Teтово

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
Каури е погрден збор за православни Македонци.
Зошто го употребувате?
Aко според нивните верувања, сум каур, тогаш знам дека на прав пат сум. Нивните верувања одобруваат работи како Смилковско.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
Каури е погрден збор за православни Македонци.
Зошто го употребувате?
Каур, ѓаур, кафир или куфар значи неверник во исламот, педофилот мухамед и целата нивна усрана религија. Јас лично не само што не сум навреден туку сум и почестен ако ме викаат каур. Да бидеш каур значи да не си дел од дното на животинскиот род, да не си член на идеологија победна од гнездо на бубашваби, да не си припадник на орда малоумници кои доколку не би постоеле човечкиот род не само што немаше да изгуби ништо туку ќе беше и цивилизациски чекори подалеку. Ретко што е подолно од тоа да си муслиман. Ако кажеш сериски убиец, силувач, педофил, се тоа нивиот основач бил. Они се поданици на тој основач. Како може каур да е погрден збор?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.303
Поени од реакции
4.694
Каур, ѓаур, кафир или куфар значи неверник во исламот, педофилот мухамед и целата нивна усрана религија. Јас лично не само што не сум навреден туку сум и почестен ако ме викаат каур. Да бидеш каур значи да не си дел од дното на животинскиот род, да не си член на идеологија победна од гнездо на бубашваби, да не си припадник на орда малоумници кои доколку не би постоеле човечкиот род не само што немаше да изгуби ништо туку ќе беше и цивилизациски чекори подалеку. Ретко што е подолно од тоа да си муслиман. Ако кажеш сериски убиец, силувач, педофил, се тоа нивиот основач бил. Они се поданици на тој основач. Како може каур да е погрден збор?
За погрдни именувања сте шампиони, за тоа треба да ви се признае.
За сите соседи имате, освен за србите.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.704
Поени од реакции
22.115
За погрдни именувања сте шампиони, за тоа треба да ви се признае.
За сите соседи имате, освен за србите.
На Балканот живееш, олабави. Секој за секого има погрдно име. Во самата држава меѓу себе има погрдни имиња за различни градови во рамките на истиот народ.

Ама затоа ебење кози, инцест пошто иста крв било, најниски нецивилизациски вредности, дивјаштво, вандализам, малоумоност, нецивилизираност, одбивност кон образование и понашање како талибанци има само кај вас.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Аман бе овде ли најдовте да го дрвите.. Тешка работа..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
За погрдни именувања сте шампиони, за тоа треба да ви се признае.
За сите соседи имате, освен за србите.
Имаме и за Србите, но бидејќи Албанците (кои владеат со Македонија моментално) решија да просат од Србите: вакцини, жито и енергенси, ние решивме да не им ја комшплицираме работата на господата Груби и Османи и да не ги називаме Србите со погрдни зборови. Да помогнеме некако на албанската влада што владее со нас, а не како Албанците што правеа, кога имаше каури на власт.



Види го овој напис!


Овие квази-новинари објавуваат текстови кои ќе го нарушат среќниот соживот. Ако продолжат вака, кај и да е НАТО ќе не бомбардира, па затоа боље да се прекине со вакви написи.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.946
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Убаво објаснето, но тешко дека ќе се направат некои промени во позитивна насока, во тој град.

Инаку, дигање ѕидови околу куќи, кои имаат недозволена висина, потоа, бекатонирање на зелени површини и сл., тоа се само последици од тоа што не функционира правото.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Мислиш трејлер за холивудски акционен филм па стајле драматична музика на видеово.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.292
Поени од реакции
45.804
Мислиш трејлер за холивудски акционен филм па стајле драматична музика на видеово.
хааа 0:51 :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
Мислиш трејлер за холивудски акционен филм па стајле драматична музика на видеово.
Шо е уфилмано видеово е. Ама ова шо го праа е у ред тотално. Е сеа дај боже да издржи или уште нареден месец ќе се оптегна пак по тротоари дуќаниве..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Шо е уфилмано видеово е. Ама ова шо го праа е у ред тотално. Е сеа дај боже да издржи или уште нареден месец ќе се оптегна пак по тротоари дуќаниве..
A да го средат плоштадон пошо панаѓур го напраја уште од времето на Теута. Количиња се воза, тезги со храна на лето а деновиве гледам некој шатори дали продаваат хуманитарно облека или што и да е не знам. Ипак не личи тоа за на плоштад. Ок разбирам за 8ми март или нова година некој тезге ама сепак напрај го тоа како што треба. Дајте им убоо средени тезге да ги изнајма за некоја евтина цена и таке секоја година за вакви работе.

Плоштадот ни е авионска писта и нема веќе године наназад фонтана, најмалку зеленило освен од страна која секое лето е пепел изгорена и клупе пола искршени.
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.944
Поени од реакции
9.918
У право си, шо да ти речем. Ама од људи без исаф што можеш да очекуеш?... Ка ќе воспоставиш ред како што треба нема ни да се паркируаа на 2 лентенте низ град... И ќе биде све поарно, АМА.....

А за паркоој, да не га отварамо темава пак зош знаемо што е одговорот на крај... За фонтане исти курац искрено...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
У право си, шо да ти речем. Ама од људи без исаф што можеш да очекуеш?... Ка ќе воспоставиш ред како што треба нема ни да се паркируаа на 2 лентенте низ град... И ќе биде све поарно, АМА.....

А за паркоој, да не га отварамо темава пак зош знаемо што е одговорот на крај... За фонтане исти курац искрено...
Стаеле сега и чешмиче одма кај Пласет и Мулири кафиќот.
Убоо што им текна тоа ама чешмиче да набавиле некое помодерно поубоо. Ова искрено ептен ми е гадно како од време турско.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom