Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
И јас неможев да ги извадам,па ги распарав горе и ги наврав,и после баба ми ги закрпи,убаво испадна,ама не е тоа тоа.Ни мајсторов неможеше да ги извади.Не се ни потрудив да ги извадам,видов не бива и оставив,едино баба што ја помачив да ги закрпи еден саат време.:ROFLMAO::ROFLMAO:
и ја така планирав да ги распарам па на лице место после да се шие, оти ако запнам ќе направам само зијан
сепак фала на одговорот
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
за да не отворам нова тема тука ќе пишам:
сакам да ставам навлаки на punto sole 55, но неможам да ги извадам потпирачите за глава, а не сакам со сила да не ги искршам
некој да не знае цака? :):гик:
Затоа е Punto sole. Немаат ни десен ретровизор а не пак копче за вадење на потпирачите или жлебови. Тоа чини пари. :D Мала шала.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.760
Поени од реакции
6.709
Најдобро масло за Голф 1.9 тди, а со тоа и маслен и воздушен филтер, цени конкретно ме интересира? Квалитет пред се ;)

Второ прашање, ова за другар мој...од Форд Фокус 2000-2001, кој дизел е најдобар? тд, тдди или тдци?
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Најдобро масло за Голф 1.9 тди, а со тоа и маслен и воздушен филтер, цени конкретно ме интересира? Квалитет пред се ;)

Второ прашање, ова за другар мој...од Форд Фокус 2000-2001, кој дизел е најдобар? тд, тдди или тдци?
Само на второто прашање ќе ти дадам одговор Форд Фокус тдци.
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
Тдци е common rail,и незнам што е толку страшно.Имавме дома еден,се покажа одлично,го продадовме со 215000 км.
Ovoj sto ima TDDI ne znam deka nekogas sipal asalna nafta vo nego. Odlicno mu se pokaza TDDI. Na 340000Km motorot go proveri na mehanicar i majstorot mu rece deka kompresijata e bas kako od fabrika.
Redovno odrzavan.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Здраво на сите шофери тука,сакам да прашам дали некој од вас вози/возел Opel Meriva 1.7 dizel 103 konja.
Искуство повеќе околу моторот?
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
Здраво на сите шофери тука,сакам да прашам дали некој од вас вози/возел Opel Meriva 1.7 dizel 103 konja.
Искуство повеќе околу моторот?
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Ako e ok, zemaj ja. 1.7 e isuzu (japonski) dizel
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Ako e ok, zemaj ja. 1.7 e isuzu (japonski) dizel

Ја имам веќе 1.7 Cdti 2004, па барам уште некој што има да споделе мислње околу моторот, многу повеќе ваде звук од било кој друг дизел мотор, затоа прашувам :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
Ја имам веќе 1.7 Cdti 2004, па барам уште некој што има да споделе мислње околу моторот, многу повеќе ваде звук од било кој друг дизел мотор, затоа прашувам :)
A be ne se zamaraj. I onaka 90% od sopstvenicite na dozel koli si vozat na crvena nafta (poeftina e) i si teraat.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ја имам веќе 1.7 Cdti 2004, па барам уште некој што има да споделе мислње околу моторот, многу повеќе ваде звук од било кој друг дизел мотор, затоа прашувам :)
1.7cdti e opel original i ne se bas pogodeni motori. 1.9cdti i 1.3cdti se fiatovi JTD i tie se top. Mnogu narod se zaeba so kupuvanje na 1.7cdti daleku poslabi masini vo sekoj pogled od fiatovite JTD.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 19:46 ---
TDDi e odlicen motor. Ima eden moj poznat vekje 340000Km i nema nikakvi problemi. tdci e common rail.
Imal sreka,inaku zaribuvaat kako od sala. Najplukana i prokolnuvana kola momentalno vo mk e fokus 1.8tddi, katastrofa od motor.
:D
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
1.7cdti e opel original i ne se bas pogodeni motori. 1.9cdti i 1.3cdti se fiatovi JTD i tie se top. Mnogu narod se zaeba so kupuvanje na 1.7cdti daleku poslabi masini vo sekoj pogled od fiatovite JTD.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 19:46 ---

Imal sreka,inaku zaribuvaat kako od sala. Najplukana i prokolnuvana kola momentalno vo mk e fokus 1.8tddi, katastrofa od motor.
:D
Se citas li be ti ? Odamna go nadminaa VW. Tie dizeli sto gi spomuvas se vise demode i izvozeni. Kola od 2004 e milion pati podobro od skapan VW od 1997-8.
Licno sum videl Focus 1.8 TDDi so pominati 700000km. Policijata gi zdrobi od vozenje.nikoj ne se pozalil.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
1.7cdti e opel original i ne se bas pogodeni motori. 1.9cdti i 1.3cdti se fiatovi JTD i tie se top. Mnogu narod se zaeba so kupuvanje na 1.7cdti daleku poslabi masini vo sekoj pogled od fiatovite JTD.
--- надополнето: 7 декември 2013 во 19:46 ---

Imal sreka,inaku zaribuvaat kako od sala. Najplukana i prokolnuvana kola momentalno vo mk e fokus 1.8tddi, katastrofa od motor.
:D

Имаше јас пунто 1.9 jtd, беше екстра, и од оваа сум задоволен само едино тоа што повеќе дава звук (Брче) од друг дизел, ете пример пунтото :) Али се друго е океј :)
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
16
Имаше јас пунто 1.9 jtd, беше екстра, и од оваа сум задоволен само едино тоа што повеќе дава звук (Брче) од друг дизел, ете пример пунтото :) Али се друго е океј :)
Top kola, odlicen motor stavaj si crvena nafta i ne mu ja misli. Gajle nemaat i ostaj drugite sto zborat. Ke nadzivee sekakov skapan Golf 3 ili 4 so praistoriska tehnologija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom