема збор што може да ме нарече некој шиптap за да ме навреди. Они се вреѓаат од зборот шиптap зашто знаат дека претставува припадник на заостанато племе со сите придружни карактерни особини и знаат дека тоа е вистина.
Апсолутно, што може да ти каже? Дека си глуп? Па и најглуп на свет да си барем не си шиптap. Дека си ружен? Па и Квазимодо да си барем не си шиптap. Ќе ти рече да ти ебам матер? Па барем не си правен од чичко ти додека татко ти бил на дилање хорс во Швицарска, а иста крв било тоа, смее. Си бил каур, не си следбеник на религија што пропагира педофилија, пљачкање, убиства на сите што не се дел од сектата, мажење на први братучеди и малоумност. Не треба да ве навредува некој шиптaр.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
не си следбеник на религија што пропагира педофилија, пљачкање, убиства на сите што не се дел од сектата, мажење на први братучеди и малоумност. Не треба да ве навредува некој шиптaр.
Сите релгии го пропагираат тоа. Проблемот е што се доволно глупи да го живеат и шират тоа.
 

420

Член од
11 март 2021
Мислења
7
Поени од реакции
10
Sedam so coveko mi kazuva za fudbal vika 7 albanci 2 cigani 2 kauri igrale za makedonija vikam ti ne si dobar mu pokazuvam na flashscore vika ne e tocno vo germanija sede nema rabota od zena mu zima pari ke odil vo mk so avtomat imal izvrshiteli kakov narod se tie
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.742
Поени од реакции
7.911
Апсолутно, што може да ти каже? Дека си глуп? Па и најглуп на свет да си барем не си шиптap. Дека си ружен? Па и Квазимодо да си барем не си шиптap. Ќе ти рече да ти ебам матер? Па барем не си правен од чичко ти додека татко ти бил на дилање хорс во Швицарска, а иста крв било тоа, смее. Си бил каур, не си следбеник на религија што пропагира педофилија, пљачкање, убиства на сите што не се дел од сектата, мажење на први братучеди и малоумност. Не треба да ве навредува некој шиптaр.
И замисли, Исламот им забранува да прават, пијат и продават алкохол и да одгледуваат свињи и продаваат свинско, ама затоа не им забранува да произведуваат и да дилаат дрога.:facepalm:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Шиптaрите мислат дека е а и голем дел од Македонците. А уствари не е, баш напротив, пофален збор е. Објаснето тука.

За креирање погрдни именување вие сте шампиони, под вие мислам србите, не знам како ама знам дека си србин по култура.
И тој каур не е албански збор, туку е турски.
Всушност немаме погрден збор, шкије потекнува од латинското schism, така се викани православните од страна на католиците.
Па и по навивачи групи, албанските скандирања или се на македонски како на пример Тоше педере. A вашите Уби заколи за албанец да не постои, добар албанец мртов албанец и тн, немам двоумење, се крие во скандирањава добра намера.
Автоматски споено мислење:

Апсолутно, што може да ти каже? Дека си глуп? Па и најглуп на свет да си барем не си шиптap. Дека си ружен? Па и Квазимодо да си барем не си шиптap. Ќе ти рече да ти ебам матер? Па барем не си правен од чичко ти додека татко ти бил на дилање хорс во Швицарска, а иста крв било тоа, смее. Си бил каур, не си следбеник на религија што пропагира педофилија, пљачкање, убиства на сите што не се дел од сектата, мажење на први братучеди и малоумност. Не треба да ве навредува некој шиптaр.
Кажа припадник на племе кој има Иван Исцелител со десетици илјади следбеници.
Барем да лечеше глупоќа ќе му се намалеа следбениците, или ќе му се зголемуваа, малце парадоксално ама нејсе.
Автоматски споено мислење:

И замисли, Исламот им забранува да прават, пијат и продават алкохол и да одгледуваат свињи и продаваат свинско, ама затоа не им забранува да произведуваат и да дилаат дрога.:facepalm:
Па и кај христијанството е забрането прељубата ама вие си ги ебете жените на другарите.
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.651
Поени од реакции
3.764
И замисли, Исламот им забранува да прават, пијат и продават алкохол и да одгледуваат свињи и продаваат свинско, ама затоа не им забранува да произведуваат и да дилаат дрога.:facepalm:
Просто е-се‘ што не (им) е забрането, дозволено (им) е.
И многу нешта кои (им) се (верски) забранети, си ги допуштаат-според потреба.
Совеста (им) е потполно исклучена од реалното живеење.
Флексибилна религија е тоа, нема зезање...
 
Последно уредено:

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.103
За креирање погрдни именување вие сте шампиони, под вие мислам србите, не знам како ама знам дека си србин по култура.
И тој каур не е албански збор, туку е турски.
Всушност немаме погрден збор, шкије потекнува од латинското schism, така се викани православните од страна на католиците.
Па и по навивачи групи, албанските скандирања или се на македонски како на пример Тоше педере. A вашите Уби заколи за албанец да не постои, добар албанец мртов албанец и тн, немам двоумење, се крие во скандирањава добра намера.
Автоматски споено мислење:


Кажа припадник на племе кој има Иван Исцелител со десетици илјади следбеници.
Барем да лечеше глупоќа ќе му се намалеа следбениците, или ќе му се зголемуваа, малце парадоксално ама нејсе.
Автоматски споено мислење:


Па и кај христијанството е забрането прељубата ама вие си ги ебете жените на другарите.
Кој бре Африм шампиони, ти реков пцовки се редовен спорт тука. Срби имаат за Хрвати, Хрвати за Словенци, Македонци за Бугари, Бугари за Грци, Грци за Македонци. Охрид има за Скопје, Битола за Прилеп, Кавадарци за Неготино, аеродромци за центарци. Ние пцуеме, вие колете и вршете криминал. За кур се фаќаш дека некој ве викал шиптaри, орки и племе, додека вие бодете се што не е ваше. Па пцуењето да е максималното зло од вас што иде јас со кече ќе се шетам по град. Замисли еј Шкљзим го боде Перо со нож, Перо му вика да ти ебам шиптaрот и одеднаш Перо некако станува лошиот тип.

Истово и со Иван Исцелител. Сериозно? Тоа ти е контратежата? На сите тие убивачи, шверцери на органи, мафијаши, дивјаци, уништувачи на секаква инфраструктура онака од сечен кур ќејф на сето тоа ти ќе кажеш ама види го Иван Исцелител? Па да беше Иван Исцелител најлошиот пример кај шиптaрите јас во Шкодран ќе се прекрстев. Мислам дај за поинтелигетен шиптaр те ручнам, сматрам дека не правам муабет со Дрндрнјариња. Уозбили се малце, уклучи го тоа пола мозок што твоите сонародници го немаат. Сме ве пцуеле. Јак кур ебате.
 
Член од
15 февруари 2019
Мислења
930
Поени од реакции
3.649
Kauri navredliv zbor li e ili ne nekoj da mi kaze
Најверојатно си од Австралија па не си запознаен со шиптаpите, како за информација на шиптаpите од позади главата им е сплескана па им фали дел од мозокот како и малиот мозок кој не им е доразвиен а исто така им фали дел од челниот режањ па затоа се не способни да опстојуваат во цивилизациско општество туку нивниот природен хабитат е во племенска заедница и меѓу козите на Кавказ т.е. сето ова нивно глумење дека живеат нормално низ градски средини захтева огромен психички напор и труд од нивна страна за да изгледаат 'природно' меѓу нас кога ќе ги видиш во град (но мајка природа џабе, кога ќе ги видиш пак личат на дивјаци)

c907108b7297bd8731b0154cd976928e.jpg

А некои уште прашуваат каде е изгубената алка помеѓу човек и мајмун

123873812450.png
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.801
Поени од реакции
2.600
Каур/ѓаур биле нарекувани христијаните од страна на Турците, а зборот прозилегува од "ќафир"/"кафир", арапски збор за неверник/инфидел.Тој што не верува во Алах.

Шки/Шкие е погрден збор за словени, најчесто албанците кога говорат ги ставаат во ист пакет србите и македонците. Хрватите не.
Имам пријатели албанци, еманципирани, кул дечки, и на шала многу пати досега се заебаваме шипо каур маур, и баш имам разговарано околу шки делот, за каур сум знаел :D

Ја лично не се вреѓам од каур, пошто се работа за немуслиман. Не сум муслиман. Ама секој за себе.

Bonus: Shkije or Shkje, is a pejorative term used in the Gheg dialect of Albanian to refer to non-Albanians such as Serbs, Macedonians, Montenegrins, Greeks, Italians, and to a lesser extent Croats and Bosniaks.[6]
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.144
Поени од реакции
35.163
Види го бе како ги брани своите Пуновиќ, од петтни жили се труди да ги прикаже како добар и поштен народ, а уствари ние каурите дека сме биле лошите, и тоа пази со кое објаснување, Иван Исцелител имал 10к следачи, и сме биле шампиони во навредливи зборови. :pos:

Ние можда сме шампиони во измислување навредливи зборови ама затоа вие сте убедливи шампиони во тероризам, убивање христијани, дрога, криминал, шверц, глупоќа, необразование, простотилук, дивјаштво, неандерталско однесување, дупење кози, грдосија, смрдеа, безредие, гнасотилак. И ова е само еден мал дел од целата плеада на најмизерните работи во кои сте шампиони ти љоптару еден неписмен.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
... и тоа пази со кое објаснување, Иван Исцелител имал 10к следачи, и сме биле шампиони во навредливи зборови. :pos:
да, тоа им е компарацијата

ни масакриравте деца за Велигден, ни убивте други деца (Ангел, Саздо...)


Е, да, ама вие го имате Иван Исцелител.


И тука не треба да те чудат двојните аршини на Пуно, туку на оној дел од каурите кои свесно ги игнорираат овие факти и замижано отвориле уста, оти од Амбасада им рекле дека така треба, оти тулумби ќе врнеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom