Соживотот во Македонија

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Уште не ни кажа кој албанец или муслим те малтретирал како дете? Или беше ем албанец ем муслим?!?!
Ја сум изопачен и лош каур, остај ме ти мене. Кажи нешто по темата и за тоа што го пишувам.

Како ова барање на партииве и помага на каузата и исламизмот?
Обично трошење енергија, кое албанскиот гласач нема да го забележи. Го здоболе курот албанскиот гласач за тоа како се набавувале вакцините. Наместо партииве да се ориентираат на подоходовни активности, како - ослободување на убијците од Смилковско, ослободување на убијците на Саздо, Ангел и др., градење џамии и рушење цркви и каурски гробишта... они за некакви вакцини зборат.
Брзо ќе сфатат дека тоа не пали кај албанското гласачко тело и ќе се вратат на исправниот колосек.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Добро сеа, на пример мене лично никој не ме малтретирал. Како и да е, сепак би ве ставил во гасна комора :D
Тебе никој не те малтретирал, тебе сигурно те силувал...затоа имаш право да бараш гасни комори...
Автоматски споено мислење:

Немало Албанци на Балканов кога Берик бил дете.
Значи останува муслим, а ?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
Инаку да се спомне денешниов ден коај Тетово беше нападнато од борците за права. Напад кој наиде одобрување на мирољубивите луѓе насобрани на плоштадот у Тетово кои во знак на поддршка пукотниците од Калето ги пречекаа со громогласни аплаузи кои значеа зачеток на соживотот у нашата земја.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Ја сум изопачен и лош каур, остај ме ти мене. Кажи нешто по темата и за тоа што го пишувам.

Како ова барање на партииве и помага на каузата и исламизмот?
Обично трошење енергија, кое албанскиот гласач нема да го забележи. Го здоболе курот албанскиот гласач за тоа како се набавувале вакцините. Наместо партииве да се ориентираат на подоходовни активности, како - ослободување на убијците од Смилковско, ослободување на убијците на Саздо, Ангел и др., градење џамии и рушење цркви и каурски гробишта... они за некакви вакцини зборат.
Брзо ќе сфатат дека тоа не пали кај албанското гласачко тело и ќе се вратат на исправниот колосек.
Првин да расчистиме некои работи кој те малтретирал, па потоа ќе одиме понатаму...
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Тебе никој не те малтретирал, тебе сигурно те силувал...затоа имаш право да бараш гасни комори...
Автоматски споено мислење:


Значи останува муслим, а ?
Да, сестра ти ме силуваше.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Првин да расчистиме некои работи кој те малтретирал, па потоа ќе одиме понатаму...
Сум зборел за ова прашање доста и не би требало пак да се навраќам.

Суштината е во твојот менталитет. Кај тебе е грешката.

Ти не можеш да сфатиш зашто и како некој би се бунел за нанесена неправда, ако него лично не го засега. Ако нему лично не му е нанесена. Затоа бараш други причини. Гарант го тепале Албанци, чим се буни. Не е нормално каур да се буни за неправда нанесена на други каури и тн.

Погледни ја поголемата слика.
На пример, јас се бунам за каурските гробишта и цркви кои континуирано ги сквернавите во Тетово, затоа што сочуствувам со тие луѓе и знам дека еден ден може и мене истото да ми го направите, затскриени и заштитени од корупцијата на власт, како што обично бива.

Еве друг пример. Пуно бара слобода за убијците на каурчиња, иако тие не ги чистеле каурите кај него у Куманово, туку во скопско. Но, Пуно води грижа за општото добро на Албанците и знае дека ако денес ги ослободат мачениците на верата у скопско, можеби утре кога такви ќе се појават на некој каурски празник у Куманово да чистат, исто така ќе бидат ослободени. Знаејќи ја таа пракса на двојни аршини и неказнивост по етнички клуч, повеќе шанси има, во иднина некои повторно тоа да го сторат.

Инаку, како што веќе реков - сум зборувал доста за ова, моите интерфернции во животот со Албанци биле позитивни, од моја страна (а не сум налетал на претерано негативно однесување и од нивна кон мене) и сум направил за Албанците и за соживотот многу повеќе отколку било кој може и да претпостави тука, за што сум добил вечно пријателство од некои (кое не сум го тестирал).
Но, тоа беа други времиња, кога бев со други ставови. Времиња кога Албанците ги замислував како некакви природни и стратешки сојузници против српската хегемонија, а не подли забивачи на нож в грб.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.723
Поени од реакции
2.479
Problemot e sto nemam sestra, da ne te siluvale moite 5 brakja :pos:
Не, сигурно.
Интересно е тоа штом пишуваш вака, браќата ти се микс од лгбт активисти и сексуални манијаци. Се кладам дека тоа е резултат на инцестоидното минато на твојата фамилија :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Сум зборел за ова прашање доста и не би требало пак да се навраќам.

Суштината е во твојот менталитет. Кај тебе е грешката.

Ти не можеш да сфатиш зашто и како некој би се бунел за нанесена неправда, ако него лично не го засега. Ако нему лично не му е нанесена. Затоа бараш други причини. Гарант го тепале Албанци, чим се буни. Не е нормално каур да се буни за неправда нанесена на други каури и тн.

Погледни ја поголемата слика.
На пример, јас се бунам за каурските гробишта и цркви кои континуирано ги сквернавите во Тетово, затоа што сочуствувам со тие луѓе и знам дека еден ден може и мене истото да ми го направите, затскриени и заштитени од корупцијата на власт, како што обично бива.

Еве друг пример. Пуно бара слобода за убијците на каурчиња, иако тие не ги чистеле каурите кај него у Куманово, туку во скопско. Но, Пуно води грижа за општото добро на Албанците и знае дека ако денес ги ослободат мачениците на верата у скопско, можеби утре кога такви ќе се појават на некој каурски празник у Куманово да чистат, исто така ќе бидат ослободени. Знаејќи ја таа пракса на двојни аршини и неказнивост по етнички клуч, повеќе шанси има, во иднина некои повторно тоа да го сторат.

Инаку, како што веќе реков - сум зборувал доста за ова, моите интерфернции во животот со Албанци биле позитивни, од моја страна (а не сум налетал на претерано негативно однесување и од нивна кон мене) и сум направил за Албанците и за соживотот многу повеќе отколку било кој може и да претпостави тука, за што сум добил вечно пријателство од некои (кое не сум го тестирал).
Но, тоа беа други времиња, кога бев со други ставови. Времиња кога Албанците ги замислував како некакви природни и стратешки сојузници против српската хегемонија, а не подли забивачи на нож в грб.
Ја мајката...не си се бунел никогаш за неправдите кон помалата заедница, а поголемата е во власт над 70 години, и очекуваш да ти верувам..
Ај бе не трескај глупости.
Сте станале како волкот и козата , волкот од горе му вика на козата , зошто ми ја матиш водата. Разни експерименти со се србите сте правиле 70 години, и уште неправди ми кажува.
Барем јас не да сум против сквернавење на православни елементи, туку без проблем би работел да се средуват и нивните специфични проблеми. Затоа ми е чудно ова твое однесување. И кога врне снег ќе најдеш поврзаност со албанците.
Тоа само Фројд може да го објасни!
Автоматски споено мислење:

Не, сигурно.
Интересно е тоа штом пишуваш вака, браќата ти се микс од лгбт активисти и сексуални манијаци. Се кладам дека тоа е резултат на инцестоидното минато на твојата фамилија :)
Вака млад бунтовник како тебе може да испадне мое семе, со бившите колешки од порано :love:...
Чисто од радозналост, кај ти работела мајка ти порано :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Јас си го кажав своето и не ми е битно дали ти или форумскиве каурски гниди (со двојни аршини) ми верувате. Стварно небитно.

Најголемиот проблем во ситуацијава не ми се Албанците, туку каурите кои се праат наудрени. Тој проблем да го решиме и ќе се реши и другиот.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Не знам, во самата срж на таа религија е нејзините верници да поставуваат стапици за неверниците.
Викаш муслимците му поставиле стапица на Берик кога бил мал :pos: ?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Викаш муслимците му поставиле стапица на Берик кога бил мал :pos: ?
Зборуваме за кршењето на гробишта, напаѓање на деца по автобуси и убивање на езера. Кога правдата ќе ги стигне, се дигате за ослободување на убијците! Од тука извираат главните фрустрации и нетолеранцијата во општеството. Да, станува збор за стапици (...заробување, опколување и чекање во заседа...). :)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Зборуваме за кршењето на гробишта, напаѓање на деца по автобуси и убивање на езера. Кога правдата ќе ги стигне, се дигате за ослободување на убијците! Од тука извираат главните фрустрации и нетолеранцијата во општеството. Да, станува збор за стапици (...заробување, опколување и чекање во заседа...). :)
А нема стапици од типот на Сопот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom