Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ај едно прашање ако може некој да ми помогне...
Сега кога фатија студови насабајле нели ко божем мрзне и ми мрзнат вратите на колата иначе е Поло со 4 врати.
И јбг за да влезам во кола мора да пробувам која врата се отвора ако се отвора некоја од таа влагам ако не од гепек.(Додека стигнам на работа се одмрзнуваат таму нема проблем.) Има ли некое средство или нешо финта да и праам за да ми се отвараат вратите? (И не мрзне бравата на централно е нема гајле тоа туку нејке да се отвори вратата поима немам што мрзне)
И да не биде одговорот маалски земи измочај и се на вратата и ке се одмрзне :D
Поздрав
Ти замрзнуваат кедерите.Стави на крпа глицерин премачкај ги и нема да ти мрзнат.
Не е лошо малце глицерин да ставиш и во бравите кај клучот што влага
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ај едно прашање ако може некој да ми помогне...
Сега кога фатија студови насабајле нели ко божем мрзне и ми мрзнат вратите на колата иначе е Поло со 4 врати.
И јбг за да влезам во кола мора да пробувам која врата се отвора ако се отвора некоја од таа влагам ако не од гепек.(Додека стигнам на работа се одмрзнуваат таму нема проблем.) Има ли некое средство или нешо финта да и праам за да ми се отвараат вратите? (И не мрзне бравата на централно е нема гајле тоа туку нејке да се отвори вратата поима немам што мрзне)
И да не биде одговорот маалски земи измочај и се на вратата и ке се одмрзне :D
Поздрав
Ќе си купиш вакво средство и ќе си ги намачкаш кедерите (гумата) на вратите
99 денари е јас го купив од лукоил од бензиска

 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
Da ne znae nekoj kolku bi bile davackite za edna kola. Bratuced mi ke dojde so Fiat Punto 1.1 od 1999 od Svajcarija. Kolku ke me oderat za da bide na skopski tabli ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Da ne znae nekoj kolku bi bile davackite za edna kola. Bratuced mi ke dojde so Fiat Punto 1.1 od 1999 od Svajcarija. Kolku ke me oderat za da bide na skopski tabli ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прво прашај дали поминува зашто бараат возилата да бидат минимум со еуро 3,а пред 2002-3 освен бмв,ауди или мерцедес друго возило тешко да има .
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Da ne znae nekoj kolku bi bile davackite za edna kola. Bratuced mi ke dojde so Fiat Punto 1.1 od 1999 od Svajcarija. Kolku ke me oderat za da bide na skopski tabli ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Све поминува :D
Ако колата има ЕУР ке те фати околу 680-700 евра
Ако нема ЕУР ондак ти е од 900 до 1000 давачки до регистрација
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
817
Поени од реакции
170
aman be ne zemam kola od 5000 EUR tuku cenata vo svicer e 400-500 CHF max. Ne e mozno ova. Za golf se plakja tolku. Eden bratuced 2010 uveze Korsa 1.0 i plati tuka 380 EUR davacki za do registracija.
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
за да не отворам нова тема тука ќе пишам:
сакам да ставам навлаки на punto sole 55, но неможам да ги извадам потпирачите за глава, а не сакам со сила да не ги искршам
некој да не знае цака? :):гик:
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Можам ли сам да средам гребаници на кола или за тоа мора да побарам авто лимар?
Инаку гребаниците не се баш мали, односно мора да се интервенира и со боја, потоа евентуално полирање. Бојата е металик...
Не ми се носи на некој сервис за ова, а и немам пари, затоа ако можам би сакал сам да пробам да ги средам само гребаниците, ако е воопшто возможно такво нешто.
Имаше некој таков производ од топ шоп? На пазар3 го најдов овој оглас http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1241621
За боја каде може да се набави, при тоа да биде погодена нијансата? И каква полир паста да земам?????
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
за да не отворам нова тема тука ќе пишам:
сакам да ставам навлаки на punto sole 55, но неможам да ги извадам потпирачите за глава, а не сакам со сила да не ги искршам
некој да не знае цака? :):гик:

И јас неможев да ги извадам,па ги распарав горе и ги наврав,и после баба ми ги закрпи,убаво испадна,ама не е тоа тоа.Ни мајсторов неможеше да ги извади.Не се ни потрудив да ги извадам,видов не бива и оставив,едино баба што ја помачив да ги закрпи еден саат време.:ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Можам ли сам да средам гребаници на кола или за тоа мора да побарам авто лимар?
Инаку гребаниците не се баш мали, односно мора да се интервенира и со боја, потоа евентуално полирање. Бојата е металик...
Не ми се носи на некој сервис за ова, а и немам пари, затоа ако можам би сакал сам да пробам да ги средам само гребаниците, ако е воопшто возможно такво нешто.
Имаше некој таков производ од топ шоп? На пазар3 го најдов овој оглас http://www.pazar3.mk/mk/Listing/AdDetail/Index/1241621
За боја каде може да се набави, при тоа да биде погодена нијансата? И каква полир паста да земам?????

Пробај,што можеш да изгубиш,250 денари нема да те фрлат у банкрот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom