Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Мислење за ова http://reklama5.mk/AdDetails?ad=935141

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Стар модел (од ауди 80ка е кабрио ова)
скапа цена
скапа регистрација
релативно скапо ќе биде и за одржување
бензинец со доста жеден мотор V6

... колава стои со години на оглас, газдата е препродавач мислам истиот има неколку возила па си го вози он ова, ама повеќе дреме на паркинг кај три бисери
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Дечки јас пак со прашање пред некој месец прашав за Ауди 80че ми се искомплицираја нешто работите па не купив и ете ме сега пак.

Значи си барам количе до кај 1200-300 евра макс.

Бев решен да купам Ауди 80 Б4 пошто навистина сум заљубен во тие коли, арно ама после консултација со неколку пријатели искрено да кажам до негде почнаја и да ме премислуваат.

Ми рекоја демек да си купам нешто како Поло од 95-96та бензин плин, Hyundai Accent 1.3 од 200та или Фиатче некое али од коќе ја купам да вградам плин ако веќе нема.

Досега возев Фиат Уно 60С кој патем ми е и прва кола. Па барам совет од вас кое е најдобро како избор или па да кажете друг предлог. Прв приоритет ми е потрошувачката.

Фала на времето :)
 
Последно уредено:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки јас пак со прашање пред некој месец прашав за Ауди 80че ми се искомплицираја нешто работите па не купив и ете ме сега пак.

Значи си барам количе до кај 1200-300 евра макс.

Бев решен да купам Ауди 80 Б4 пошто навистина сум заљубен во тие коли, арно ама после консултација со неколку пријатели искрено да кажам до негде почнаја и да ме премислуваат.

Ми рекоја демек да си купам нешто како Поло од 95-96та бензин плин, Hyundai Accent 1.3 од 200та или Фиатче некое али од коќе ја купам да вградам плин ако веќе нема.

Досега возев Фиат Уно 60С кој патем ми е и прва кола. Па барам совет од вас кое е најдобро како избор или па да кажете друг предлог. Прв приоритет ми е потрошувачката.

Фала на времето :)
Па најдобро земи на плин ... некоја корса, поло, пунто имаш и акцент (незнам за нив одржувањето како е) ... имаш избор
разгледај по огласи има еден тон коли, цените паѓаат а пазарот е пренатрупан
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Дечки јас пак со прашање пред некој месец прашав за Ауди 80че ми се искомплицираја нешто работите па не купив и ете ме сега пак.

Значи си барам количе до кај 1200-300 евра макс.

Бев решен да купам Ауди 80 Б4 пошто навистина сум заљубен во тие коли, арно ама после консултација со неколку пријатели искрено да кажам до негде почнаја и да ме премислуваат.

Ми рекоја демек да си купам нешто како Поло од 95-96та бензин плин, Hyundai Accent 1.3 од 200та или Фиатче некое али од коќе ја купам да вградам плин ако веќе нема.

Досега возев Фиат Уно 60С кој патем ми е и прва кола. Па барам совет од вас кое е најдобро како избор или па да кажете друг предлог. Прв приоритет ми е потрошувачката.

Фала на времето :)
Ауди 80 не е лош,ама со оглед на годината и е скапо за одржување ,имаш куп коли какви сакаш со тие пари можеш да најдеш сеат кордоба,VW поло класик,опел астра ,хјундаи ацент и др, Значи ако сакаш помалку потрошувачка гледај француските коли ,а деловите малку поскапички,а ако пак сакаш поефтино за одржување и помалку потрошувачка но не толку како француските коли,тогаш германски коли па и јужнокорејските коли не е за потценување и тие се добри. Братучед ми си купи рено клио за 1500 евра бензинец и нема вградено плин и си тера така на бензин и е многу задоволен.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Дечки јас пак со прашање пред некој месец прашав за Ауди 80че ми се искомплицираја нешто работите па не купив и ете ме сега пак.

Значи си барам количе до кај 1200-300 евра макс.

Бев решен да купам Ауди 80 Б4 пошто навистина сум заљубен во тие коли, арно ама после консултација со неколку пријатели искрено да кажам до негде почнаја и да ме премислуваат.

Ми рекоја демек да си купам нешто како Поло од 95-96та бензин плин, Hyundai Accent 1.3 од 200та или Фиатче некое али од коќе ја купам да вградам плин ако веќе нема.

Досега возев Фиат Уно 60С кој патем ми е и прва кола. Па барам совет од вас кое е најдобро како избор или па да кажете друг предлог. Прв приоритет ми е потрошувачката.

Фала на времето :)
Jas od ovie so si gi nabrojal ovde bi zel akcent kolata nema nekoja sabilnost ili komfort ama 1.3 motorot do 99 godina trosi 6 litri plin na otvoreno i8 gradska presmetaj si kolku e plinot i kolku ke te kosta da si vozis so nego a imaa i snazen motor za nivnata lesna prednica jas vozev akcent od 99 godina i sum prezadovolen neunistliv tenk... ima problem so korozija ama se se sreduva motor bombona evtino za odrzuvanje.. i ne se rasipuva
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Decki ide zvuk kako nekoe tornado koga ke fane od kolata,so mos da e,nekoj kais ili...rabote se za audi a3 1.9tdi

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
Фотографија3676.jpg
se raboti za sakso 1.1 ovie osiguraci se pod hauba drugi ima vo "kabina" prasanjeto mi e dali treba site da gi ima vo kutijava ili se stavaat spored vrednost ? izvinete za latinica
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Pojma nemam,utre ke vidam so e..ti so misles so e?

Sent from my C2105 using Tapatalk
Дај повеќе информации..Како свири,кога свири,кога е загреана или при првото палење,под мала ли гас свири,кога возиш на појаки обртаи ли свири,повеќе информации дај,ама според тоа како торнадо што опиша треба да е турбината нешто.Колата си работи најнормално?Има ли изгубено снага.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Дај повеќе информации..Како свири,кога свири,кога е загреана или при првото палење,под мала ли гас свири,кога возиш на појаки обртаи ли свири,повеќе информации дај,ама според тоа како торнадо што опиша треба да е турбината нешто.Колата си работи најнормално?Има ли изгубено снага.
Turbinata e sea idam od kaj majstor,aj ke ve zamolam poso ne sum od sk ako ima nekoj servis za repariranje na turbina ili covek so raboti so toa da me upates ili brojce neso...

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Turbinata e sea idam od kaj majstor,aj ke ve zamolam poso ne sum od sk ako ima nekoj servis za repariranje na turbina ili covek so raboti so toa da me upates ili brojce neso...

Sent from my C2105 using Tapatalk
И јас не сум од Скопје...Се бара скопјаниште..
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
И јас не сум од Скопје...Се бара скопјаниште..
Da ja repariram mojta ili na polovno da zeam,so e pogolem gavol :D 260evra u tetovo da ja reparirat celosno mi potrazi,polovna tuka nekade e cenata...

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom