Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување
Член од
12 март 2009
Мислења
20.091
Поени од реакции
16.217
ВО 21 ВЕК УШТЕ ПРАВИМЕ КАМПАЊИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПУКА ПО СВАДБИ - МВР во Арачиново за Безбедно лето 2022 година
пази сега, казна е 200 до 500 евра ако ништо не се случи, а во комшии населба Аеродром каури пукаа на свадба со стартен пиштол, казна 500 евра, толку е трошокот за вештото лице да утврди дека е пиштол плашливец...
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
ВО 21 ВЕК УШТЕ ПРАВИМЕ КАМПАЊИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПУКА ПО СВАДБИ - МВР во Арачиново за Безбедно лето 2022 година
пази сега, казна е 200 до 500 евра ако ништо не се случи, а во комшии населба Аеродром каури пукаа на свадба со стартен пиштол, казна 500 евра, толку е трошокот за вештото лице да утврди дека е пиштол плашливец...
Средновековни традиции во 2022 год. офф-мори мајко, ај не ме чуди за Албанците, него и многу Македонци пукаат и со огнено оружје како и со пиротехника (петарди и огномети) како за Нова Година, така и по свадби, крштевки, родендени, матурски, полу-матурски... Досега не сум чул или видел некој да биде казнет од полицијата за таквото однесување !
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.964
Поени од реакции
24.203
ВО 21 ВЕК УШТЕ ПРАВИМЕ КАМПАЊИ ДЕКА НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПУКА ПО СВАДБИ - МВР во Арачиново за Безбедно лето 2022 година
пази сега, казна е 200 до 500 евра ако ништо не се случи, а во комшии населба Аеродром каури пукаа на свадба со стартен пиштол, казна 500 евра, толку е трошокот за вештото лице да утврди дека е пиштол плашливец...
Се додека не е мешана етнички средина нека пукаат нека се утепаат.

Иначе им ја исклучиле струјата. Јас се надевам дека нема да им ја уклучат пак и ќе ги остават да испоцркаат во зима, ама секако пошто сме во северен фиром, ќе дојде артан груби да пошиптaросува со закани или онаа курвана дека ќе ги облече чизмите од таван и ќе им ја вратат за 2 до 3 дена.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.091
Поени од реакции
16.217
Се додека не е мешана етнички средина нека пукаат нека се утепаат.

Иначе им ја исклучиле струјата. Јас се надевам дека нема да им ја уклучат пак и ќе ги остават да испоцркаат во зима, ама секако пошто сме во северен фиром, ќе дојде артан груби да пошиптaросува со закани или онаа курвана дека ќе ги облече чизмите од таван и ќе им ја вратат за 2 до 3 дена.

од кај СЕГА голема потрошувачка, не е зима да треба гтеење :cool:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.508
Ми се чини дека Албанците ќе почнат со пиздарии малку повеќе од вообичаено.

Не останаа наши во селово, не сум бил 3-4 години, ама полека нашите избегаа.
Иако рака на срце од ваму знам неколку ок шиптаpи, ама таму се со генерации, не се од племево што ни го увезоа.
Автоматски споено мислење:

Што се овие ?Турци, торбеши ? Пошиптрени торбеши, пошиптарени турци ?
Шиптаpи, има неколку луди фамилии, а има и неколку ок фамилии што се со генерации таму и рмбаат како луди (садат тутун по 50-100 декари секоја фамилија).
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
120
Поени од реакции
156
Не останаа наши во селово, не сум бил 3-4 години, ама полека нашите избегаа.
Иако рака на срце од ваму знам неколку ок шиптаpи, ама таму се со генерации, не се од племево што ни го увезоа.
Автоматски споено мислење:


Шиптаpи, има неколку луди фамилии, а има и неколку ок фамилии што се со генерации таму и рмбаат како луди (садат тутун по 50-100 декари секоја фамилија).
Зар има населено од племето инцестоидно козоебачко од зад Кавказ во тој крај (општо селата околу Крушево)?
Не се сите Албанци и Турци кои со генерации живеат таму? Не знам искрено и не сум истражувал, само што сум слушал муабети.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
913
Поени од реакции
2.560
^^^^^^
свака ти част на 39.184 постови... извинете за off topic -от... :LOL:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.828
Поени од реакции
82.917
епа од 2006-та сум член
не е чудо да имам толку
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.238
Поени од реакции
36.508
Зар има населено од племето инцестоидно козоебачко од зад Кавказ во тој крај (општо селата околу Крушево)?
Не се сите Албанци и Турци кои со генерации живеат таму? Не знам искрено и не сум истражувал, само што сум слушал муабети.
Да, ги има и тоа во неколку села, претежно на делот кон Долнени, али има и Крушевско. Најбитно е дека сите овие работат во општините по рамковен, и истовремено си тераат приватни бизниси со тутутн, брашно и тн.
Оди во Прилепските институции (Полиција, Општина...), во град каде има 0% од нив или на општинско ниво сигурно не повеќе од 3-4%, врие вработени од нив.

Инаку дел беа таму со векови, дел се од тие увозните и веќе стануваат проблем.

Ги имаш во Пресил, Житоше (тука има и Босанци што се уште побетер), Алданци, Црнилиште ова е дувло за производство на дрога и има многу оружје во секоја куќа имаат дури и две џамии (поделени се партиски), тек тук покрај Турци ги има и во Лажани, Дебреште исто покрај Турци има и од нив, во Десово ги имаш нив и Босанци (исти курац, дури и бетер се), Саждево (мешавина исто Турци и Албанци), Норово покрај Турци има и неколку фамилии Албанци...
 
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Шиптaризацијата на Македонија е резултат на работата на македонските партии од 91ва па наваму. Се продадовте за вработувања и личен профит. Гроб ќе немате да ви го измочаме ви ебам семката предавничка. На македонски кажано ќорав шиптaр нема да вирее во Македонија.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.649
Поени од реакции
39.035
Се додека не е мешана етнички средина нека пукаат нека се утепаат.

Иначе им ја исклучиле струјата. Јас се надевам дека нема да им ја уклучат пак и ќе ги остават да испоцркаат во зима, ама секако пошто сме во северен фиром, ќе дојде артан груби да пошиптaросува со закани или онаа курвана дека ќе ги облече чизмите од таван и ќе им ја вратат за 2 до 3 дена.

Искрено преку глава веќе од истото оправдување што го слушаме од ЕВН веќе 20 години.

Вработените им трпеле вербални и физички напади, викнете си полиција идете си таму со обезбедување ич не ми е гајле. Нема поработат и џандарите малку.

Не сме ние должни да плаќаме струја зашто една фирма не знае како да си ја спроведе наплатата кај шиптаpите. Угаси им таму струја нека смрзнат една зима па ќе ги видам тогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom